Citrix Workspace dostępny na platformie Google Cloud


Agnieszka Łukasiak
Citrix
ul. Marszałkowska 126/134
00-008 Warszawa
a.lukasiak|ntpr.pl| |a.lukasiak|ntpr.pl
0-503-173-656
www.citrix.com.pl
Citrix Systems ogłosił dostępność Citrix® Workspace na platformie Google Cloud. Pozwoli to zapewnić pracownikom komfortowy dostęp do preferowanych przez nich aplikacji z pakietu G Suite, a także zwiększyć ich zaangażowanie i produktywność.
Łatwiejsza praca dzięki redukcji cyfrowego szumu
Citrix Workspace to zunifikowana, bezpieczna i inteligentna platforma, która zwiększa produktywność
i komfort pracy, poprzez odpowiednią organizację i automatyzację codziennych zadań. Najnowsza wersja pozwala klientom Google Cloud zintegrować narzędzia G Suite za pomocą mikroaplikacji oraz inteligentnych akcji, udostępnianych w Citrix Workspace w postaci wątku (ang. feed). Za pomocą optymalizacji dedykowanej dla pakietu G Suite można usprawnić wiele codziennych czynności; od rezerwacji zasobów, przez wysyłanie przypomnień o wydarzeniach i powiadomień do nowych członków zespołu. Dzięki łatwemu w użyciu narzędziu do budowy mikroaplikacji (microapp builder), firmy mogą dostosować Citrix Workspace do własnych potrzeb.
Tworzenie nowoczesnych aplikacji dla środowisk chmury hybrydowej
Korzystając z platformy Google Cloud’s Anthos służącej do wdrażania rozwiązań hybrydowych i wielochmurowych, firmy mogą tworzyć aplikacje w formie mikrousług i uruchamiać je w dowolnym miejscu. Zgodność rozwiązania Citrix ADC™ z platformą Anthos pozwala klientom na integrację Citrix ADC (w tym wersji MPX, VPX oraz CPX) ze środowiskami lokalnymi (on-premise) i chmurą, z zachowaniem spójności operacyjnej w zakresie polityk bezpieczeństwa. Wykresy usług Citrix ADM (Citrix ADM Service Graphs) pozwalają na wizualizację map mikrousług, uzyskiwanie informacji o ich kondycji oraz wykrywanie anomalii i potencjalnych problemów.
VDI klasy korporacyjnej
Za pomocą Citrix Virtual Apps and Desktops Machine Creation Service (MCS) dział IT może szybko i skutecznie dostarczać desktopy i aplikacje Citrix oparte na systemie Windows i tworzyć nowoczesne cyfrowe środowisko pracy, w którym pracownicy mają dostęp do wszystkich wymaganych do efektywnej pracy narzędzi.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.