Komunikaty PR

Codility pozyskuje inwestycję w wysokości $22m w rundzie A

2020-02-03  |  15:53
Biuro prasowe

Platforma technologiczna Codility wspiera zatrudnianie, ocenę i rozwój programistów i jest używana przez największe globalne przedsiębiorstwa w ponad 100 krajach.                                                                                                                                                  

San Francisco - USA, Warszawa - Polska i Londyn – Wielka Brytania, 1 lutego 2020 - Codility, platforma ułatwiająca przedsiębiorstwom budowanie efektywniejszych zespołów programistów, ogłosiła zamknięcie $22m rundy inwestycyjnej w serii A, przy udziale Oxx, oraz Kennet Partners. Inwestycja ta zakończy trwający od 10 lat okres samofinansowania spółki i wesprze Codility w dalszym rozwoju platformy i przyspieszonym wzroście. 

Pozyskany kapitał zostanie użyty do wzmocnienia pozycji Codility na rynku, na którym firma od lat wspiera rozwój zespołów programistów w szybko rozwijających się firmach, takich jak Microsoft, Tesla, Slack czy Okta. W 2019 roku Codility pomogło ponad 1500 klientom w rekrutacji ponad 455 tys. programistów, co jest wynikiem o 54% lepszym względem poprzedniego roku. 

„Obecnie na rynku trwa dynamiczny rozwój zespołów programistycznych, firmy zatrudniają kolejnych specjalistów na szeroką skalę, aby zapewnić efektywny rozwój ich produktów i usług.” - mówi Natalia Panowicz, CEO Codility. – „Zatrudnianie najlepszej klasy programistów staje się zatem strategicznym celem każdej firmy.  Poważnym wyzwaniem na drodze do osiągnięcia tego celu jest czas jaki poświęca się na rekrutację nowych pracowników, co może spowolnić wytwarzanie nowych produktów i usług. Usuwaniem tej przeszkody zajmuje się właśnie Codility. Firmy, które korzystają z naszej platformy rozwijają się szybciej, ponieważ skupiają się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, nie tracąc czasu na nieefektywne procesy rekrutacyjne.”

Dzisiejsze realia w branży wymagają od pracodawców, aby przeprowadzali procesy rekrutacyjne w taki sposób, aby odzwierciedlały one jak najdokładniej codziennie wyzwania programistów. Dla firm niemających wyspecjalizowanych działów rekrutacji, polegających głównie na pracownikach kontraktowych, może to być trudne, a ryzyko zatrudnienia niewłaściwych kandydatów wzrasta. System oceny programistów stworzony przez Codility automatycznie ocenia umiejętności techniczne kandydatów pod każdym kątem, pomagając przedsiębiorstwom oszacować potencjał i wybrać najlepszą osobę na dane stanowisko. Dodatkowo, poprzez ocenę na podstawie faktycznych umiejętności, Codility pomaga również w budowaniu bardziej zróżnicowanych zespołów.

Firma Codility powstała ponad 10 lat temu, kiedy jej założyciel, Grzegorz Jakacki, stworzył rozwiązanie dla zespołów programistycznych, których liderzy spędzali niezliczone godziny na procesach rekrutacyjnych, oceniając umiejętności techniczne potencjalnych kandydatów. Dzisiaj, możliwość zbudowania właściwego zespołu w szybkim czasie jest kluczowym aspektem w każdej branży. Dzięki pozyskanej inwestycji, firma Codility będzie mogła wspierać jeszcze większą ilość zespołów programistycznych w firmach na całym świecie.

Platforma Codility dysponuje czterema ważnymi funkcjonalnościami:

  • CodeCheck umożliwia precyzyjne testowanie kompetencji technicznych kandydatów oraz ich znajomość języków programowania.
  • CodeLive jest narzędziem online do przeprowadzania rekrutacji technicznych w czasie rzeczywistym. Kandydaci mają szansę zademonstrować na żywo swoje umiejętności, podczas gdy rekruter może obserwować, jak radzą sobie z zadaniem technicznym.
  • CodeChallenges to system do przeprowadzania maratonów programistycznych, podczas których wielu programistów staje przed zadaniem rozwiązania tego samego technicznego problemu. 
  • Codility może także usprawnić procesy wdrażania nowych pracowników, a także służyć do stałego rozwoju umiejętności i kompetencji istniejących zespołów. 

 

Zdaniem klientów i inwestorów:

„Szybki wzrost firmy Okta od startupu do spółki notowanej na giełdzie, obsługującej klientów na całym świecie przełożył się na ogromny rozwój zespołów programistycznych w naszej organizacji” – powiedział Brett Coin, VP Talent Acquisition w Okta. - “Odnajdywanie i rekrutowanie najlepszych programistów jest poważnym wyzwaniem w branży technologicznej. Codility dostarcza rozwiązania, które pomagają naszym inżynierom redukować czas na wstępną weryfikację programistów przy jednoczesnym zwiększeniu liczby najlepszych kandydatów na każde stanowisko.”

„Okta tworzy oprogramowanie, które pomaga międzynarodowym firmom działać bezpiecznie i spójnie, dlatego jest to dla nas kluczowe, aby identyfikować i zatrudniać najlepszych programistów z odpowiednimi kwalifikacjami oraz potencjałem.” – powiedziała Vicky Xiong, Senior Director of Engineering w Okta. – „Codility jest świetnym rozwiązaniem dla rekruterów, odpowiadającym na wyzwania, takie jak stabilność, standaryzacja i skalowalność, związane z zatrudnianiem dużej ilości wykwalifikowanych pracowników. Codility ułatwia kandydatom wiarygodne przedstawienie swoich umiejętności podczas procesu rekrutacji, co jest jedną z naszych podstawowych wartości w firmie.”

Richard Anton, General Partner w Oxx stwierdził – „Codility i jej założyciele samodzielnie stworzyli świetną firmę. Świadectwem ich zdolności przewidywania, umiejętności i determinacji jest fakt  rozpoznawalności i mocnej pozycji w branży, jaką ma Codility. Czujemy się zaszczyceni, że wybrali Oxx, abyśmy ich wspierali w budowaniu firmy, która zdefiniuje to, jak czołowe, światowe firmy będą oceniać i rozwijać umiejętności techniczne, które w dzisiejszych czasach stają się krytycznym zasobem.”

Hillel Zidel, Managing Director w Kennet Partners, który dołączy do rady nadzorczej w ramach  inwestycji oświadczył – „Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Codility. Jest dla nas jasne jaką wartość ta firma wnosi dla działów rekrutacji i managerów, którzy chcą zatrudniać talenty z najwyższej półki jeszcze sprawniej i na jeszcze większą skalę. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z zespołem Codility i wspierać w napędzaniu światowego wzrostu gospodarczego.”

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.