Komunikaty PR

Sprint zapewni utrzymanie sygnalizacji i systemu sterowania ruchem na Mazowszu

2024-10-07  |  13:53

W połowie września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na bieżące utrzymanie sygnalizacji świetlnych wraz z użytkowanym systemem sterowania ruchem na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA Oddział w Warszawie. Zwycięzcą postępowania została olsztyńska firma Sprint, która będzie świadczyła te usługi przez najbliższe trzy lata.

Na mocy podpisanej umowy firma Sprint będzie przez kolejne 36 miesięcy odpowiedzialna za utrzymanie sygnalizacji świetlnych na terenie województwa mazowieckiego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie m.in. zapewnienie bieżącej konserwacji i naprawy sygnalizacji świetlnych oraz stały monitoring ich funkcjonowania, w tym przetwarzanie i archiwizacja danych, jak i niezbędna modernizacja i rozbudowa urządzeń sterowania ruchem.

Cieszę się, że będziemy po raz kolejny współpracować z GDDKiA. Mimo wieloletnich doświadczeń i realizacji licznych projektów z zakresu zarządzania ruchem na drogach wojewódzkich, krajowych oraz na terenie wielu polskich miast, do każdego nowego zadania podchodzimy indywidualnie. Każdy projekt jest inny i rządzi się swoimi prawami oraz specyfiką. W tym przypadku jednym z ważniejszych elementów naszej współpracy będzie maksymalne skrócenie czasu interwencji do poziomu poniżej 30 minut w razie awarii. Biorąc pod uwagę, że mówimy o całym województwie, będzie to ciekawe wyzwanie, którego chętnie się podejmujemy – mówi wiceprezes firmy Sprint, Waldemar Matukiewicz.

W ramach podpisanej umowy pod opiekę olsztyńskiej firmy trafi łącznie ponad 170 sygnalizacji świetlnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą (kamery, detektory, urządzenia do transmisji danych). W szczegółowy zakres obowiązków utrzymaniowych i konserwacyjnych wchodzą m.in. budowa nowych i modernizacje istniejących sygnalizacji świetlnych, pogotowie sygnalizacyjne, usuwanie awarii, usterek, wymiana zużytych materiałów, naprawa urządzeń sygnalizacyjnych, kompleksowe odnowy wiosenne całej infrastruktury, usuwanie skutków wypadków drogowych, kolizji, aktów wandalizmu, bieżące monitorowanie stanu pracy urządzeń sterowniczych, aktualizacje dokumentacji i optymalizacja pracy sterowników

Istotnym elementem kontraktu jest też przygotowanie i wdrożenie systemu monitoringu stanu pracy sterowników sygnalizacji. Do obowiązków wykonawcy będzie należało m.in.: zapewnienie aplikacji operatorskiej, dostawa i konfiguracja niezbędnych urządzeń transmisji danych w szafach sterowniczych oraz uruchomienie i bieżąca obsługa monitoringu.

Jest to kolejny przetarg na utrzymanie tej infrastruktury. Poprzednio Sprint współpracował z GDDKiA Oddział w Warszawie w latach 2017-2020. W ramach tego kontraktu, poza konserwacją urządzeń Zamawiającego Sprint wybudował min. 20 nowych sygnalizacji świetlnych. Współpraca firmy Sprint z GDDKiA na mocy obecnie obowiązującej umowy będzie trwała do połowy września 2027 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura BERGER Bau zmodernizuje infrastrukturę w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach Biuro prasowe
2024-10-07 | 09:00

BERGER Bau zmodernizuje infrastrukturę w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach

Właśnie rozpoczęła się modernizacja kluczowych odcinków dróg w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach we wrocławskiej gminie Czernica. Dzięki inwestycji wartej ponad 6,6 miliona
Infrastruktura STRABAG przywrócił połączenie miejscowości odciętej przez powódź
2024-09-27 | 13:25

STRABAG przywrócił połączenie miejscowości odciętej przez powódź

STRABAG przywrócił połączenie miejscowości odciętej przez powódź    „W STRABAG Polska jest moc pomagania – wspólnymi siłami
Infrastruktura Stary Rynek w Poznaniu w finale konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”
2024-09-26 | 01:00

Stary Rynek w Poznaniu w finale konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”, w finale znalazło się kilka wyjątkowych projektów, w tym realizacja Starego Rynku w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polska unijnym liderem w pracach nad Społecznym Planem Klimatycznym. Ma pomóc w walce z ubóstwem energetycznym

Polska jest najbardziej zaawansowana spośród państw członkowskich w pracach nad stworzeniem Społecznego Planu Klimatycznego, który ma zostać przedstawiony w ciągu kilku tygodni. W ramach planu 50 mld zł ze Społecznego Funduszu Klimatycznego trafi na wsparcie transformacji energetycznej w Polsce, z czego jedna trzecia – na inwestycje w obszarze budownictwa. Z założenia środki te mają uchronić najbiedniejszych przed ubóstwem energetycznym w czasie przejściowym transformacji energetycznej.

IT i technologie

Nowe technologie zmieniają pracę statystyków. Mogą poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza uczenia maszynowego czy generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększa możliwości statystyków. Mogą oni korzystać z nowych źródeł danych i poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji. Wraz z rozwojem narzędzi informatycznych zmienia się też sposób, w jaki odbiorcy poszukują danych statystycznych. Opracowania przygotowywane przez jednostki takie jak Główny Urząd Statystyczny czy Eurostat będą musiały konkurować z tymi, które przygotowują podmioty niewyspecjalizowane lub nawet modele językowe, bazujące często na niepewnych źródłach.

DlaWas.info

Infrastruktura

Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku

Branżę energetyczną w całej Europie, także w Polsce, czeka szeroko zakrojona zielona transformacja. Tymczasem w ciągu ostatnich 30 lat dokonywano bardzo mało inwestycji w tym sektorze, a wykonawcy zajmujący się budową infrastruktury borykają się z niedostatkiem odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Przyciąganie pracowników i szkolenie ich jest utrudnione przez niepewność zamówień w kolejnych latach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.