Komunikaty PR

Zmiany organizacyjne w Danfoss gwarantujące przyszły wzrost

2020-12-01  |  10:45
Biuro prasowe

Danfoss wdraża nową strukturę grupy łącząc ze sobą segmenty Heating oraz Cooling, które od tej pory działać będą pod szyldem Danfoss Climate Solutions. Decyzja ta ma na celu zwiększenie koncentracji na potrzebach klientów oraz pełne przygotowanie się do wykorzystywania okazji w celu dalszego rozwoju firmy w przyszłości.

Megatrendy zmieniające naszą rzeczywistość wciąż zyskują na znaczeniu, również w obliczu ogólnoświatowego kryzysu zdrowotno – finansowego, a rola Danfoss w kwestii przemian staje się coraz bardziej istotna i wyraźna. Dlatego też, Danfoss inwestuje w przyszłość w celu przyspieszenia tempa rozwoju oraz utrzymania pozycji ważnego partnera technologicznego dla naszych klientów.

Najważniejszym przykładem działań transformacyjnych koncentrujących się na budowaniu pozycji lidera na świecie było nabycie Eaton Hydraulics, co bez wątpienia można określić kamieniem milowym w historii Danfoss.

Obecnie Danfoss wykonuje kolejny ważny krok w kierunku utrzymania pozycji lidera w obszarze chłodnictwa oraz ogrzewnictwa na świecie.

Z dniem 1 stycznia 2021 połączone segmenty Heating oraz Cooling utworzą Danfoss Climate Solutions, który będzie kluczowym graczem skoncentrowanym na realizacji założeń zrównoważonego rozwoju i polityki klimatyczno – energetycznej ukierunkowanej na zieloną transformację na najbardziej atrakcyjnych rynkach świata.

„Nasze silne portfolio, rola na świecie oraz pozycje numer jeden i dwa w obszarach zaawansowanych komponentów, rozwiązań oraz usług we wszystkich segmentach Danfoss gwarantują nam dobry start na drodze do dalszego poszerzenia naszych wpływów oraz stawania się wiodącym graczem na rynku światowym w każdym segmencie łańcucha wartości”, powiedział Jürgen Fischer, który obejmie rolę prezydenta nowego segmentu Danfoss Climate Solutions.

Ważną strategicznie przesłanką do połączenia obu segmentów jest fakt, że to właśnie instalacje grzewcze i chłodnicze odpowiadają za 40% zużycia energii w miastach. W sytuacji postępującego procesu urbanizacji oraz ogólnoświatowej koncentracji na zrównoważonej transformacji, Danfoss Climate Solutions dysponuje ogromnym potencjałem pozwalającym na dostarczanie zintegrowanych rozwiązań z zakresu energooszczędności, które są nam niezbędne do tego, abyśmy mogli spełnić założenia porozumienia paryskiego oraz Europejskiego Zielonego Ładu.

„Możemy obsługiwać naszych klientów znacznie efektywniej powołując do życia organizację, która swoją działalnością obejmować będzie wszystkie kluczowe zastosowania z zakresu ogrzewnictwa i chłodnictwa. Już teraz jesteśmy w stanie stwierdzić, że pompy ciepła będą głównym źródłem energii w przyszłości. Oczywiście te zasilane energią odnawialną. Wprowadzamy również rozwiązania umożliwiające odzyskanie ciepła odpadowego z instalacji chłodniczych w supermarketach lub z centrów danych i jego ponowne wykorzystanie w lokalnych sieciach ciepłowniczych”, dodał Jürgen Fischer.

Danfoss jest liderem w obszarze opracowywania efektywnych technologii wspierających energooszczędność oraz łączenie sektorów, mających swoje zastosowanie głównie w ogrzewnictwie i chłodnictwie, które jako kluczowe aspekty mogą przyczynić się do redukcji o 33% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanych przez budynki.

Danfoss Climate Solutions rozpocznie działalność od 1 stycznia 2021, a prezydentem segmentu będzie Jürgen Fischer, dotychczasowy prezydent segmentu chłodnictwa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak! Biuro prasowe
2024-04-11 | 10:00

Zielone światło dla przebudowy ul. Suwak!

To obiecujące wieści dla użytkowników biur i mieszkańców biznesowej części Służewca! Wkrótce ruszy ważna inwestycja drogowa, która połączy ul. Suwak z ul.
Infrastruktura Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu
2024-04-08 | 08:14

Plac Defilad wykorzysta wodę z drugiego obiegu

Trwa przebudowa środkowej części placu Defilad – nowego placu Centralnego. W nowoczesnej przestrzeni znajdzie się wiele elementów zielonych, małej architektury oraz detali
Infrastruktura Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa
2024-03-14 | 09:32

Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

  Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024, uwzględniającego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.