Komunikaty PR

Trzy lata od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody przez firmę ALSTAL

2022-10-11  |  13:00
Biuro prasowe

We wtorek, 11 października mijają dokładnie trzy lata od podpisania umowy na budowę ogromnego kompleksu basenowo-edukacyjnego Fabryka Wody w Szczecinie. O postępach pracy szeroko opowiedział Dominik Słowek, Kierownik Budowy z firmy ALSTAL Grupa Budowlana.

 

11 października 2019 roku miasto Szczecin podpisało umowę z firmą ALSTAL Grupa Budowlana
na wybudowanie Fabryki Wody. Ta ogromna inwestycja realizowana jest w ścisłym centrum miasta,
a jej wartość opiewa na kwotę ponad 350 milionów złotych. Inwestycja zmierza ku końcowi
- aktualnie wykonywanych jest szereg różnych prac na różnych poziomach inwestycji równocześnie.
Na budowie pracuje łącznie ponad 200 osób.

 

„Obecnie na budowie Fabryki Wody w budynku basenowym trwają prace wykończeniowe w postaci montażu sufitów podwieszanych oraz układania płytek ceramicznych w łazienkach, toaletach i na plażach basenowych. Realizowane są także prace związane ze szpachlowaniem i malowaniem ścian oraz sufitów. Dodatkowo montujemy balustrady, windy panoramiczne oraz zjeżdżalnie wewnętrzne i zewnętrzne. Na końcowym etapie jest również wykonywanie saun i łaźni.”  – mówi Dominik Słowek, Kierownik Budowy z firmy ALSTAL Grupa Budowlana

 

Cały teren Fabryki Wody to aż pięć hektarów. Powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 17.000 m2,
a kubatura 177.000 m3. W nowoczesnym trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 basenów i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra, a także jedna z największych w Polsce strefa saun, których przewidziano aż 16.

 

Nasze prace polegają również na wykonaniu niecek basenowych wewnętrznych i zewnętrznych. Ekipy budowlane realizują prace instalacyjne związane z wykonaniem i uruchomieniem wentylacji, instalacji CO oraz wodno-kanalizacyjnej i instalacji TWB (technologii wody basenowej). Intensywnie pracują również elektrycy, którzy montują oświetlenia i cały osprzęt elektryczny. Jednocześnie wykonywane są instalacje słaboprądowe”. – dodaje Dominik Słowek.

 

Druga część kompleksu Fabryki Wody to budynek Edukatorium, gdzie znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Przez środek obiektu przepływać będzie rzeka, tworząca wodną kaskadę, a oba budynki zostaną połączone łącznikiem. Ofertę sportową Fabryki Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha. Na terenie obiektu zlokalizowane zostanie także lodowisko i amfiteatr.

 

„W budynku B, czyli Edukatorium, zakończono montaż ściany wspinaczkowej oraz uruchomiono kręgielnię. Trwają prace malarskie oraz rozpoczęto prace porządkowe.” – mówi Dominik Słowek, dodając: „Na zewnątrz budynków trwają prace drogowe w postaci układania kostki brukowej, montażu krawężników i oporników. Zakończyliśmy już budowę kaskady wodnej, a aktualnie skupiamy się na wykonaniu toru lodowego i lodowiska. Jednocześnie rozpoczęły się prace związane z wykonaniem terenów zielonych, a także budowy fontanny i rzeki południowej”.

 

Generalnym wykonawcą inwestycji jest bydgoska firma ALSTAL Grupa Budowlana, która specjalizuje się w budowie obiektów basenowych i aquaparków. W swoim portfolio ma m.in. budowę Term Maltańskich w Poznaniu, Term w Poddębicach, a także Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy,
w którym znajduje się basen olimpijski.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą! Biuro prasowe
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.