Interprint GmbH poszerza swój zarząd
Stephan Igel wzmocni Interprint GmbH jako dyrektor zarządzający od 1 lipca 2022 roku i dołączy do zespołu w skład którego wchodzą: Hideo Yoshikawa (CEO), Jens Bauer (CFO), Robert Bierfreund (COO) i Holger Dzeia (CSO). Ponadto, jako CBDO (Chief Business Development Officer – Dyrektor ds. rozwoju działalności), przejmie całkowitą odpowiedzialność za regionalny i produktowy rozwój działań biznesowych, jak również za zarządzanie produktami w ramach międzynarodowej organizacji.
Stephan Igel ma 54 lata, jest żonaty i ma jedną córkę. Jest menedżerem z doświadczeniem w handlu międzynarodowym i sprawdzonym ekspertem w branży papierów dekoracyjnych. Po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem zajmował różne odpowiedzialne stanowiska kierownicze przez prawie 30 lat w Felix Schoeller Group, jednym z największych na świecie producentów papieru fotograficznego i bazowego pod druk dekoracyjny.
Hideo Yoshikawa (CEO): „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Stephan Igel, wieloletni i bardzo szanowany specjalista w branży, dołączył do naszego globalnego zespołu, aby kontynuować ponad 50-letnią historię sukcesu firmy INTERPRINT”

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.