Co użytkownicy sądzą o monitorze interaktywnym Newline Lyra Pro?
Poprawa procesu nauczania to temat, który zwykle powraca jesienią. Nieodłączną częścią tego procesu, wpływającą na efektywność, są pomoce dydaktyczne. Szkolne klasy są już w większości wyposażone w tablice interaktywne, a coraz częściej również w interaktywne monitory. Czym różnią się te urządzenia, jakie możliwości daje monitor, a co najważniejsze - jak oceniają go użytkownicy - zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.
Na wszystkie te pytania odpowiada cykl materiałów wideo przygotowany przez Newline Interactive.
Do obejrzenia filmów zaprasza Radosław J. Potrac, nauczyciel historii, wychowania do życia w rodzinie, nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. w Warszawie, laureat konkursu Nauczyciel Roku 2023.
Filmy nagrano w trzech szkołach podstawowych i liceum ogólnokształcącym. Nauczyciele i uczniowie opowiedzieli o swoich doświadczeniach z monitorem interaktywnym Newline Lyra PRO. Wszyscy nauczyciele podkreślali wzrost aktywności uczniów na zajęciach. Doceniali możliwość korzystania z aplikacji i narzędzi uatrakcyjniających lekcje oraz multimedialne rozwiązania.
Podłączony do Internetu monitor interaktywny pozwala na korzystanie z różnych źródeł treści. Czerpania z serwisów informacyjnych, portali edukacyjnych czy Youtube. Materiały można opatrzeć komentarzami i wysłać do uczniów. Ta możliwość sprawia, że wszyscy mogą być skupieni na zajęciach bez konieczności notowania.
Najmłodsi docenili naukę poprzez zabawę i możliwość pracy z popularnymi aplikacjami, a także szybkie działanie urządzenia. Licealiści chętnie korzystali z udostępniania treści za pośrednictwem Newlina Cast+ i zauważyli, że monitor interaktywny daje szanse na realizowanie zajęć innych niż dotychczas. Praca na monitorze okazała się równie łatwa jak na tablecie.
Często pojawiały się też porównania do tablicy interaktywnej. Uczniowie podkreślali krótszy czas uruchamiania monitora, wyraźniejszy obraz, który jest dobrze widoczny nawet bez zasłaniania okien i większe możliwości interakcji.
Szkoły korzystają z 75-calowego monitora interaktywnego Newline LyraPRO. Oferuje on rozdzielczość (3840 x 2160 pikseli) 4K i szeroki kąt widzenia 178°. Dźwięk dobrej jakości dostarczają zintegrowane 2 głośniki o mocy 20W każdy.
Dzięki implementacji Android 13 monitor oferuje zwiększoną wydajność, bezpieczeństwo oraz intuicyjną, płynną pracę. Certyfikat Google EDLA jest gwarancją integracji z ekosystemem Google. Można korzystać ze Sklepu Google Play z aplikacjami co daje bardzo szerokie możliwości. Zestaw złączy obejmuje USB-C, które daje dostęp do danych, audio, wideo, a także ładowania 65W. Wbudowany moduł Wi-Fi 6 gwarantuje łączność nawet 30 urządzeniom co jest bardzo ważne do bezprzewodowej i wygodnej współpracy podczas lekcji.
Użytkownicy mają do dyspozycji ekosystem Newline, który obejmuje: WHITEBOARD, CAST+, CLASSROOM TOOLS, DISPLAY MANAGEMENT oraz ENGAGE.
WHITEBOARD – to tablica, która nigdy się nie kończy. Korzystając z dobrze znanych gestów można przesuwać palcem, powiększać i pomniejszać, zmazywać dłonią i oczywiście pisać bez żadnych ograniczeń. Może być powierzchnią, która się nie kończy, albo zestawem elektronicznych kartek
CAST+ jest kompletnym rozwiązaniem służącym do przesyłania i nadawania treści
CLASSROOM TOOLS to zestaw narzędzi wspierających pracę podczas lekcji – takich jak stoper, kalendarz, podświetlenie czy kurtyna.
DISPLAY MANAGEMENT daje możliwość zdalnego zarządzania monitorami
ENGAGE 3.0 pozwala importować gotowe, przygotowane wcześniej lekcje oraz korzystać z bogatego zestawu gotowych gier i szablonów edukacyjnych.
Wszystkie filmy można znaleźć na kanale
Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
Nowe partnerstwo DXC Technology i SAP dla szybszego wdrażania innowacji w Polsce
AI w służbie analityki danych: nowe rozwiązania dla firm
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.