Komunikaty PR

Prawidłowa wentylacja w pomieszczeniach - dlaczego warto o niej pamiętać?

2023-08-18  |  10:00

W dzisiejszych czasach, kiedy troska o zdrowie i komfort staje się priorytetem, rola wentylacji w pomieszczeniach nabiera szczególnego znaczenia. W miarę, jak miejsca zamieszkania, nauki czy pracy stają się coraz lepiej izolowane i energooszczędne, pojawia się inne wyzwanie - spada naturalna wymiana powietrza. Naprzeciw tych problemów wychodzi firma VELUX Commercial. 

  

Codzienna wentylacja - poprawia komfort życia 

  

Prawidłowa wentylacja jest kluczowym elementem utrzymania zdrowego środowiska wewnątrz pomieszczeń. Wśród jej zalet wymienić można: 

  • redukcję zanieczyszczeń - w wentylowanych pomieszczeniach jest więcej tlenu, a mniej dwutlenku węgla i szkodliwych zanieczyszczeń; 

  • odprowadzanie wilgoci - wentylacja pozwala na regulowanie poziomu wilgoci, redukuje ją, a tym samym zmniejsza ryzyko np. rozwinięcia się zagrzybienia na ścianach czy zawilgocenia; 

  • zapewnia świeże powietrze - jak pokazują liczne badania występowanie Sick Building Syndrome (czyli chorowanie mieszkańców przy długim przebywaniu wewnątrz domu, bez występowania innych zewnętrznych czynników) ma duży związek z wentylacją i zazwyczaj pojawia się w zbyt szczelnych budynkach. 

  

Nie ma więc wątpliwości co do tego, że wentylacja jest ważna. Najprostszą metodą, stosowaną w wielu prywatnych lokalach, jest po prostu otwieranie okien, ale nie zawsze jest to wygodne czy skuteczne w budynkach publicznych, szkołach, biurach, magazynach - zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. W takich miejscach świetliki modułowe mogą okazać się rewolucyjnym rozwiązaniem. Produkty marki VELUX Commercial, oprócz umożliwienia naturalnego dopływu światła dziennego, są także wyposażone w elektrycznie sterowane moduły wentylacyjne. To oznacza, że możemy cieszyć się świeżym powietrzem bez potrzeby wychodzenia z pomieszczenia czy ręcznego otwierania okien. 

  

Naturalna wentylacja przez dach dzięki świetlikom modułowym VELUX Commercial 

  

Nowoczesne rozwiązania idą o krok dalej, oferując także możliwość naturalnej wentylacji przez dach z uwzględnieniem wygody użytkowników. Dzięki zastosowaniu czujników deszczu i wiatru, moduły wentylacyjne mogą działać w sposób automatyczny i dostosowywać się do panujących warunków zewnętrznych. To duże ułatwienie, pozwalające na precyzyjną kontrolę przepływu powietrza poprzez elektroniczne sterowniki. Do wyboru użytkowników są dwa systemy inteligentnego zarządzania - VELUX io-homecontrol lub Open System. 

  

Wentylacja w pomieszczeniach to kwestia, o której warto pamiętać. Dzięki zastosowaniu świetlików modułowych można nie tylko dostarczyć odpowiednią ilość promieni słonecznych, ale także cieszyć się świeżym powietrzem. To nie tylko przyczynia się do zwiększenia komfortu użytkowników, ale również pozytywnie wpływa na ich jakość życia i zdrowie. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Światowy Dzień Architektury – w dobie cyfryzacji architekci wierzą w siłę druku Biuro prasowe
2024-07-01 | 01:00

Światowy Dzień Architektury – w dobie cyfryzacji architekci wierzą w siłę druku

Obchodzony 1 lipca Światowy Dzień Architektury zachęca do dyskusji na temat rozwiązań wykorzystywanych w nowoczesnych pracowniach architektonicznych. Drukowanie jest dla architektów
Infrastruktura Eco5tech zaprojektuje ścieżki rowerowe w Bydgoszczy
2024-06-28 | 12:00

Eco5tech zaprojektuje ścieżki rowerowe w Bydgoszczy

Eco5tech SA, notowana na rynku NewConnect, zajmująca się projektowaniem i nadzorami w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą innowacyjnych rozwiązań w zakresie
Infrastruktura Renowacja Książnicy Stargardzkiej nominowana do prestiżowej nagrody!
2024-06-26 | 13:10

Renowacja Książnicy Stargardzkiej nominowana do prestiżowej nagrody!

Gdy w architekturze stare spotyka nowe, powstaje wyjątkowa wartość, czego najlepszym potwierdzeniem jest renowacja Książnicy Stargardzkiej. Dobra architektura, wykorzystując wiele

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.