Codility pozyskuje inwestycję w wysokości $22m w rundzie A
Platforma technologiczna Codility wspiera zatrudnianie, ocenę i rozwój programistów i jest używana przez największe globalne przedsiębiorstwa w ponad 100 krajach.
San Francisco - USA, Warszawa - Polska i Londyn – Wielka Brytania, 1 lutego 2020 - Codility, platforma ułatwiająca przedsiębiorstwom budowanie efektywniejszych zespołów programistów, ogłosiła zamknięcie $22m rundy inwestycyjnej w serii A, przy udziale Oxx, oraz Kennet Partners. Inwestycja ta zakończy trwający od 10 lat okres samofinansowania spółki i wesprze Codility w dalszym rozwoju platformy i przyspieszonym wzroście.
Pozyskany kapitał zostanie użyty do wzmocnienia pozycji Codility na rynku, na którym firma od lat wspiera rozwój zespołów programistów w szybko rozwijających się firmach, takich jak Microsoft, Tesla, Slack czy Okta. W 2019 roku Codility pomogło ponad 1500 klientom w rekrutacji ponad 455 tys. programistów, co jest wynikiem o 54% lepszym względem poprzedniego roku.
„Obecnie na rynku trwa dynamiczny rozwój zespołów programistycznych, firmy zatrudniają kolejnych specjalistów na szeroką skalę, aby zapewnić efektywny rozwój ich produktów i usług.” - mówi Natalia Panowicz, CEO Codility. – „Zatrudnianie najlepszej klasy programistów staje się zatem strategicznym celem każdej firmy. Poważnym wyzwaniem na drodze do osiągnięcia tego celu jest czas jaki poświęca się na rekrutację nowych pracowników, co może spowolnić wytwarzanie nowych produktów i usług. Usuwaniem tej przeszkody zajmuje się właśnie Codility. Firmy, które korzystają z naszej platformy rozwijają się szybciej, ponieważ skupiają się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, nie tracąc czasu na nieefektywne procesy rekrutacyjne.”
Dzisiejsze realia w branży wymagają od pracodawców, aby przeprowadzali procesy rekrutacyjne w taki sposób, aby odzwierciedlały one jak najdokładniej codziennie wyzwania programistów. Dla firm niemających wyspecjalizowanych działów rekrutacji, polegających głównie na pracownikach kontraktowych, może to być trudne, a ryzyko zatrudnienia niewłaściwych kandydatów wzrasta. System oceny programistów stworzony przez Codility automatycznie ocenia umiejętności techniczne kandydatów pod każdym kątem, pomagając przedsiębiorstwom oszacować potencjał i wybrać najlepszą osobę na dane stanowisko. Dodatkowo, poprzez ocenę na podstawie faktycznych umiejętności, Codility pomaga również w budowaniu bardziej zróżnicowanych zespołów.
Firma Codility powstała ponad 10 lat temu, kiedy jej założyciel, Grzegorz Jakacki, stworzył rozwiązanie dla zespołów programistycznych, których liderzy spędzali niezliczone godziny na procesach rekrutacyjnych, oceniając umiejętności techniczne potencjalnych kandydatów. Dzisiaj, możliwość zbudowania właściwego zespołu w szybkim czasie jest kluczowym aspektem w każdej branży. Dzięki pozyskanej inwestycji, firma Codility będzie mogła wspierać jeszcze większą ilość zespołów programistycznych w firmach na całym świecie.
Platforma Codility dysponuje czterema ważnymi funkcjonalnościami:
- CodeCheck umożliwia precyzyjne testowanie kompetencji technicznych kandydatów oraz ich znajomość języków programowania.
- CodeLive jest narzędziem online do przeprowadzania rekrutacji technicznych w czasie rzeczywistym. Kandydaci mają szansę zademonstrować na żywo swoje umiejętności, podczas gdy rekruter może obserwować, jak radzą sobie z zadaniem technicznym.
- CodeChallenges to system do przeprowadzania maratonów programistycznych, podczas których wielu programistów staje przed zadaniem rozwiązania tego samego technicznego problemu.
- Codility może także usprawnić procesy wdrażania nowych pracowników, a także służyć do stałego rozwoju umiejętności i kompetencji istniejących zespołów.
Zdaniem klientów i inwestorów:
„Szybki wzrost firmy Okta od startupu do spółki notowanej na giełdzie, obsługującej klientów na całym świecie przełożył się na ogromny rozwój zespołów programistycznych w naszej organizacji” – powiedział Brett Coin, VP Talent Acquisition w Okta. - “Odnajdywanie i rekrutowanie najlepszych programistów jest poważnym wyzwaniem w branży technologicznej. Codility dostarcza rozwiązania, które pomagają naszym inżynierom redukować czas na wstępną weryfikację programistów przy jednoczesnym zwiększeniu liczby najlepszych kandydatów na każde stanowisko.”
„Okta tworzy oprogramowanie, które pomaga międzynarodowym firmom działać bezpiecznie i spójnie, dlatego jest to dla nas kluczowe, aby identyfikować i zatrudniać najlepszych programistów z odpowiednimi kwalifikacjami oraz potencjałem.” – powiedziała Vicky Xiong, Senior Director of Engineering w Okta. – „Codility jest świetnym rozwiązaniem dla rekruterów, odpowiadającym na wyzwania, takie jak stabilność, standaryzacja i skalowalność, związane z zatrudnianiem dużej ilości wykwalifikowanych pracowników. Codility ułatwia kandydatom wiarygodne przedstawienie swoich umiejętności podczas procesu rekrutacji, co jest jedną z naszych podstawowych wartości w firmie.”
Richard Anton, General Partner w Oxx stwierdził – „Codility i jej założyciele samodzielnie stworzyli świetną firmę. Świadectwem ich zdolności przewidywania, umiejętności i determinacji jest fakt rozpoznawalności i mocnej pozycji w branży, jaką ma Codility. Czujemy się zaszczyceni, że wybrali Oxx, abyśmy ich wspierali w budowaniu firmy, która zdefiniuje to, jak czołowe, światowe firmy będą oceniać i rozwijać umiejętności techniczne, które w dzisiejszych czasach stają się krytycznym zasobem.”
Hillel Zidel, Managing Director w Kennet Partners, który dołączy do rady nadzorczej w ramach inwestycji oświadczył – „Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Codility. Jest dla nas jasne jaką wartość ta firma wnosi dla działów rekrutacji i managerów, którzy chcą zatrudniać talenty z najwyższej półki jeszcze sprawniej i na jeszcze większą skalę. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z zespołem Codility i wspierać w napędzaniu światowego wzrostu gospodarczego.”
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.