Brother przedstawia raport o miejscach pracy przyszłości
Firma Brother, ekspert w dziedzinie technologii biurowych, przedstawia raport „Miejsce pracy przyszłości” prezentujący najważniejsze trendy, które będą kształtować przestrzeń w biurach.
Raport „Miejsce pracy przyszłości” porusza zarówno zagadnienia związane z kulturą organizacji, jak i wciąż zmieniającym się miejscem pracy. Opracowanie stanowi także analizę szeroko pojętych kwestii dobrego samopoczucia pracowników, technologii zmieniających pracę biurową oraz coraz bardziej popularnego trendu projektowania siedzib w stylu „campusów”.
"Kultura organizacji, technologia i innowacje w firmie wpływają nie tylko na to, jak pracujemy – zmieniają one całe DNA miejsca pracy. Wizja przyszłości może być ekscytująca i otwierać wiele możliwości przed organizacją, jednak jeśli nie przygotuje się ona na nadchodzące zmiany może mieć to negatywny wpływ na jej rozwój w przyszłości. Starając się wyjść naprzeciw potrzebom przedsiębiorców zespół Brother opracował raport, który pokazuje jak będzie wyglądać miejsce pracy w przyszłości” – komentuje Isao Noji, Prezes i Dyrektor Zarządzający Brother International Europe.
Każda sekcja raportu zawiera wskazówki dotyczące wdrożeń, które pomogą firmom w podejmowaniu świadomych decyzji, aby nadchodzące zmiany przyniosły im korzyści we wszystkich obszarach transformacji.
"Raport nie tylko dostarcza treści merytorycznych, ale także zawiera konkretne porady, podzielone na poszczególne sekcje. Mają one pomóc przedsiębiorcom w nadawaniu priorytetu inwestycjom, wprowadzaniu innowacji w zakresie technologii, wdrażaniu nowych sposobów pracy oraz zwiększaniu wydajności" – dodaje Isao Noji.
Brother posiada ponad 110 lat doświadczenia w rozwoju produktów. Firma dostarcza rozwiązania dla rynku biurowego już od 1961 r., kiedy to zaprezentowała maszyny do pisania alfabetycznego JP1-111. Od tego czasu spółka pomaga przedsiębiorstwom sprostać zmieniającym się potrzebom klientów, wprowadzając pionierskie technologie nowej generacji – od elektronicznej maszyny do pisania AX-10 z 1985 r. i innowacyjnego urządzenia wielofunkcyjnego MFC-7000FC z 1997 r., aż po dzisiejsze kompaktowe, zintegrowane z aplikacją mobilną urządzenia do drukowania, skanowania i etykietowania.
"Brother skupia się na pracownikach biurowych – ciągle bada ewolucję ich nawyków, preferencji w zakresie pracy z dokumentami oraz potrzeb biznesowych i organizacyjnych. Biorąc jednak pod uwagę tempo zmian w tym sektorze, wizualizacja przyszłości jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego też naszym celem jest podzielenie się z liderami biznesowymi spostrzeżeniami na temat przyszłości i skonsolidowanie ich w formie jasnej i użytecznej porady biznesowej" – komentuje Piotr Baca, Country Manager w Brother Polska.
Więcej informacji na temat biur przyszłości oraz kompletny raport „Miejsce pracy przyszłości” można znaleźć na stronie www.brother.pl.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.