STRABAG przywrócił połączenie miejscowości odciętej przez powódź
STRABAG przywrócił połączenie miejscowości odciętej przez powódź
„W STRABAG Polska jest moc pomagania – wspólnymi siłami przywróciliśmy przejazd w 32h!” – napisała firma na swej witrynie portalu społecznościowego Facebook. Budowlanemu potentatowi błyskawicznie udało się odtworzyć zerwaną przez powódź ul. Prudnicką w Łowkowicach – miejscowości, która była odcięta od świata.
W wpisie czytamy, że przywrócenie połączenia udało się dzięki szybkiej reakcji zespołu Tomasza Turczyna, budującego szpital w Krapkowicach. „W Krapkowicach budujemy potrzebny dla regionu szpital, ale jeśli trzeba – pomagamy w miejscowościach dotkniętych powodzią na terenie powiatu! Brawa dla zespołu STRABAG Polska – Oddział Medyczny! Można na Was liczyć!” – czytamy słowa uznania koncernu skierowane do jego pracowników.
·
„Bardzo dziękujemy w imieniu wszystkich mieszkańców za szybką reakcję i skuteczną realizację. Dobrze mieć takiego partnera i przy budowie Szpital Krapkowice, i przy pomocy ludziom po powodzi. A dla p. Tomasza Turczyna najgłębsze ukłony i szacun za wszystko!” – napisał w odpowiedzi Starosta Krapkowicki Maciej Sonik.
Wcześniej na swoim profilu starosta poinformował, że „woda częściowo ustąpiła w środę. Wcześniej już Sabina Gorzkulla z firmą STRABAG ustaliła plan naprawy. W czwartek popołudniu ściągnięty został sprzęt ciężki spoza powiatu. Od piątku od 4:30 ruszyły prace od wypompowania z wody z dziur i zapadlisk. W 32 godziny przywróciliśmy przejazd”.
Swój wpis starosta zakończył słowami: „Przede wszystkim w imieniu mieszkańców, swoim i wicestarosty - bezpośrednio to pilotującej na miejscu - dziękuję zespołowi STRABAG, który budując nasz szpital bez chwili wahania przystąpił do pomocy w tej kwestii”.
STRABAG w Polsce
STRABAG w Polsce jest częścią europejskiego koncernu budowlanego, będącego od 180 lat synonimem jakości w budownictwie, realizującego na świecie ponad 15 tys. projektów rocznie - lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii, który ma znaczący i stabilny kapitał własny. Dzięki zaangażowaniu wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów realizujemy nawet najbardziej skomplikowane przedsięwzięcia budowlane. Działalność STRABAG cechuje kompleksowy zakres usług budowlanych, nowoczesne technologie, wysokiej jakości materiały oraz najnowszej generacji park maszynowy
Źródło i zdjęcia: Facebook/STRABAG Polska

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.