Komunikaty PR

PolCard from Fiserv obsługuje płatności w nowych parkometrach w Gdańsku

2024-01-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

120 nowoczesnych parkometrów z 9 calowymi, dotykowymi ekranami stanęło na Starym Mieście w Gdańsku. Urządzenia zasilane są energią słoneczną i wyposażone w specjalne czytniki kart bankowych z tzw. trybem uśpienia. Pozwala to na minimalne zużycie energii w momentach, gdy parkometr nie jest używany. Za obsługę płatności w automatach odpowiada Fiserv Polska, właściciel marki PolCard from Fiserv.

Parkometry, których producentem i dostawcą jest firma MBS Computergraphik, obsługują wszystkie popularne metody płatności: karty płatnicze, BLIK oraz również gotówkę. Ich oprogramowanie umożliwia, poza klasyczną metodą płatności za parking, opcję dopłaty do już aktywnego biletu.

- Jest to bardzo istotna funkcja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Gdy np. kierowca zostawi samochód w danym miejscu, a następnie przemieści się kilka kilometrów dalej i zauważy, że kończy mu się czas parkowania, może wówczas podejść do dowolnego pobliskiego parkometru i przedłużyć ważność biletu. W Gdańsku występuje kilka stref parkowania, co wiąże się z różnymi kwotami opłat, a parkometr umożliwia dopłatę do biletu niezależnie od miejsca postoju samochodu (strefy parkowania) – mówi Elżbieta Burliga, dyrektorka ds. rozwoju biznesu w Fiserv Polska S.A.

System przyjazny kierowcom

Parkometr zasilany jest małą baterią słoneczną o mocy 20W, co oznacza, że działa niezależnie od innych źródeł energii. Urządzenie pozostaje w gotowości 24 godziny na dobę. Ponieważ miastu zależało na zastosowaniu energooszczędnego czytnika, który posiada tryb uśpienia oraz szybkie budzenie, w parkometrze został zamontowany specjalny czytnik bankowy posiadający te funkcje. Dzięki temu zachowuje on wydajność i maksymalną efektywność działania parkometru, niezależnie od pogody czy pory roku. Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna, ponieważ posiada ono przyjazny dla użytkownika interfejs. Na życzenie miasta zastosowano w nim 9-calowy, kolorowy i dotykowy ekran.

Inteligentne urządzenia pozwalają zaoszczędzić czas

Parkometry posiadają funkcje, które zdecydowanie ułatwiają życie mieszkańcom Gdańska. Kierowcy nie muszą drukować biletu i wkładać go za szybę samochodu, co pozwala zaoszczędzić czas i papier. Dzięki wyposażeniu parkometru w czytnik z PIN padem wyświetlanym na ekranie, można wnieść opłatę za parkowanie na kilka dni.

- Gdy parkometr ma za mało światła i akumulator nie jest wystarczająco naładowany, urządzenie sygnalizuje tę informację do systemu. System w sposób zautomatyzowany otrzymuje także informacje o kończącym się papierze do wydruków i potwierdzeń oraz o wszelkich usterkach modułów parkometru, tak aby umożliwić jak najszybsze podjęcie czynności serwisowych. Parkometry te są również przystosowane do trudnych warunków atmosferycznych i skrajnych temperatur – mówi Janusz Zawadzki z MBS Computergraphik Sp. z o.o.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą! Biuro prasowe
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.