Komunikaty PR

Prawidłowa wentylacja w pomieszczeniach - dlaczego warto o niej pamiętać?

2023-08-18  |  10:00

W dzisiejszych czasach, kiedy troska o zdrowie i komfort staje się priorytetem, rola wentylacji w pomieszczeniach nabiera szczególnego znaczenia. W miarę, jak miejsca zamieszkania, nauki czy pracy stają się coraz lepiej izolowane i energooszczędne, pojawia się inne wyzwanie - spada naturalna wymiana powietrza. Naprzeciw tych problemów wychodzi firma VELUX Commercial. 

  

Codzienna wentylacja - poprawia komfort życia 

  

Prawidłowa wentylacja jest kluczowym elementem utrzymania zdrowego środowiska wewnątrz pomieszczeń. Wśród jej zalet wymienić można: 

  • redukcję zanieczyszczeń - w wentylowanych pomieszczeniach jest więcej tlenu, a mniej dwutlenku węgla i szkodliwych zanieczyszczeń; 

  • odprowadzanie wilgoci - wentylacja pozwala na regulowanie poziomu wilgoci, redukuje ją, a tym samym zmniejsza ryzyko np. rozwinięcia się zagrzybienia na ścianach czy zawilgocenia; 

  • zapewnia świeże powietrze - jak pokazują liczne badania występowanie Sick Building Syndrome (czyli chorowanie mieszkańców przy długim przebywaniu wewnątrz domu, bez występowania innych zewnętrznych czynników) ma duży związek z wentylacją i zazwyczaj pojawia się w zbyt szczelnych budynkach. 

  

Nie ma więc wątpliwości co do tego, że wentylacja jest ważna. Najprostszą metodą, stosowaną w wielu prywatnych lokalach, jest po prostu otwieranie okien, ale nie zawsze jest to wygodne czy skuteczne w budynkach publicznych, szkołach, biurach, magazynach - zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. W takich miejscach świetliki modułowe mogą okazać się rewolucyjnym rozwiązaniem. Produkty marki VELUX Commercial, oprócz umożliwienia naturalnego dopływu światła dziennego, są także wyposażone w elektrycznie sterowane moduły wentylacyjne. To oznacza, że możemy cieszyć się świeżym powietrzem bez potrzeby wychodzenia z pomieszczenia czy ręcznego otwierania okien. 

  

Naturalna wentylacja przez dach dzięki świetlikom modułowym VELUX Commercial 

  

Nowoczesne rozwiązania idą o krok dalej, oferując także możliwość naturalnej wentylacji przez dach z uwzględnieniem wygody użytkowników. Dzięki zastosowaniu czujników deszczu i wiatru, moduły wentylacyjne mogą działać w sposób automatyczny i dostosowywać się do panujących warunków zewnętrznych. To duże ułatwienie, pozwalające na precyzyjną kontrolę przepływu powietrza poprzez elektroniczne sterowniki. Do wyboru użytkowników są dwa systemy inteligentnego zarządzania - VELUX io-homecontrol lub Open System. 

  

Wentylacja w pomieszczeniach to kwestia, o której warto pamiętać. Dzięki zastosowaniu świetlików modułowych można nie tylko dostarczyć odpowiednią ilość promieni słonecznych, ale także cieszyć się świeżym powietrzem. To nie tylko przyczynia się do zwiększenia komfortu użytkowników, ale również pozytywnie wpływa na ich jakość życia i zdrowie. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce Biuro prasowe
2025-02-06 | 15:20

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Sieć MOYA zakończyła 2024 rok, osiągając liczbę 500 stacji paliw w całej Polsce. 6 lutego, podczas uroczystego otwarcia nowo wybudowanej stacji własnej, świętowano to wyjątkowe
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.