3DEXPERIENCE Lab: symulacja przepływu powietrza we francuskim szpitalu
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Symulacja przepływu powietrza została wykorzystana w ramach projektu mającego na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa w Szpitalu Świętego Franciszka w Marange-Silvange w północno-wschodniej Francji. Region ten jest drugim w kraju pod względem liczby zachorowań na COVID-19. Wspomniany projekt jest realizowany przez społeczność Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab OPEN COVID-19. Za pośrednictwem platformy 3DEXPERIENCE wykorzystuje ona zbiorową inteligencję, w celu rozwiązywania krytycznych problemów podczas pandemii COVID-19.
Szpital Świętego Franciszka musiał przekształcić jedno z pięter w strefę do izolowania pacjentów chorych na COVID-19, w związku z czym kluczowe było zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa wewnątrz budynku. Model 3D bazujący na planie 2D piętra umożliwił dostosowanie rozmieszczenia ścian działowych i układu pomieszczeń do nowych wymagań. Zespół naukowców i analityków z Dassault Systèmes wykorzystał aplikacje SIMULIA do przeprowadzenia symulacji poszczególnych pól przepływu powietrza w budynku, co pozwoliło zwrócić uwagę dyrekcji szpitala na znaczenie korytarzy w kontekście rozprzestrzeniania się wirusa oraz konieczność optymalizacji układu piętra.
Badacze uwzględnili zachowania pacjentów, rozprzestrzenianie się cząstek podczas kaszlu oraz wydajność systemu wentylacji i klimatyzacji, w tym nieszczelności w oknach i drzwiach. Przeanalizowano szereg różnych opcji, symulując m.in. scenariusz ograniczonej wentylacji oraz otwieranie okien w celu lepszego zrozumienia wpływu świeżego powietrza na ogólny przepływ powietrza wewnątrz oraz stężenie cząsteczek wirusa. W ramach projektu platforma 3DEXPERIENCE służyła inżynierom do zapewniania wsparcia i szkolenia oraz personelowi medycznemu do dzielenia się obserwacjami. Technicy szpitalni weryfikują poszczególne symulacje przy użyciu czujników pochodzących od lokalnych producentów.
Aplikacje SIMULIA, które są popularne w branży lotniczej i motoryzacyjnej, odegrały już kluczową rolę w społeczności 3DEXPERIENCE Lab OPEN COVID-19 w zakresie wspierania produkcji środków ochrony osobistej. Więcej informacji na temat projektów powstających z inicjatyw 3DEXPERIENCE Lab: https://go.3ds.com/opencovid19
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.