Komunikaty PR

ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25

2024-10-21  |  09:15
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 4.08 MB )

Niekiedy zima lubi zaskakiwać drogowców, ale aby tego uniknąć, większość z nich powinna być już w pewnej części przygotowana na zmianę warunków pogodowych na drogach w całym kraju w sezonie 2024/25. Tak jest w przypadku spółki ZABERD, która w ramach całorocznych kontraktów utrzymaniowych dróg na terenie całej Polski przygotowuje kilkaset, w pełni wyposażonych w pługi i solarki pojazdów ciężarowych. Co roku to właśnie październik jest newralgicznym momentem do przygotowań, ponieważ na ten miesiąc firma ma wyznaczone techniczne cele do zrealizowania.

- Sezon zimowy zaczyna się u nas od 1 października, z gotowością sprzętową na poziomie minimum 20%. Kolejnym kluczowym terminem jest dla nas połowa miesiąca, kiedy to ponad 50% sprzętów do zimowego utrzymania dróg musi osiągnąć gotowość do pracy. Pracownicy, zarówno kadra dyżurnych, jak i operatorzy sprzętu do zimowego utrzymania, są już w pełni przeszkoleni. Od 1 listopada będziemy w 100% przygotowani do świadczenia usług zimowego utrzymania dróg,  zgodnie z założonym planem - mówi Patryk Zawadzki ze spółki ZABERD z siedzibą we Wrocławiu.

Przygotowania do akcji "Zima" rozpoczęły się na kilka miesięcy wcześniej, przed przywołanymi powyżej datami. Firma wykonała pełną inwentaryzację materiałów do zimowego utrzymania dróg - soli drogowej oraz chlorku wapnia, zakupiła kilkadziesiąt tysięcy ton soli drogowej, którą wykorzysta w sezonie zimowym 2024/25. Spółka przeprowadziła również inwentaryzację i przegląd techniczny sprzętów do zimowego utrzymania dróg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostatnio eksperymentalną prognozę pogody na tegoroczną zimę. Mimo że zapowiadana średnia miesięczna temperatura powietrza i miesięczna suma opadów są powyżej normy wieloletniej, ZABERD jest już w pełni przygotowany na nadchodzącą zimę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą! Biuro prasowe
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Dobre prognozy dla rynku kredytów mieszkaniowych. Mimo braku rządowego programu wsparcia

Rok 2025 powinien być dobrym okresem na rynku kredytów mieszkaniowych. – Zainteresowanie nadal będzie rosło i paradoksalnie przyczyni się do tego niedawna zapowiedź ministra rozwoju i technologii, że nie będzie Kredytu 0 proc. – ocenia dr Jacek Furga, prezes Centrum Procesów Bankowych i Informacji. Jak wskazuje, pomimo braku kolejnego programu wsparcia dla kredytów mieszkaniowych 2024 rok również zakończył się dobrym wynikiem, a jakość obsługi złotowych kredytów mieszkaniowych pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Prawo

W Polsce brakuje ośrodków interwencji kryzysowej. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie i zwiększenie finansowania

W 2023 roku w Polsce funkcjonowało 170 ośrodków interwencji kryzysowej, ale w wielu powiatach tego typu wsparcie wciąż nie jest dostępne. NIK już w 2021 roku alarmował, że ponad połowa powiatów nie powołała takich ośrodków. Tylko część istniejących placówek świadczy całodobowo wsparcie dla osób doświadczających kryzysów, a zapotrzebowanie na takie usługi stale rośnie. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie dotyczącym interwencji kryzysowej oraz finansowaniu tych usług.

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.