Bitdefender z trzema rekomendacjami AVLab
AVLab przetestował skuteczność zabezpieczeń programów do ochrony komputerów osobistych i stacji roboczych przed najczęściej rejestrowanymi zagrożeniami i cyberatakami występującymi od początku 2020 roku. Eksperci wysoko ocenili funkcjonalność oprogramowania Bitdefender GravityZone Elite.
Autorzy badania kierując się raportami globalnych firm IT wskazali na trzy największe zagrożenia, które były w ostatnich miesiącach najbardziej dotkliwe dla użytkowników komputerów i stacji roboczych. Na liście znalazły się m.in. ataki bezplikowe, które jak zauważa AVLab, w ciągu kilku ostatnich miesięcy wzrosły o kilkaset procent. Zaprogramowane przez hakerów narzędzia do automatycznego wyszukiwania podatności w aplikacjach mają obecnie większe możliwości techniczne niż wcześniej. Są też trudniejsze do zaobserwowania, ponieważ do uruchamiania złośliwego kodu nie potrzebują interakcji z użytkownikiem. AVLab ostrzega, że cyberprzestępcy bardzo chętnie wykorzystywali oprogramowanie ransomware, a także złośliwe dokumenty Office. W tym ostatnim przypadku napastnicy umiejętnie łączą makra z technikami socjotechnicznymi w kampaniach phishingowych. Zaistniały stan sprawia, że duża odpowiedzialność spoczywa na barkach producentów i dostawców usług, którzy dostarczają rozwiązania firmom i użytkownikom końcowym. Z kolei organizacje muszą zrozumieć ryzyko i zacząć chronić się przed atakami proaktywnie, a także łagodzić ich ewentualne skutki.
Wśród testowanych przez AVLab.pl narzędzi znalazło się oprogramowanie Bitdefender GravityZone Elite. To rozwiązanie ukierunkowane jest na behawioralną ochronę stacji roboczych przed atakami zero-day i zagrożeniami, które próbują zapisać zmiany bezpośrednio w pamięci komputera. System wykorzystuje technologię HyperDetect jako spoiwo maszynowego uczenia, technik analizy zachowania i detekcji zaciemnionego kodu. W produkcie do wykrywania zaawansowanych ataków zastosowano analizę zagrożenia w chmurze, a także szczegółowe, lokalne monitorowanie podejrzanych procesów.
Bitdefender GravityZone Elite wykazał się stuprocentową skutecznością w zakresie wykrywania i zapobiegania atakom typu fileless, ransomware oraz ochroną przed złośliwymi dokumentami Office. Tym samym produkt otrzymał rekomendacje AVLab Award Best +++ w trzech kategoriach - „Ochrona przed złośliwymi dokumentami Office”, „Ochrona przed zaszyfrowaniem danych” oraz „Ochrona przed atakami bezplikowymi.
Podczas testów oprogramowanie Bitdefender wykryło dwa ataki bezplikowe - w jednym przypadku zagrożenie zablokowano podczas dostępu do pliku, zaś w drugim, malware zatrzymany został w przeglądarce. Poza tym system wykrył 65 zagrożeń wykorzystujących złośliwe dokumenty Office oraz 24 próby zaszyfrowania plików co stanowiło 100% zablokowanych zagrożeń. We wszystkich wymienionych przypadkach wirus został powstrzymany na poziomie przeglądarki - przed albo tuż po pobraniu na dysk.
Źródło: bitdefender.pl marken.com.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.