Komunikaty PR

Sztuka chłodzenia według Danfoss

2021-05-05  |  09:00
Biuro prasowe

Danfoss udostępnia serię swoich podcastów przedstawiających zasady, procesy i systemy związane z chłodnictwem. Dedykowane przede wszystkim instalatorom i serwisantom nagrania umożliwiają poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności. To również ciekawy i przyjazny sposób na spędzenie czasu oraz zgłębienia nowych tematów dla wszystkich zainteresowanych nie tylko chłodnictwem, ale również szerzej – zrównoważonym rozwojem. Zagadnienia poruszane w podcastach mają istotne znaczenie z perspektywy oszczędzania energii i ochrony klimatu, a ich promocja wpisuje się w strategię firmy.   


Danfoss, obecny na Polskim rynku już od 30 lat,  jako lider technologii dla chłodnictwa  jest dostawcą produktów i rozwiązań stosowanych w sektorze dystrybucji żywności, klimatyzacji, chłodnictwie przemysłowym i komercyjnym. Kompleksowa oferta produktów Danfoss z zakresu chłodnictwa obejmuje zawory, czujniki, elektronikę, pompy, wymienniki ciepła i sprężarki.  Angażujemy się w działania mające na celu zapewnienie chłodzenia w sposób zrównoważony, redukując oddziaływanie na środowisko oraz realizując cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Nasze rozwiązania wspomagają efektywność pracy systemów minimalizując w ten sposób zużycie energii i emisję CO2. Zachęcamy również do stosowania naturalnych czynników chłodzących. Dzięki temu istotnie zmniejszamy ślad węglowy całego procesu chłodzenia wymienia Aleksandra Stępniak, konsultant ds. efektywności energetycznej w Danfoss Poland.

Posiadając tak dużą wiedzę i doświadczenie związane z szerokim wachlarzem produktów i oferowanych rozwiązań firma zdecydowała się na podzielenie się nią z zainteresowanymi odbiorcami. Tematyczne podcasty zostały stworzone przez Jensa Andersena, który w firmie Danfoss pracuje od ponad 40 lat. Do odcinków nagrywanych w zaciszu domowego biura w południowej Jutlandii w Danii gospodarz zaprasza również swoich kolegów po fachu. Przyjacielski i otwarty charakter Andersena w połączeniu z domowym klimatem sprawiają, że przyswajanie specjalistycznej wiedzy przestało być skomplikowane, a stało się przyjemnością.

Aby słuchacze nie zrazili się zbytnia szczegółowością technicznych aspektów  i czuli się jak najbardziej komfortowo, podcasty podzielono na 2 grupy. W pierwszej serii nagrań poruszonych zostało wiele podstawowych tematów, takich jak proces kondensacji, czynniki chłodnicze i elementy instalacji chłodniczej. W kolejnych odcinkach będzie można zagłębić się również w bardziej zaawansowane zagadnienia, takie jak skraplacze, sterowanie elektroniczne czy chłodzenie pośrednie. Każdy kolejny odcinek jest kontynuacją tego, czego słuchacze już się nauczyli i wraz z kolejnymi odcinkami podcastu poziom staje się coraz bardziej zaawansowany. W efekcie, poza niewątpliwą przyjemnościa słuchania, w nagraniach każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno Ci bardziej doświadczeni w branży, jak i Ci, którzy stawiaja w niej pierwsze kroki np. studenci kierunków technicznych.

Chłodniczych podcastów dostępnych również w języku polskim można słuchać także na komputerach i  smartfonach, a to wszystko dzięki aplikacji RefTools, będącej swoistym „szwajcarskim scyzorykiem” dla instalatorów z branży chłodniczej. Poprzez dodanie możliwości odsłuchiwania podcastów, do tego niezbędnego dla specjalistów narzędzia, osiagnięto kolejny poziom wspierania ich w pracy.

Działania Danfoss Power Solution, łaczącego obecnie wczesniejsze segmenty Danfoss Cooling i Danfoss Heating,wspierają nie tylko pracę specjalistów ale także mają wpływ na dbałość i planetę i ludzi ją zamieszkujących. W ten sposób wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy np. poprzez przyczynianie się do projektowania i opracowywania energooszczędnych metod chłodzenia, zachęcanie do stosowania naturalnych czynników chłodniczych, pomaganie w redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz minimalizowanie wpływ chłodnictwa na globalne ocieplenie. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą! Biuro prasowe
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.