Citrix Workspace dostępny na platformie Google Cloud


Agnieszka Łukasiak
Citrix
ul. Marszałkowska 126/134
00-008 Warszawa
a.lukasiak|ntpr.pl| |a.lukasiak|ntpr.pl
0-503-173-656
www.citrix.com.pl
Citrix Systems ogłosił dostępność Citrix® Workspace na platformie Google Cloud. Pozwoli to zapewnić pracownikom komfortowy dostęp do preferowanych przez nich aplikacji z pakietu G Suite, a także zwiększyć ich zaangażowanie i produktywność.
Łatwiejsza praca dzięki redukcji cyfrowego szumu
Citrix Workspace to zunifikowana, bezpieczna i inteligentna platforma, która zwiększa produktywność
i komfort pracy, poprzez odpowiednią organizację i automatyzację codziennych zadań. Najnowsza wersja pozwala klientom Google Cloud zintegrować narzędzia G Suite za pomocą mikroaplikacji oraz inteligentnych akcji, udostępnianych w Citrix Workspace w postaci wątku (ang. feed). Za pomocą optymalizacji dedykowanej dla pakietu G Suite można usprawnić wiele codziennych czynności; od rezerwacji zasobów, przez wysyłanie przypomnień o wydarzeniach i powiadomień do nowych członków zespołu. Dzięki łatwemu w użyciu narzędziu do budowy mikroaplikacji (microapp builder), firmy mogą dostosować Citrix Workspace do własnych potrzeb.
Tworzenie nowoczesnych aplikacji dla środowisk chmury hybrydowej
Korzystając z platformy Google Cloud’s Anthos służącej do wdrażania rozwiązań hybrydowych i wielochmurowych, firmy mogą tworzyć aplikacje w formie mikrousług i uruchamiać je w dowolnym miejscu. Zgodność rozwiązania Citrix ADC™ z platformą Anthos pozwala klientom na integrację Citrix ADC (w tym wersji MPX, VPX oraz CPX) ze środowiskami lokalnymi (on-premise) i chmurą, z zachowaniem spójności operacyjnej w zakresie polityk bezpieczeństwa. Wykresy usług Citrix ADM (Citrix ADM Service Graphs) pozwalają na wizualizację map mikrousług, uzyskiwanie informacji o ich kondycji oraz wykrywanie anomalii i potencjalnych problemów.
VDI klasy korporacyjnej
Za pomocą Citrix Virtual Apps and Desktops Machine Creation Service (MCS) dział IT może szybko i skutecznie dostarczać desktopy i aplikacje Citrix oparte na systemie Windows i tworzyć nowoczesne cyfrowe środowisko pracy, w którym pracownicy mają dostęp do wszystkich wymaganych do efektywnej pracy narzędzi.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.