Bitdefender Internet Security 26.0 z trzema gwiazdkami AV-Comparatives
Test AV-Comparatives sprawdza oprogramowanie bezpieczeństwa pod kątem wykrywalności wirusów oraz ich możliwości w zakresie blokowania zmian wprowadzanych przez złośliwe oprogramowanie. W niektórych przypadkach program antywirusowy może nie rozpoznać nieaktywnej próbki złośliwego oprogramowania, ale za to radzi sobie z aktywną. Ponadto większość antywirusów wykorzystuje wykrywanie behawioralne do wyszukiwania i blokowania prób wykonania przez program zmian systemowych typowych dla malware’u. Test AV-Comparatives mierzy ogólną zdolność produktów zabezpieczających do ochrony systemu przed złośliwymi programami przed, w trakcie, jak i po ich wykonaniu. Autorzy testu sprawdzają również skuteczność narzędzi w świecie rzeczywistym i podczas badania pobierają próbki złośliwego oprogramowania z aktywnych adresów URL.
Testowane przez badaczy oprogramowanie Bitdefender Internet Security 26.0 wykazało skuteczność na poziomie 99,99 proc. podczas testów ochrony online oraz 97,8 proc. wykrywalność w trybie online oraz offline.
Produkt otrzymał „trzy gwiazdki” wraz z tytułem Advanced Malware Protection, czyli najwyższe wyróżnienie przyznawane przez AV-Comparative.
Wszystkie testowane antywirusy zainstalowano na 64-bitowym systemie Microsoft Windows 10. Produkty były testowane na początku marca z domyślnymi ustawieniami i zawierały najnowsze aktualizacje. Zestaw testowy użyty w tym teście składał się z 10 040 próbek złośliwego oprogramowania.
Źródło: marken.com.pl bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.