STRABAG przywrócił połączenie miejscowości odciętej przez powódź
STRABAG przywrócił połączenie miejscowości odciętej przez powódź
„W STRABAG Polska jest moc pomagania – wspólnymi siłami przywróciliśmy przejazd w 32h!” – napisała firma na swej witrynie portalu społecznościowego Facebook. Budowlanemu potentatowi błyskawicznie udało się odtworzyć zerwaną przez powódź ul. Prudnicką w Łowkowicach – miejscowości, która była odcięta od świata.
W wpisie czytamy, że przywrócenie połączenia udało się dzięki szybkiej reakcji zespołu Tomasza Turczyna, budującego szpital w Krapkowicach. „W Krapkowicach budujemy potrzebny dla regionu szpital, ale jeśli trzeba – pomagamy w miejscowościach dotkniętych powodzią na terenie powiatu! Brawa dla zespołu STRABAG Polska – Oddział Medyczny! Można na Was liczyć!” – czytamy słowa uznania koncernu skierowane do jego pracowników.
·
„Bardzo dziękujemy w imieniu wszystkich mieszkańców za szybką reakcję i skuteczną realizację. Dobrze mieć takiego partnera i przy budowie Szpital Krapkowice, i przy pomocy ludziom po powodzi. A dla p. Tomasza Turczyna najgłębsze ukłony i szacun za wszystko!” – napisał w odpowiedzi Starosta Krapkowicki Maciej Sonik.
Wcześniej na swoim profilu starosta poinformował, że „woda częściowo ustąpiła w środę. Wcześniej już Sabina Gorzkulla z firmą STRABAG ustaliła plan naprawy. W czwartek popołudniu ściągnięty został sprzęt ciężki spoza powiatu. Od piątku od 4:30 ruszyły prace od wypompowania z wody z dziur i zapadlisk. W 32 godziny przywróciliśmy przejazd”.
Swój wpis starosta zakończył słowami: „Przede wszystkim w imieniu mieszkańców, swoim i wicestarosty - bezpośrednio to pilotującej na miejscu - dziękuję zespołowi STRABAG, który budując nasz szpital bez chwili wahania przystąpił do pomocy w tej kwestii”.
STRABAG w Polsce
STRABAG w Polsce jest częścią europejskiego koncernu budowlanego, będącego od 180 lat synonimem jakości w budownictwie, realizującego na świecie ponad 15 tys. projektów rocznie - lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii, który ma znaczący i stabilny kapitał własny. Dzięki zaangażowaniu wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów realizujemy nawet najbardziej skomplikowane przedsięwzięcia budowlane. Działalność STRABAG cechuje kompleksowy zakres usług budowlanych, nowoczesne technologie, wysokiej jakości materiały oraz najnowszej generacji park maszynowy
Źródło i zdjęcia: Facebook/STRABAG Polska

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.