Amazon Transcribe teraz w czasie rzeczywistym także w języku polskim
FleishmanHillard
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl
AWS ogłosił, że Amazon Transcribe, usługa rozpoznawania mowy, umożliwia teraz transkrypcję mowy na tekst w czasie rzeczywistym w języku polskim. Dzięki temu deweloperzy mogą łatwo wzbogacać swoje aplikacje o funkcję konwersji mowy na tekst dla użytkowników polskojęzycznych.
Amazon Transcribe to w pełni zarządzane narzędzie wykorzystujące zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego do szybkiego i precyzyjnego przekształcania dźwięku na tekst. Wraz z dzisiejszą aktualizacją, usługa obsługuje strumieniową transkrypcję w ponad 100 językach, oraz 30 nowych.
Cieszymy się, że możemy zaoferować polskim deweloperom i klientom tak zaawansowane rozwiązanie do konwersji mowy na tekst w czasie rzeczywistym - mówi Tomasz Stachlewski, Head of Solutions Architecture w AWS. Amazon Transcribe pozwala firmom z branży medialnej, handlu detalicznego, obsługi klienta i wielu innych łatwo wdrażać funkcję rozpoznawania polskiej mowy na tekst na żywo, otwierając dostęp do cennych danych i ulepszając doświadczenia użytkowników.
Wiodące firmy z różnych sektorów wykorzystują Amazon Transcribe do zwiększania wydajności i polepszania doświadczeń klientów. Slack używa tej usługi do transkrypcji rozmów i wiadomości audio/wideo, umożliwiając bezproblemową współpracę zespołów. Formuła 1 stosuje ją do tworzenia bardzo dokładnych napisów z komentarzy na żywo. NASCAR korzysta z niej do napisów dla materiałów wideo na żądanie w wielu językach. Principal Financial analizuje z jej pomocą rozmowy z klientami. The New York Times transkrybuje nią rozmowy z obsługą klienta, wychwytując kluczowe trendy. A T-Mobile oferuje transkrypcje poczty głosowej w językach preferowanych przez abonentów, zwiększając dostępność usług.
Dodanie polskiego zwiększa wielojęzyczne możliwości Amazon Transcribe, opartego na zaawansowanych modelach uczenia maszynowego przeszkolonych na milionach godzin nagrań uwzględniających różne akcenty i środowiska. Więcej informacji na https://aws.amazon.com/transcribe/

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.