Komunikaty PR

Zmiany organizacyjne w Danfoss gwarantujące przyszły wzrost

2020-12-01  |  10:45
Biuro prasowe

Danfoss wdraża nową strukturę grupy łącząc ze sobą segmenty Heating oraz Cooling, które od tej pory działać będą pod szyldem Danfoss Climate Solutions. Decyzja ta ma na celu zwiększenie koncentracji na potrzebach klientów oraz pełne przygotowanie się do wykorzystywania okazji w celu dalszego rozwoju firmy w przyszłości.

Megatrendy zmieniające naszą rzeczywistość wciąż zyskują na znaczeniu, również w obliczu ogólnoświatowego kryzysu zdrowotno – finansowego, a rola Danfoss w kwestii przemian staje się coraz bardziej istotna i wyraźna. Dlatego też, Danfoss inwestuje w przyszłość w celu przyspieszenia tempa rozwoju oraz utrzymania pozycji ważnego partnera technologicznego dla naszych klientów.

Najważniejszym przykładem działań transformacyjnych koncentrujących się na budowaniu pozycji lidera na świecie było nabycie Eaton Hydraulics, co bez wątpienia można określić kamieniem milowym w historii Danfoss.

Obecnie Danfoss wykonuje kolejny ważny krok w kierunku utrzymania pozycji lidera w obszarze chłodnictwa oraz ogrzewnictwa na świecie.

Z dniem 1 stycznia 2021 połączone segmenty Heating oraz Cooling utworzą Danfoss Climate Solutions, który będzie kluczowym graczem skoncentrowanym na realizacji założeń zrównoważonego rozwoju i polityki klimatyczno – energetycznej ukierunkowanej na zieloną transformację na najbardziej atrakcyjnych rynkach świata.

„Nasze silne portfolio, rola na świecie oraz pozycje numer jeden i dwa w obszarach zaawansowanych komponentów, rozwiązań oraz usług we wszystkich segmentach Danfoss gwarantują nam dobry start na drodze do dalszego poszerzenia naszych wpływów oraz stawania się wiodącym graczem na rynku światowym w każdym segmencie łańcucha wartości”, powiedział Jürgen Fischer, który obejmie rolę prezydenta nowego segmentu Danfoss Climate Solutions.

Ważną strategicznie przesłanką do połączenia obu segmentów jest fakt, że to właśnie instalacje grzewcze i chłodnicze odpowiadają za 40% zużycia energii w miastach. W sytuacji postępującego procesu urbanizacji oraz ogólnoświatowej koncentracji na zrównoważonej transformacji, Danfoss Climate Solutions dysponuje ogromnym potencjałem pozwalającym na dostarczanie zintegrowanych rozwiązań z zakresu energooszczędności, które są nam niezbędne do tego, abyśmy mogli spełnić założenia porozumienia paryskiego oraz Europejskiego Zielonego Ładu.

„Możemy obsługiwać naszych klientów znacznie efektywniej powołując do życia organizację, która swoją działalnością obejmować będzie wszystkie kluczowe zastosowania z zakresu ogrzewnictwa i chłodnictwa. Już teraz jesteśmy w stanie stwierdzić, że pompy ciepła będą głównym źródłem energii w przyszłości. Oczywiście te zasilane energią odnawialną. Wprowadzamy również rozwiązania umożliwiające odzyskanie ciepła odpadowego z instalacji chłodniczych w supermarketach lub z centrów danych i jego ponowne wykorzystanie w lokalnych sieciach ciepłowniczych”, dodał Jürgen Fischer.

Danfoss jest liderem w obszarze opracowywania efektywnych technologii wspierających energooszczędność oraz łączenie sektorów, mających swoje zastosowanie głównie w ogrzewnictwie i chłodnictwie, które jako kluczowe aspekty mogą przyczynić się do redukcji o 33% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanych przez budynki.

Danfoss Climate Solutions rozpocznie działalność od 1 stycznia 2021, a prezydentem segmentu będzie Jürgen Fischer, dotychczasowy prezydent segmentu chłodnictwa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą! Biuro prasowe
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.