Amazon Transcribe teraz w czasie rzeczywistym także w języku polskim
FleishmanHillard
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl
AWS ogłosił, że Amazon Transcribe, usługa rozpoznawania mowy, umożliwia teraz transkrypcję mowy na tekst w czasie rzeczywistym w języku polskim. Dzięki temu deweloperzy mogą łatwo wzbogacać swoje aplikacje o funkcję konwersji mowy na tekst dla użytkowników polskojęzycznych.
Amazon Transcribe to w pełni zarządzane narzędzie wykorzystujące zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego do szybkiego i precyzyjnego przekształcania dźwięku na tekst. Wraz z dzisiejszą aktualizacją, usługa obsługuje strumieniową transkrypcję w ponad 100 językach, oraz 30 nowych.
Cieszymy się, że możemy zaoferować polskim deweloperom i klientom tak zaawansowane rozwiązanie do konwersji mowy na tekst w czasie rzeczywistym - mówi Tomasz Stachlewski, Head of Solutions Architecture w AWS. Amazon Transcribe pozwala firmom z branży medialnej, handlu detalicznego, obsługi klienta i wielu innych łatwo wdrażać funkcję rozpoznawania polskiej mowy na tekst na żywo, otwierając dostęp do cennych danych i ulepszając doświadczenia użytkowników.
Wiodące firmy z różnych sektorów wykorzystują Amazon Transcribe do zwiększania wydajności i polepszania doświadczeń klientów. Slack używa tej usługi do transkrypcji rozmów i wiadomości audio/wideo, umożliwiając bezproblemową współpracę zespołów. Formuła 1 stosuje ją do tworzenia bardzo dokładnych napisów z komentarzy na żywo. NASCAR korzysta z niej do napisów dla materiałów wideo na żądanie w wielu językach. Principal Financial analizuje z jej pomocą rozmowy z klientami. The New York Times transkrybuje nią rozmowy z obsługą klienta, wychwytując kluczowe trendy. A T-Mobile oferuje transkrypcje poczty głosowej w językach preferowanych przez abonentów, zwiększając dostępność usług.
Dodanie polskiego zwiększa wielojęzyczne możliwości Amazon Transcribe, opartego na zaawansowanych modelach uczenia maszynowego przeszkolonych na milionach godzin nagrań uwzględniających różne akcenty i środowiska. Więcej informacji na https://aws.amazon.com/transcribe/
Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
Nowe partnerstwo DXC Technology i SAP dla szybszego wdrażania innowacji w Polsce
AI w służbie analityki danych: nowe rozwiązania dla firm
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.