Bitdefender GravityZone Ultra: najniższe TCO i najwyższa skuteczność
W badaniu AV-Comparatives wzięło udział dziesięć produktów, które zostały poddane pięćdziesięciu scenariuszom ataków ukierunkowanych. W czasie testów wykorzystano różne techniki stosowane przez hakerów i sprawdzano aktywną oraz pasywną reakcję na zagrożenia oraz czas odpowiedzi. AV-Comparatives obliczył również TCO - całkowity koszt użytkowania oprogramowania przy założeniu, że organizacja posiada 5 tysięcy urządzeń z pięcioletnią licencją. Oprogramowanie Bitdefender GravityZone Ultra wykazało się 100 proc. skutecznością w przypadku pasywnej reakcji, czyli takiej gdzie decyzje o podjęciu działań podejmuje administrator. Natomiast w przypadku reakcji aktywnej (zagrożenie jest blokowane automatycznie) wskaźnik osiągnął poziom 99 proc. Żaden z testowanych produktów nie wykazał się wyższą skutecznością. Oprogramowanie Bitdefender GravityZone Ultra posiada też najniższy całkowity koszt użytkowania w przeliczeniu na agenta, który wynosi 100 USD i jest dwukrotnie niższy od systemu, który zajął w tej klasyfikacji drugie miejsce.
Systemy EPR wykrywają wszelkie pojawiające się w sieci anomalia poprzez analizę zachowania oraz rozpoznawanie śladów pozostawionych w systemie, takich jak zmiany w plikach i rejestrach czy zmodyfikowane uprawnienia dostępu do zasobów. Ze względu na zaawansowaną obsługę rozwiązania EPR znajdują zastosowanie w średnich i dużych firmach.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.