Agencja pracy wdraża rozwiązanie SIGNIUS w swojej działalności
SIGNIUS S.A., dostawca rozwiązań do zdalnego podpisywania i pieczętowania dokumentów, nawiązał współpracę z agencją pośrednictwa pracy Charlie works. W ramach umowy agencja uzyskała pełny dostęp do panelu klienta biznesowego platformy SIGNIUS Professional, umożliwiającego korzystanie zarówno z podpisu zaawansowanego, jak i kwalifikowanego. Współpraca ta potwierdza rosnące zainteresowanie branży HR e-podpisami oraz potrzebę wdrażania innowacyjnych narzędzi usprawniających procesy rekrutacyjne.
Zastosowanie podpisów elektronicznych widoczne jest w wielu segmentach gospodarki wymagających sprawnego obiegu dokumentów. Branża HR, w tym agencje rekrutacyjne coraz częściej wykorzystują e-podpisy w celu przyspieszenia formalności oraz efektywniejszego zarządzania dokumentacją na każdym etapie rekrutacji. Wprowadzenie podpisów elektronicznych pozwala działom HR korporacji i agencjom rekrutacyjnym zarządzać formalnościami szybko i bezpiecznie, eliminując zbędną dokumentację papierową i przyspieszając proces wdrażania nowych pracowników.
- Wśród naszych klientów biznesowych zauważalną grupę stanowią firmy rekrutacyjne oraz działy HR większych i średnich firm, które świadomie optymalizują procesy dzięki nowym technologiom. E-podpisy nie tylko przyspieszają formalności, lecz także zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników HR. Dzięki takim rozwiązaniom agencje pracy mogą efektywniej zarządzać zasobami ludzkimi, skoncentrować się na pozyskiwaniu talentów i zapewnić sprawną organizację od początku współpracy – mówi Jack Piekarski, wiceprezes SIGNIUS S.A.
Agencja Charlie works wdraża w swoich procesach zarówno podpis kwalifikowany, jak i zaawansowany. Skupia się przede wszystkim na podpisywaniu umów z pracownikami oraz innych dokumentów kadrowych, wykorzystując obie formy e-podpisów.
- Charlie works, agencja pracy tymczasowej szukała rozwiązania nie tylko zapewniającego legalność i bezpieczeństwo podpisywania umów, ale także łatwego do wdrożenia i zrozumiałego dla naszych pracowników. Wyżej wymienione elementy, jak i zgodność z polskim i europejskim prawem (eIDAS) były dla nas kluczowe przy wyborze dostawcy e-podpisów. Platforma SIGNIUS Professional zapewnia naszym pracownikom łatwy i intuicyjny proces podpisywania dokumentów za pomocą np. telefonu komórkowego bądź komputera w niespełna 10 minut, a wszystkie podpisane dokumenty są zachowane w jednym miejscu. Istotnym jest również fakt, że w każdej sytuacji możemy liczyć na wsparcie działu technicznego dzięki czemu obieg dokumentów odbywa się płynnie i bezproblemowo. – komentuje Edyta Gradowska, starszy specjalista ds. rekrutacji międzynarodowych.
Pandemia COVID-19 znacząco przyspieszyła wdrażanie rozwiązań cyfrowych na całym świecie. Zgodnie z raportem Fortune Business Insights przewiduje się, że wartość globalnego rynku podpisów elektronicznych wzrośnie z 7,61 mld USD w 2024 roku do 118,88 mld USD do 2032 roku, przy średnim rocznym tempie wzrostu (CAGR) wynoszącym 41,0%. Branża HR, z uwagi na potencjał efektywnego wykorzystania technologii cyfrowych, ma duże perspektywy dalszego rozwoju.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.