Komunikaty PR

3 NOWE MODELE EPSON Z SERII ECOTANK DO DRUKU A3+

2020-07-09  |  01:00
Biuro prasowe

Firma Epson poszerzyła portfolio o modele Epson L14150, L15150 oraz L15160, czyli urządzenia typu 4w1 z serii EcoTank, które oferują niezwykle wydajny i oszczędny druk w formacie A3+.

Model L14150 to rozwiązanie obsługujące format A3+ przeznaczone do szybkiego i taniego druku w warunkach domowych. Tak jak we wszystkich modelach opartych na technologii EcoTank kartridże zastąpiono dużymi pojemnikami na atrament, co pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji średnio o 90%. Z kolei niezawodna głowica drukująca PrecisionCore zapewnia druk z prędkością 17 str./min.

Mimo kompaktowych rozmiarów jak na tę klasę urządzenia, nowy model wyposażony jest w zestaw podajników, które wyraźnie usprawniają drukowanie, kopiowanie skanowanie czy wysyłanie faksów. Obok tylnego obsługującego format A3+, dostępne są także podajniki na 250 arkuszy oraz ADF na 35 arkuszy w formacie A4.

Sprzęt zaprojektowano z myślą o intuicyjnej i komfortowej obsłudze, dlatego drukarka wyposażona jest w duży kolorowy wyświetlacz (6,8 cm przekątnej). Zintegrowane interfejsy Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet, pozwalają na wysyłanie dokumentów do druku m.in. wprost z urządzeń mobilnych. Wystarczy tylko pobrać aplikację Epson iPrint, która dostępna jest na systemy Android oraz iOS. Co więcej, okres gwarancyjny (podobnie jak innych dwóch premierowych urządzeń oraz wszystkich modeli EcoTank) poza ochroną na 50 tys. wydruków, na stronie promocji można wydłużyć ze standardowego roku, aż do 36 miesięcy.

Modele L15150 i dedykowane do firm L15160 to nieco większe urządzenia zapewniające jeszcze wydajniejszą pracę z wykorzystaniem kompletu pigmentowych atramentów – całkowicie odpornych na wilgoć i rozmazanie. Sprzęty te wyposażono w zestaw podajników o łącznej pojemności 550 arkuszy (2 x 250 z przodu i 1 x 50 z tyłu) oraz ADF na 50 arkuszy, co pozwala na elastyczne i błyskawiczne realizowane zadań, w tym drukowania, faksowania, skanowania, kopiowania w formacie A3+.

Oba urządzenia oferują niezwykle szybki w tej klasie urządzeń wydruk z prędkością 25 str./min (model L15160 także w kolorze), przy czym pierwszą stronę otrzymujemy po upływie zaledwie 5,5 sekundy od momentu przesłania zadania druku. Co więcej, wydajność, ergonomię oraz ekologię pracy usprawnia także funkcja druku obustronnego. Podobnie jak w przypadku L14150 zarówno L15150, jak i L15160 wyposażono w obsługę Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet. Co więcej, wygodną obsługę zapewnia duży ekran dotykowy o przekątnej aż 10,9 cm. Warto dodać, że modele objęte są gwarancją na 150 tys. stron. Zintegrowany we wszystkich modelach skaner A3+ zapewnia szybką, dwustronną archiwizację dokumentów z rozdzielczością 300 lub 600 dpi.

"Wprowadzając na rynek 3 nowe urządzenia typu 4 w 1 oparte na zapewniającej najniższe koszty eksploatacji technologii EcoTank, oferujemy naszym klientom bezkonkurencyjne niski koszt pracy z dokumentami w formacie A3+. Wszystkie modele wyposażone są w głowicę drukującą PrecisionCore znaną dotąd z wysokowydajnych drukarek biznesowych, która nie generuje ciepła i zapewnia wyjątkowo szybki druk. Warto zwrócić uwagę także na podajniki (do 550 arkuszy) zwiększające produktywność oraz komfort pracy. Z kolei duże pojemniki oraz zapas atramentu pozwalający wydrukować do 7500 stron czarno-białych oraz 6000 stron kolorowych radykalnie obniżają koszty. W przeliczeniu każde 450 stron w czerni kosztować będzie użytkownika jedynie 5 zł, dzięki czemu premierowy sprzęt należy do najbardziej oszczędnych w swojej klasie" - powiedziała Magdalena Ośka, Senior Sales Manager Transactional w Epson.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.