Komunikaty PR

Przetworzą nawet 60 tys. ton pomidorów! Innowacyjne inwestycje w Agros Nova

2023-08-30  |  10:34
Biuro prasowe
Kontakt

Dagmara Gac
Alert Media Communications

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
dagmara.gac|alertmedia.pl| |dagmara.gac|alertmedia.pl
609 329 385
https://alertmedia.pl/
Do pobrania docx ( 0.12 MB )

Zarząd należącego do Grupy Maspex zakładu Agros Nova w Łowiczu zaprezentował nowoczesną linię do przetwórstwa pomidorów znajdującą się w nowej hali produkcyjnej. Dzięki innowacyjnej technologii, firma będzie mogła wytwarzać jeszcze więcej produktów na bazie pomidorów, a tym samym zwiększyć skup surowców od lokalnych rolników z województwa łódzkiego. To jednak nie wszystko. W trosce o otaczające środowisko, na terenie zakładu powstał ekologiczny mural, który pochłania zanieczyszczenia z powietrza i uatrakcyjnia okolicę.

Agros Nova inwestuje w rozwój

Działa już nowa linia produkcyjna w zakładzie Agros Nova w Łowiczu, która pozwala na  nowe, większe możliwości przetwórstwa pomidorów. Do tej pory firma miała możliwość przerobić 20 tys. ton tego surowca. Dzięki nowej technologii będzie to nawet 3 razy więcej. Tylko w tym roku firma wykorzysta 35 tys. ton pomidorów, a docelowo będzie to nawet 60 tys. ton. To znaczący wzrost i istotny krok w rozwoju zakładu Agros Nova.

W naszej firmie od zawsze stawiamy na inwestycje i rozwój. Kluczowa jest dla nas innowacyjność i poszukiwanie nowych rozwiązań dla każdego z zakładów. Zwiększenie możliwości Agros Nova jest ważne nie tylko dla nas, ale również dla całego regionu. Jesteśmy firmą innowacyjną, stawiamy na zaawansowane technologie, przy czym nie zapominamy o wdrażaniu rozwiązań ekologicznych i przyjaznych otoczeniu. – mówił Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex.

Nowa linia produkcyjna w zakładzie w Łowiczu, stworzona została w oparciu o nowoczesne technologie. Optymalizuje jakość koncentratu pomidorowego i jest energooszczędna. Wyposażona została w automatyczny sorter optyczny, który za pomocą kamer będzie monitorował stan surowca. Sterowanie i kontrola nad całą linią produkcyjną odbywa się z jednego miejsca.

Linia produkcyjna powstała z pełną infrastrukturą towarzyszącą. Na terenie zakładu wybudowano nową halę z zapleczem technicznym i systemem kanalizacyjnym dostosowanym do segmentu przetwórstwa. Do potrzeb nowej linii produkcyjnej dostosowano kotłownie, a także wybudowano  zbiornik uśredniający  ścieki, który stanie się częścią przyszłej podczyszczalni zakładu.

To wyjątkowy moment, na który czekaliśmy od dawna. Nowa linia produkcyjna pozwoli zwiększyć możliwości operacyjne naszego zakładu aż trzykrotnie i przyczyni się do dynamicznego rozwoju zakładu jak i Grupy Maspex. To również niezwykła szansa rozwoju dla naszego regionu, a szczególnie dla dostawców surowca, którego będziemy zamawiać jeszcze więcej.  – komentował Adam Pawluk, dyrektor zakładu Agros Nova w Łowiczu.

Technologia i ekologia idą w parze

W DNA Agros Nova od początku zawsze była i jest troska o środowisko; to wdrażanie ekologicznych rozwiązań jest podstawą wszelkich działań firmy. Nowa linia daje możliwość produkcji koncentratu bardziej zagęszczonego, o ekstrakcie 36%, co pozwoli zaoszczędzić o 50% wykorzystanie opakowań zbiorczych przy tej samej ilości produktu. Przenoszenie pomidora z rozładunku odbywać się będzie kanałem podziemnym poprzez hydrotransport. Co istotne, to obieg zamknięty, więc to operator decyduje kiedy wodę należy wymienić. 34-metrowa stacja wyparna, służąca do zagęszczania surowca, skonstruowana została tak, aby energia odbierana w postaci pary wodnej z odparowania soku pomidorowego, po sprężeniu mogła zostać ponownie wykorzystana do ogrzania następnej porcji surowca. Co ważne, na tym etapie stacja po rozruchu i w trybie produkcyjnym nie potrzebuje zewnętrznego źródła ogrzewania.

Dbałość o otoczenie i ekologiczna sztuka wielkoformatowa

Nowoczesne, przyjazne technologie to nie wszystko. W trosce o najbliższe środowisko, firma zainicjowała powstanie wyjątkowego muralu, autorstwa Marka LOONEY Rybowskiego, przedstawiciela sztuki graffiti, działającego od 1995 r.

Wraz z Grupą Maspex pracowałem nad wyjątkowym projektem. W ciągu ostatnich tygodni na ścianie zakładu produkcyjnego w Łowiczu powstał wykonany przeze mnie i moich współpracowników największy w Polsce mural, który ma aż 3,5 tys. m2. Projekt muralu łączy w sobie aspekty ważne dla marek Grupy Maspex, takie jak natura, polskość,  owoce, przyroda i wkomponowuje je w krajobraz Łowicza. Na ścianie pokazaliśmy fragmenty kultury Łowickiej i okolic, krajobraz łowickich pól, zwierzęta oraz wykorzystywane w zakładzie surowce: pomidory i truskawki. Cieszę się, że mój projekt będzie towarzyszył mieszkańcom Łowicza, pracownikom zakładu oraz wszystkim którzy odwiedzą okolicę. – wyjaśnił Marek LOONEY Rybakowski, autor muralu.

Mural jest wyjątkowy nie tylko z powodu rozmiaru i podjętego tematu. Istotną kwestią jest użycie lakieru antysmogowego, który każdego dnia pochłania zanieczyszczenia ze wszystkich pojazdów poruszających się na terenie zakładu. Dzięki niemu malunek rocznie pochłonie ponad 21 ton dwutlenku węgla i 152 kg tlenków azotu. Otoczenie zakładu będzie jeszcze bardziej przyjazne zarówno dla środowiska, pracowników jak i okolicznych mieszkańców.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak! Biuro prasowe
2024-04-11 | 10:00

Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak!

To obiecujące wieści dla użytkowników biur i mieszkańców biznesowej części Służewca! Wkrótce ruszy ważna inwestycja drogowa, która połączy ul. Suwak z ul.
Infrastruktura Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu
2024-04-08 | 08:14

Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu

Trwa przebudowa środkowej części placu Defilad – nowego placu Centralnego. W nowoczesnej przestrzeni znajdzie się wiele elementów zielonych, małej architektury oraz detali
Infrastruktura Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa
2024-03-14 | 09:32

Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

  Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024, uwzględniającego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.