Komunikaty PR

Sztuka chłodzenia według Danfoss

2021-05-05  |  09:00
Biuro prasowe

Danfoss udostępnia serię swoich podcastów przedstawiających zasady, procesy i systemy związane z chłodnictwem. Dedykowane przede wszystkim instalatorom i serwisantom nagrania umożliwiają poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności. To również ciekawy i przyjazny sposób na spędzenie czasu oraz zgłębienia nowych tematów dla wszystkich zainteresowanych nie tylko chłodnictwem, ale również szerzej – zrównoważonym rozwojem. Zagadnienia poruszane w podcastach mają istotne znaczenie z perspektywy oszczędzania energii i ochrony klimatu, a ich promocja wpisuje się w strategię firmy.   


Danfoss, obecny na Polskim rynku już od 30 lat,  jako lider technologii dla chłodnictwa  jest dostawcą produktów i rozwiązań stosowanych w sektorze dystrybucji żywności, klimatyzacji, chłodnictwie przemysłowym i komercyjnym. Kompleksowa oferta produktów Danfoss z zakresu chłodnictwa obejmuje zawory, czujniki, elektronikę, pompy, wymienniki ciepła i sprężarki.  Angażujemy się w działania mające na celu zapewnienie chłodzenia w sposób zrównoważony, redukując oddziaływanie na środowisko oraz realizując cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Nasze rozwiązania wspomagają efektywność pracy systemów minimalizując w ten sposób zużycie energii i emisję CO2. Zachęcamy również do stosowania naturalnych czynników chłodzących. Dzięki temu istotnie zmniejszamy ślad węglowy całego procesu chłodzenia wymienia Aleksandra Stępniak, konsultant ds. efektywności energetycznej w Danfoss Poland.

Posiadając tak dużą wiedzę i doświadczenie związane z szerokim wachlarzem produktów i oferowanych rozwiązań firma zdecydowała się na podzielenie się nią z zainteresowanymi odbiorcami. Tematyczne podcasty zostały stworzone przez Jensa Andersena, który w firmie Danfoss pracuje od ponad 40 lat. Do odcinków nagrywanych w zaciszu domowego biura w południowej Jutlandii w Danii gospodarz zaprasza również swoich kolegów po fachu. Przyjacielski i otwarty charakter Andersena w połączeniu z domowym klimatem sprawiają, że przyswajanie specjalistycznej wiedzy przestało być skomplikowane, a stało się przyjemnością.

Aby słuchacze nie zrazili się zbytnia szczegółowością technicznych aspektów  i czuli się jak najbardziej komfortowo, podcasty podzielono na 2 grupy. W pierwszej serii nagrań poruszonych zostało wiele podstawowych tematów, takich jak proces kondensacji, czynniki chłodnicze i elementy instalacji chłodniczej. W kolejnych odcinkach będzie można zagłębić się również w bardziej zaawansowane zagadnienia, takie jak skraplacze, sterowanie elektroniczne czy chłodzenie pośrednie. Każdy kolejny odcinek jest kontynuacją tego, czego słuchacze już się nauczyli i wraz z kolejnymi odcinkami podcastu poziom staje się coraz bardziej zaawansowany. W efekcie, poza niewątpliwą przyjemnościa słuchania, w nagraniach każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno Ci bardziej doświadczeni w branży, jak i Ci, którzy stawiaja w niej pierwsze kroki np. studenci kierunków technicznych.

Chłodniczych podcastów dostępnych również w języku polskim można słuchać także na komputerach i  smartfonach, a to wszystko dzięki aplikacji RefTools, będącej swoistym „szwajcarskim scyzorykiem” dla instalatorów z branży chłodniczej. Poprzez dodanie możliwości odsłuchiwania podcastów, do tego niezbędnego dla specjalistów narzędzia, osiagnięto kolejny poziom wspierania ich w pracy.

Działania Danfoss Power Solution, łaczącego obecnie wczesniejsze segmenty Danfoss Cooling i Danfoss Heating,wspierają nie tylko pracę specjalistów ale także mają wpływ na dbałość i planetę i ludzi ją zamieszkujących. W ten sposób wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy np. poprzez przyczynianie się do projektowania i opracowywania energooszczędnych metod chłodzenia, zachęcanie do stosowania naturalnych czynników chłodniczych, pomaganie w redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz minimalizowanie wpływ chłodnictwa na globalne ocieplenie. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan Biuro prasowe
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały
Infrastruktura ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
2024-10-21 | 09:15

ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25

Niekiedy zima lubi zaskakiwać drogowców, ale aby tego uniknąć, większość z nich powinna być już w pewnej części przygotowana na zmianę warunków pogodowych na drogach w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.