Badanie Citrix: dobra technologia remedium na niezadowolenie

Agnieszka Łukasiak
Citrix
ul. Marszałkowska 126/134
00-008 Warszawa
a.lukasiak|ntpr.pl| |a.lukasiak|ntpr.pl
0-503-173-656
www.citrix.com.pl
Rozwój firmy nie opiera się na maksymalnym wykorzystaniu pracowników, ale na zbudowaniu takiej kultury i środowiska pracy, które pozwoli im dać z siebie wszystko. Według Priming a New Era of Digital Wellness, nowego badania przeprowadzonego przez Quartz Insights we współpracy z Citrix Systems, technologia jest głównym elementem tworzącym tę wartość.
W badaniu przeprowadzonym wśród pracowników z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Brazylii, Chin, Japonii, USA i Australii (próba ponad 1000 os), 90% respondentów potwierdziło, że dostęp do „dobrej technologii” powoduje, że są oni bardziej produktywni. Co jednak definiuje “dobrą technologię”? Głównym czynnikiem według respondentów jest jej prostota. Dla blisko 84% badanych oznacza to korzystanie z intuicyjnych i łatwych w użyciu aplikacji.
Automatyzacja sposobem na niezadowolenie
Trzy z czterech osób twierdzi, że technologia powinna eliminować stres i frustrację oraz automatyzować powtarzalne zadania. Wszystko po to, by pracownicy mogli skupić się na kluczowych aspektach swojej pracy. Wpływ na jej miejsce i sposób mają cyfrowe technologie oraz nowe, bardziej elastyczne warunki.
Na pytanie o uszeregowanie czynników miejsca pracy, które pozwalają im działać najefektywniej, respondenci postawili na trzecim miejscu elastyczność, tuż za wynagrodzeniem i odpowiednim zarządzaniem oraz przed dostępem do właściwych rozwiązań IT. Dodatkowo ponad 75% badanych uważa, że większa elastyczność w pracy pomoże im wprowadzać innowacje i być bardziej kreatywnymi.
„Satysfakcja z pracy ma zasadnicze znaczenie dla realizacji kluczowych celów biznesowych organizacji: od skutecznego przyciągania i zatrzymywania wartościowych pracowników po zwiększanie satysfakcji klientów, lojalności wobec marki i ostatecznie jej przychodów”, - mówi Donna Kimmel, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Citrix.
Równowaga receptą na efektywność
Technologia zmieniła sposób pracy. Mobilność pozwala na działanie z dowolnego miejsca bez ograniczeń czasowych. Ale to nie znaczy, że ciągłe bycie „online” jest właściwe. 67% badanych uważa, że ma ono znaczący, negatywny wpływ na ludzkie zdrowie i dobre samopoczucie.
Wykorzystując rozwiązania do stworzenia cyfrowej przestrzeni pracy, firmy mogą zoptymalizować dzień pracownika, organizując, zarządzając i automatyzując jego pracę w inteligentny i osobisty sposób. Ponad 75% ankietowanych uważa, że może to pomóc im osiągnąć lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym i zapobiec wypaleniu zawodowemu. 80% badanych twierdzi, że kadra zarządzająca powinna ten element uczynić jednym z priorytetów.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.