W.P.I.P. buduje nową siedzibę dla MPLAB Prototypes

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Inwestycja składać się będzie z dwóch dwukondygnacyjnych obiektów o łącznej powierzchni około 1,8 tys. m kw. Pierwszy z nich to hala usługowo-produkcyjna. Tam odbywać się będzie montaż maszyn i linii produkcyjnych. Drugi – budynek biurowy, miejsce pracy inżynierskiego z dostępem dla osób z niepełnosprawnością. Oddanie do użytku obiektów planowane jest na I kwartał przyszłego roku. Niewykluczone, że kompleks zostanie w przyszłości rozbudowany. Za projekt oraz generalne wykonawstwo obiektów odpowiada poznańska firma W.P.I.P.
Firma MPLAB Prototypes jest liderem branży robotyki w Polsce. To jeden z niewielu w Polsce integratorów robotów przemysłowych KUKA. W nowej siedzibie MPLAB Prototypes powstawać będą zrobotyzowane stanowiska produkcyjne, linie technologiczne i maszyny specjalne.
Uroczyste wmurowanie akt erekcyjnego
Kompleks powstaje w Nowej Soli przy ul. Inżynierskiej 8. To właśnie tam 12 października odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.
– Od wielu lat budujemy obiekty w specjalnej strefie ekonomicznej w Nowej Soli – mówi Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu firmy W.P.I.P. – Cieszymy się z kolejnej inwestycji w tym regionie. To potwierdza, że partnerskie relacje i najwyższa jakość są naszą mocną stroną. Warto dodać, że sukces w pozyskaniu zagranicznego inwestora jest również sukcesem władz Nowej Soli, z którymi nasza współpraca od początku przebiega wzorcowo.
Budowa siedziby MPLAB Prototypes jest kolejną inwestycją realizowaną w Nowej Soli przez W.P.I.P. Cztery zostały już oddane do użytku, w przypadku kolejnej, czyli hali widowiskowo-sportowej, stanie się to już niebawem.
Gospodarcza wizytówka Nowej Soli
– Jesteśmy dumni z obiektów, które tu powstają – dodaje przedstawiciel inwestora Kasper Vencken, prezes zarządu polsko-holenderskiej spółki WPIP-BP Properties, zajmującej się realizacją inwestycji przemysłowych na wynajem. – Będzie on świetnie służył kadrze inżynierskiej w projektowaniu i wdrażaniu zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych i linii technologicznych. Mamy nadzieję, że będzie to również wizytówka Nowej Soli, a także jedno z nowocześniejszych miejsc w Europie.
Z kolei Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli uważa, że nowa inwestycja jest doskonałym przykładem tego, jaka jest filozofia miasta.
– Żeby ono mogło się rozwijać, kluczowa jest gospodarka. Nowe miejsca pracy w sektorze robotyki są istotnym czynnikiem przyciągającym wysokokwalifikowaną kadrę do pracy w regionie.
W.P.I.P. to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 27-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.