Co użytkownicy sądzą o monitorze interaktywnym Newline Lyra Pro?
Poprawa procesu nauczania to temat, który zwykle powraca jesienią. Nieodłączną częścią tego procesu, wpływającą na efektywność, są pomoce dydaktyczne. Szkolne klasy są już w większości wyposażone w tablice interaktywne, a coraz częściej również w interaktywne monitory. Czym różnią się te urządzenia, jakie możliwości daje monitor, a co najważniejsze - jak oceniają go użytkownicy - zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.
Na wszystkie te pytania odpowiada cykl materiałów wideo przygotowany przez Newline Interactive.
Do obejrzenia filmów zaprasza Radosław J. Potrac, nauczyciel historii, wychowania do życia w rodzinie, nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. w Warszawie, laureat konkursu Nauczyciel Roku 2023.
Filmy nagrano w trzech szkołach podstawowych i liceum ogólnokształcącym. Nauczyciele i uczniowie opowiedzieli o swoich doświadczeniach z monitorem interaktywnym Newline Lyra PRO. Wszyscy nauczyciele podkreślali wzrost aktywności uczniów na zajęciach. Doceniali możliwość korzystania z aplikacji i narzędzi uatrakcyjniających lekcje oraz multimedialne rozwiązania.
Podłączony do Internetu monitor interaktywny pozwala na korzystanie z różnych źródeł treści. Czerpania z serwisów informacyjnych, portali edukacyjnych czy Youtube. Materiały można opatrzeć komentarzami i wysłać do uczniów. Ta możliwość sprawia, że wszyscy mogą być skupieni na zajęciach bez konieczności notowania.
Najmłodsi docenili naukę poprzez zabawę i możliwość pracy z popularnymi aplikacjami, a także szybkie działanie urządzenia. Licealiści chętnie korzystali z udostępniania treści za pośrednictwem Newlina Cast+ i zauważyli, że monitor interaktywny daje szanse na realizowanie zajęć innych niż dotychczas. Praca na monitorze okazała się równie łatwa jak na tablecie.
Często pojawiały się też porównania do tablicy interaktywnej. Uczniowie podkreślali krótszy czas uruchamiania monitora, wyraźniejszy obraz, który jest dobrze widoczny nawet bez zasłaniania okien i większe możliwości interakcji.
Szkoły korzystają z 75-calowego monitora interaktywnego Newline LyraPRO. Oferuje on rozdzielczość (3840 x 2160 pikseli) 4K i szeroki kąt widzenia 178°. Dźwięk dobrej jakości dostarczają zintegrowane 2 głośniki o mocy 20W każdy.
Dzięki implementacji Android 13 monitor oferuje zwiększoną wydajność, bezpieczeństwo oraz intuicyjną, płynną pracę. Certyfikat Google EDLA jest gwarancją integracji z ekosystemem Google. Można korzystać ze Sklepu Google Play z aplikacjami co daje bardzo szerokie możliwości. Zestaw złączy obejmuje USB-C, które daje dostęp do danych, audio, wideo, a także ładowania 65W. Wbudowany moduł Wi-Fi 6 gwarantuje łączność nawet 30 urządzeniom co jest bardzo ważne do bezprzewodowej i wygodnej współpracy podczas lekcji.
Użytkownicy mają do dyspozycji ekosystem Newline, który obejmuje: WHITEBOARD, CAST+, CLASSROOM TOOLS, DISPLAY MANAGEMENT oraz ENGAGE.
WHITEBOARD – to tablica, która nigdy się nie kończy. Korzystając z dobrze znanych gestów można przesuwać palcem, powiększać i pomniejszać, zmazywać dłonią i oczywiście pisać bez żadnych ograniczeń. Może być powierzchnią, która się nie kończy, albo zestawem elektronicznych kartek
CAST+ jest kompletnym rozwiązaniem służącym do przesyłania i nadawania treści
CLASSROOM TOOLS to zestaw narzędzi wspierających pracę podczas lekcji – takich jak stoper, kalendarz, podświetlenie czy kurtyna.
DISPLAY MANAGEMENT daje możliwość zdalnego zarządzania monitorami
ENGAGE 3.0 pozwala importować gotowe, przygotowane wcześniej lekcje oraz korzystać z bogatego zestawu gotowych gier i szablonów edukacyjnych.
Wszystkie filmy można znaleźć na kanale

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.