Komunikaty PR

ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25

2024-10-21  |  09:15
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 4.08 MB )

Niekiedy zima lubi zaskakiwać drogowców, ale aby tego uniknąć, większość z nich powinna być już w pewnej części przygotowana na zmianę warunków pogodowych na drogach w całym kraju w sezonie 2024/25. Tak jest w przypadku spółki ZABERD, która w ramach całorocznych kontraktów utrzymaniowych dróg na terenie całej Polski przygotowuje kilkaset, w pełni wyposażonych w pługi i solarki pojazdów ciężarowych. Co roku to właśnie październik jest newralgicznym momentem do przygotowań, ponieważ na ten miesiąc firma ma wyznaczone techniczne cele do zrealizowania.

- Sezon zimowy zaczyna się u nas od 1 października, z gotowością sprzętową na poziomie minimum 20%. Kolejnym kluczowym terminem jest dla nas połowa miesiąca, kiedy to ponad 50% sprzętów do zimowego utrzymania dróg musi osiągnąć gotowość do pracy. Pracownicy, zarówno kadra dyżurnych, jak i operatorzy sprzętu do zimowego utrzymania, są już w pełni przeszkoleni. Od 1 listopada będziemy w 100% przygotowani do świadczenia usług zimowego utrzymania dróg,  zgodnie z założonym planem - mówi Patryk Zawadzki ze spółki ZABERD z siedzibą we Wrocławiu.

Przygotowania do akcji "Zima" rozpoczęły się na kilka miesięcy wcześniej, przed przywołanymi powyżej datami. Firma wykonała pełną inwentaryzację materiałów do zimowego utrzymania dróg - soli drogowej oraz chlorku wapnia, zakupiła kilkadziesiąt tysięcy ton soli drogowej, którą wykorzysta w sezonie zimowym 2024/25. Spółka przeprowadziła również inwentaryzację i przegląd techniczny sprzętów do zimowego utrzymania dróg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostatnio eksperymentalną prognozę pogody na tegoroczną zimę. Mimo że zapowiadana średnia miesięczna temperatura powietrza i miesięczna suma opadów są powyżej normy wieloletniej, ZABERD jest już w pełni przygotowany na nadchodzącą zimę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli Biuro prasowe
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały
Infrastruktura BRAK ZDJĘCIA
2024-10-07 | 13:53

Sprint zapewni utrzymanie sygnalizacji i systemu sterowania ruchem na Mazowszu

W połowie września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na bieżące utrzymanie sygnalizacji świetlnych wraz z użytkowanym systemem sterowania ruchem na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA Oddział w
Infrastruktura BERGER Bau zmodernizuje infrastrukturę w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach
2024-10-07 | 09:00

BERGER Bau zmodernizuje infrastrukturę w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach

Właśnie rozpoczęła się modernizacja kluczowych odcinków dróg w Chrząstawie Małej i Dobrzykowicach we wrocławskiej gminie Czernica. Dzięki inwestycji wartej ponad 6,6 miliona

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Polityka

Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa

Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.