Axis Communications powiększa zespół sprzedaży
Do zespołu Axis Communications Poland dołączył Marek Białek, który objął nowo utworzone stanowisko Key Account Managera. Będzie odpowiadał za rozwój współpracy z partnerami i wzrost biznesu firmy w różnych segmentach polskiego rynku.
Marek Białek ma 15 lat doświadczenia we współpracy z partnerami. Przez ostatnie 5 lat jako Territory Account Manager MidMarket w Avaya, odpowiadał za budowę i rozwój kanału partnerskiego firmy w Polsce. Wcześniej pracował m.in. w Sun Microsystem i Sybase.
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Warszawie na kierunku IT w biznesie. W wolnym czasie trenuje triathlon, który jest jego największą sportową pasją.
- Nowo utworzone stanowisko Key Account Managera, które obejmuje Marek to nasz kolejny krok w poszerzaniu obecności Axis na rynku w Polsce. Osoba na tym stanowisku ma za zadanie wspierać wybranych Partnerów w ich dalszym rozwoju z naszą marką. Jestem pewna, że dotychczas zdobyte przez Marka doświadczenie pozwoli nam dalej dynamicznie rozwijać naszą sprzedaż na terenie Polski, a fakt, iż pracował on poza rynkiem security da nam inne spojrzenie na biznes w wybranych obszarach – mówi Dagmara Pomirska, Sales Manager Axis na terytorium Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.