Komunikaty PR

W.P.I.P. buduje nową siedzibę dla MPLAB Prototypes

2022-10-17  |  12:15
Biuro prasowe

Inwestycja składać się będzie z dwóch dwukondygnacyjnych obiektów o łącznej powierzchni około 1,8 tys. m kw. Pierwszy z nich to hala usługowo-produkcyjna. Tam odbywać się będzie montaż maszyn i linii produkcyjnych. Drugi – budynek biurowy, miejsce pracy inżynierskiego z dostępem dla osób z niepełnosprawnością. Oddanie do użytku obiektów planowane jest na I kwartał przyszłego roku. Niewykluczone, że kompleks zostanie w przyszłości rozbudowany. Za projekt  oraz  generalne  wykonawstwo obiektów odpowiada poznańska firma W.P.I.P.

Firma MPLAB Prototypes jest liderem branży robotyki w Polsce. To jeden z niewielu w Polsce integratorów robotów przemysłowych KUKA. W nowej siedzibie MPLAB Prototypes powstawać będą zrobotyzowane stanowiska produkcyjne, linie technologiczne i maszyny specjalne.

Uroczyste wmurowanie akt erekcyjnego

Kompleks powstaje w Nowej Soli przy ul. Inżynierskiej 8. To właśnie tam 12 października odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.

– Od wielu lat budujemy obiekty w specjalnej strefie ekonomicznej  w Nowej Soli – mówi Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu firmy W.P.I.P. – Cieszymy się z kolejnej inwestycji w tym regionie. To potwierdza, że partnerskie relacje i najwyższa jakość są naszą mocną stroną. Warto dodać, że sukces w pozyskaniu zagranicznego inwestora jest również sukcesem władz Nowej Soli, z którymi nasza współpraca od początku przebiega wzorcowo.

Budowa siedziby MPLAB Prototypes  jest kolejną inwestycją realizowaną w Nowej Soli przez W.P.I.P. Cztery zostały już oddane do użytku, w przypadku kolejnej, czyli hali widowiskowo-sportowej, stanie się to już niebawem.

Gospodarcza wizytówka Nowej Soli

– Jesteśmy dumni z obiektów, które tu powstają – dodaje przedstawiciel inwestora Kasper Vencken, prezes zarządu polsko-holenderskiej spółki WPIP-BP Properties, zajmującej się realizacją inwestycji przemysłowych na wynajem. – Będzie on świetnie służył kadrze inżynierskiej w projektowaniu i wdrażaniu zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych i linii technologicznych. Mamy nadzieję, że będzie to również wizytówka Nowej Soli, a także jedno z nowocześniejszych miejsc w Europie.

Z kolei Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli uważa, że nowa inwestycja jest doskonałym przykładem tego, jaka jest filozofia miasta.

– Żeby ono mogło się rozwijać, kluczowa jest gospodarka. Nowe miejsca pracy w sektorze robotyki są istotnym czynnikiem przyciągającym wysokokwalifikowaną kadrę do pracy w regionie.

W.P.I.P. to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 27-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak! Biuro prasowe
2024-04-11 | 10:00

Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak!

To obiecujące wieści dla użytkowników biur i mieszkańców biznesowej części Służewca! Wkrótce ruszy ważna inwestycja drogowa, która połączy ul. Suwak z ul.
Infrastruktura Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu
2024-04-08 | 08:14

Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu

Trwa przebudowa środkowej części placu Defilad – nowego placu Centralnego. W nowoczesnej przestrzeni znajdzie się wiele elementów zielonych, małej architektury oraz detali
Infrastruktura Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa
2024-03-14 | 09:32

Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

  Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024, uwzględniającego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Zagranica

Chiny przygotowują się do ewentualnej eskalacji konfliktu z USA. Mocno inwestują w swoją niezależność energetyczną i technologiczną

Najnowsze dane gospodarcze z Państwa Środka okazały się lepsze od prognoz. Choć część analityków spodziewa się powrotu optymizmu i poprawy nastrojów, to jednak w długim terminie chińska gospodarka mierzy się z kryzysem demograficznym i załamaniem w sektorze nieruchomości. Władze Chin zresztą już przedefiniowały swoje priorytety i teraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie ekonomicznym, a nie na samym wzroście gospodarczym. – Chiny szykują się na eskalację konfliktu z USA i pod tym kątem należy obserwować chińską gospodarkę – zauważa Maciej Kalwasiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak wskazuje, Chiny mocno inwestują w rozwój swojego przemysłu i niezależność energetyczną, chcąc zmniejszyć uzależnienie od zagranicy.

Infrastruktura

Inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe w Polsce mogą się okazać nieopłacalne. Eksperci ostrzegają przed wysokimi kosztami produkcji energii

Małe przydomowe elektrownie wiatrowe mogą być drogą pułapką – ostrzega Fundacja Instrat. Jej zdaniem koszt wytworzenia prądu z takich instalacji może być kilkukrotnie wyższy od tego z sieci. Tymczasem rząd proponuje program wsparcia dla przydomowych instalacji tego typu wart 400 mln zł. Zdaniem ekspertów warto się zastanowić nad jego rewizją i zmniejszeniem jego skali.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.