Komunikaty PR

To nie rury GRP były przyczyną awarii kolektorów pod Wisłą

2022-01-17  |  17:10
Biuro prasowe

Zakończyły się prace badawcze ustalające przyczyny awarii kolektorów ściekowych pod Wisłą, która miała miejsce w sierpniu 2020 roku.
Zespół ekspertów z Politechniki Krakowskiej wskazuje jednoznacznie,
że przyczyną był nieodpowiedni drenaż tunelu. Rury GRP firmy Amiblu dostarczone do budowy rurociągu w 100% spełniały, a nawet pod wieloma względami przekraczały, wymagania stawiane w tym projekcie.

 

„Potwierdziło się ostatecznie to, czego byliśmy pewni, czyli bezkompromisowej jakości naszych ciśnieniowych rur GRP. Badania parametrów technicznych rur dostarczonych dla tego projektu były prowadzone przez nasz dział kontroli jakości i poza wszelką wątpliwością okazało się, że posiadają parametry wytrzymałościowe wyższe niż zakładała specyfikacja zamówienia. Nasza firma produkuje systemy wodno-kanalizacyjne dla największych miast na świecie m.in. Rzymu, Paryża, Monachium, Berlina, Moskwy, Dubaju, czy Los Angeles” - powiedział Mariusz Maniara, prokurent Amiblu Poland, zarządzający sprzedażą  na terenie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrain i Rosji.

 

Komisja dobitnie wskazała przyczyny awarii

Zespół ekspertów powołany przez Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, został powołany do zbadania przyczyn obu awarii przesyłu do oczyszczalni Czajka.
Na czele komisji stanął, uznany i czołowy w kraju ekspert z dziedziny infrastruktury wodno-ściekowej miast - profesor Stanisław Rybicki, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki na Politechnice Krakowskiej.

Komisja w raporcie wskazała, że przyczyną awarii był niewystarczający drenaż.
W konsekwencji tego błędu, wytworzył się niebezpieczny poziom ciśnienia w instalacji na zewnątrz nitki B, co doprowadziło do jego zniszczenia. Spowodowany wyciek uszkodził nitkę A.

 

„W tej sprawie pojawiało się wiele osądów co do przyczyn awarii, wreszcie mamy jednoznaczne potwierdzenie przygotowane przez wybitnych ekspertów. Od początku podkreślaliśmy, że na funkcjonowanie projektu tej wielkości składa się wiele elementów m.in. sposób eksploatacji, metoda i jakość montażu, materiały wykorzystane do budowy, projekt oraz wiele innych. Opierając się na naszych badaniach i testach, w spokoju oczekiwaliśmy na wyniki raportu. Tym bardziej byliśmy spokojni o wyniki ekspertyzy, ponieważ bazowaliśmy na wiedzy zdobytej podczas systematycznych wizyt podczas budowy i udziału w testach ciśnieniowych gotowych rurociągów. Chcemy zapewnić, że przejrzystość działań ma dla nas ogromne znaczenie. Jesteśmy pewni jakości naszych rur GRP i gotowi do rzeczowych rozmów na temat naszych produktów z każdym, w tym z ekspertami, którzy są tym tematem zainteresowani“ - podsumował Mariusz Maniara.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą! Biuro prasowe
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.