Komunikaty PR

Setki metrów materiałów wokół murawy na Stadionie Narodowym

2021-09-02  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Już dziś gramy tam z Albanią, a w środę 8 września z Anglią. Czy od strony technicznej wszystko już dopięte na ostatni guzik? Zaglądamy za kulisy.

Te dwa mecze na Stadionie Narodowym mogą być kluczowe w trwających eliminacjach do mistrzostw świata 2022. Pomiędzy nimi, w niedzielę, biało-czerwoni zagrają jeszcze w San Marino, ale nikt sobie nie wyobraża, że wrócą stamtąd bez trzech punktów. Pojedynki w Warszawie na pewno będą trudniejsze, nie tylko ten z Anglikami. Nasi piłkarze podkreślają jednak, że mają ważny atut. – Wraca publiczność na Narodowy, a z nią zawsze jesteśmy mocniejsi i liczę, że tym razem również tak będzie – powiedział Robert Lewandowski, kapitan polskiej reprezentacji.

Na pierwszym planie są piłkarze i wydarzenia na boisku – to główna scena. Ale zwracamy też uwagę na scenografię, w tym bandy reklamowe ustawione wokół murawy czy wygląd tunelu, którym przechodzą zawodnicy.

Do przygotowania tych powierzchni, łącznie z tunelami narożnymi, potrzebujemy ok. 800m kw. zadrukowanego, specjalnego materiału. Dodatkowo, wykorzystujemy też ponad 1000 mkw. tkaniny pokrywającej ściany tuneli na stadionie – opowiada Maciej Bejnarowicz, ekspert firmy Impel, obsługującej ten element przygotowań technicznych na stadionie.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że chodzi tu o prosty montaż. W praktyce cały proces wymaga jednak i doświadczenia, i zespołu z różnymi kwalifikacjami.

Zaczynamy od przygotowania wizualizacji. Gdy zostaną zaakceptowane, na ich podstawie sami drukujemy i przygotowujemy materiały, to m.in. wielkoformatowe wydruki. Zamontowanie wszystkich elementów na stadionie to już ostatni etap – dodaje ekspert.

Zwraca przy tym uwagę na fakt, że wbrew pozorom nie ma w tej pracy rozwiązań powtarzalnych w stu procentach. – Jesteśmy gotowi modyfikować różne rozwiązania na miejscu. Stadiony to obiekty, na których często coś się zmienia. Poza tym, jesteśmy też gotowi do szybkiej akcji w razie, gdyby np. bandy reklamowe zostały mechanicznie uszkodzone. Zwykle mamy ok. 5 minut w przerwie, by je naprawić. Tak stało się np. podczas ostatniego finału pucharu Polski w Lublinie, gdzie wiał wyjątkowo silny wiatr. Mamy jednak grupę bardzo sprawnych specjalistów, sprawdzonych na różnych imprezach – wyjaśnia Maciej Bejnarowicz. 

Scenografię dla meczów piłkarskiej reprezentacji Polski Impel przygotowuje już od 5 lat. Poza tym, obsługuje również finały pucharu Polski oraz mecze o superpuchar Polski. Firma zajmuje się także ochroną najbardziej prestiżowych imprez sportowych, w tym Tour de Pologne czy zawodów pucharu świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

A wracając na Narodowy: najbliższy mecz eliminacji mistrzostw świata 2022, czyli Polska – Albania już dziś. Pierwszy gwizdek o godz. 20.45. Transmisja w TVP 1 i TVP Sport.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Nowe pojazdy ciężarowe WIŚNIOWSKI na polskich i zagranicznych drogach Biuro prasowe
2024-07-09 | 10:00

Nowe pojazdy ciężarowe WIŚNIOWSKI na polskich i zagranicznych drogach

WIŚNIOWSKI, wiodący producent bram, drzwi, ogrodzeń i okien rozbudowuje swoją flotę transportową. Firma zakupiła nowe pojazdy ciężarowe, które wzmocnią jej flotę
Infrastruktura Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!
2024-07-03 | 11:00

Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland
Infrastruktura Światowy Dzień Architektury – w dobie cyfryzacji architekci wierzą w siłę druku
2024-07-01 | 01:00

Światowy Dzień Architektury – w dobie cyfryzacji architekci wierzą w siłę druku

Obchodzony 1 lipca Światowy Dzień Architektury zachęca do dyskusji na temat rozwiązań wykorzystywanych w nowoczesnych pracowniach architektonicznych. Drukowanie jest dla architektów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.