Komunikaty PR

Codility pozyskuje inwestycję w wysokości $22m w rundzie A

2020-02-03  |  15:53
Biuro prasowe

Platforma technologiczna Codility wspiera zatrudnianie, ocenę i rozwój programistów i jest używana przez największe globalne przedsiębiorstwa w ponad 100 krajach.                                                                                                                                                  

San Francisco - USA, Warszawa - Polska i Londyn – Wielka Brytania, 1 lutego 2020 - Codility, platforma ułatwiająca przedsiębiorstwom budowanie efektywniejszych zespołów programistów, ogłosiła zamknięcie $22m rundy inwestycyjnej w serii A, przy udziale Oxx, oraz Kennet Partners. Inwestycja ta zakończy trwający od 10 lat okres samofinansowania spółki i wesprze Codility w dalszym rozwoju platformy i przyspieszonym wzroście. 

Pozyskany kapitał zostanie użyty do wzmocnienia pozycji Codility na rynku, na którym firma od lat wspiera rozwój zespołów programistów w szybko rozwijających się firmach, takich jak Microsoft, Tesla, Slack czy Okta. W 2019 roku Codility pomogło ponad 1500 klientom w rekrutacji ponad 455 tys. programistów, co jest wynikiem o 54% lepszym względem poprzedniego roku. 

„Obecnie na rynku trwa dynamiczny rozwój zespołów programistycznych, firmy zatrudniają kolejnych specjalistów na szeroką skalę, aby zapewnić efektywny rozwój ich produktów i usług.” - mówi Natalia Panowicz, CEO Codility. – „Zatrudnianie najlepszej klasy programistów staje się zatem strategicznym celem każdej firmy.  Poważnym wyzwaniem na drodze do osiągnięcia tego celu jest czas jaki poświęca się na rekrutację nowych pracowników, co może spowolnić wytwarzanie nowych produktów i usług. Usuwaniem tej przeszkody zajmuje się właśnie Codility. Firmy, które korzystają z naszej platformy rozwijają się szybciej, ponieważ skupiają się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, nie tracąc czasu na nieefektywne procesy rekrutacyjne.”

Dzisiejsze realia w branży wymagają od pracodawców, aby przeprowadzali procesy rekrutacyjne w taki sposób, aby odzwierciedlały one jak najdokładniej codziennie wyzwania programistów. Dla firm niemających wyspecjalizowanych działów rekrutacji, polegających głównie na pracownikach kontraktowych, może to być trudne, a ryzyko zatrudnienia niewłaściwych kandydatów wzrasta. System oceny programistów stworzony przez Codility automatycznie ocenia umiejętności techniczne kandydatów pod każdym kątem, pomagając przedsiębiorstwom oszacować potencjał i wybrać najlepszą osobę na dane stanowisko. Dodatkowo, poprzez ocenę na podstawie faktycznych umiejętności, Codility pomaga również w budowaniu bardziej zróżnicowanych zespołów.

Firma Codility powstała ponad 10 lat temu, kiedy jej założyciel, Grzegorz Jakacki, stworzył rozwiązanie dla zespołów programistycznych, których liderzy spędzali niezliczone godziny na procesach rekrutacyjnych, oceniając umiejętności techniczne potencjalnych kandydatów. Dzisiaj, możliwość zbudowania właściwego zespołu w szybkim czasie jest kluczowym aspektem w każdej branży. Dzięki pozyskanej inwestycji, firma Codility będzie mogła wspierać jeszcze większą ilość zespołów programistycznych w firmach na całym świecie.

Platforma Codility dysponuje czterema ważnymi funkcjonalnościami:

  • CodeCheck umożliwia precyzyjne testowanie kompetencji technicznych kandydatów oraz ich znajomość języków programowania.
  • CodeLive jest narzędziem online do przeprowadzania rekrutacji technicznych w czasie rzeczywistym. Kandydaci mają szansę zademonstrować na żywo swoje umiejętności, podczas gdy rekruter może obserwować, jak radzą sobie z zadaniem technicznym.
  • CodeChallenges to system do przeprowadzania maratonów programistycznych, podczas których wielu programistów staje przed zadaniem rozwiązania tego samego technicznego problemu. 
  • Codility może także usprawnić procesy wdrażania nowych pracowników, a także służyć do stałego rozwoju umiejętności i kompetencji istniejących zespołów. 

 

Zdaniem klientów i inwestorów:

„Szybki wzrost firmy Okta od startupu do spółki notowanej na giełdzie, obsługującej klientów na całym świecie przełożył się na ogromny rozwój zespołów programistycznych w naszej organizacji” – powiedział Brett Coin, VP Talent Acquisition w Okta. - “Odnajdywanie i rekrutowanie najlepszych programistów jest poważnym wyzwaniem w branży technologicznej. Codility dostarcza rozwiązania, które pomagają naszym inżynierom redukować czas na wstępną weryfikację programistów przy jednoczesnym zwiększeniu liczby najlepszych kandydatów na każde stanowisko.”

„Okta tworzy oprogramowanie, które pomaga międzynarodowym firmom działać bezpiecznie i spójnie, dlatego jest to dla nas kluczowe, aby identyfikować i zatrudniać najlepszych programistów z odpowiednimi kwalifikacjami oraz potencjałem.” – powiedziała Vicky Xiong, Senior Director of Engineering w Okta. – „Codility jest świetnym rozwiązaniem dla rekruterów, odpowiadającym na wyzwania, takie jak stabilność, standaryzacja i skalowalność, związane z zatrudnianiem dużej ilości wykwalifikowanych pracowników. Codility ułatwia kandydatom wiarygodne przedstawienie swoich umiejętności podczas procesu rekrutacji, co jest jedną z naszych podstawowych wartości w firmie.”

Richard Anton, General Partner w Oxx stwierdził – „Codility i jej założyciele samodzielnie stworzyli świetną firmę. Świadectwem ich zdolności przewidywania, umiejętności i determinacji jest fakt  rozpoznawalności i mocnej pozycji w branży, jaką ma Codility. Czujemy się zaszczyceni, że wybrali Oxx, abyśmy ich wspierali w budowaniu firmy, która zdefiniuje to, jak czołowe, światowe firmy będą oceniać i rozwijać umiejętności techniczne, które w dzisiejszych czasach stają się krytycznym zasobem.”

Hillel Zidel, Managing Director w Kennet Partners, który dołączy do rady nadzorczej w ramach  inwestycji oświadczył – „Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Codility. Jest dla nas jasne jaką wartość ta firma wnosi dla działów rekrutacji i managerów, którzy chcą zatrudniać talenty z najwyższej półki jeszcze sprawniej i na jeszcze większą skalę. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z zespołem Codility i wspierać w napędzaniu światowego wzrostu gospodarczego.”

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B Biuro prasowe
2024-05-09 | 10:00

Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B

SL-1200M7B sprzedawany będzie w zestawie z płytą winylową zawierającą dźwięki silnika V12 sześciu super sports cars Lamborghini, a także z matą antypoślizgową i naklejkami z
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Tylko co czwarta firma planuje inwestycje zagraniczne. Ich zapał osłabia niestabilna sytuacja geopolityczna

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w 2022 roku wyniosła 28 mld euro, co stanowiło zaledwie 5 proc. krajowego PKB, podczas gdy średnia w krajach UE to aż 88 proc. PKB. To pokazuje, że rodzime przedsiębiorstwa do tej pory stosunkowo niewiele inwestowały za granicą, głównie na rynkach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. Barierą wciąż pozostaje dla nich m.in. brak elastycznego finansowania i wiedzy na temat korzyści, jakie może zapewnić firmie ekspansja zagraniczna. Zapał potencjalnych inwestorów osłabia też niepewna sytuacja geopolityczna. W efekcie tylko co czwarte przedsiębiorstwo rozważa obecnie zainwestowanie na międzynarodowym rynku, co jest wynikiem dużo niższym od globalnej średniej – wynika z badania przeprowadzonego przez PFR TFI.

Ochrona środowiska

Koniec „malowania trawy na zielono”. W komunikacji firm nie będzie miejsca na greenwashing [DEPESZA]

„Malowanie trawy na zielono” – to stare określenie dobrze pasuje do zjawiska greenwashingu, czyli takiej komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa, która bazuje na nieprawdziwych lub zmanipulowanych deklaracjach związanych ze zgodnością prowadzonej działalności z zasadami ochrony środowiska. To nieuczciwe wobec klientów i partnerów biznesowych, a niedługo także niezgodne z prawem – podkreślili eksperci podczas panelu „Greenwashing”, jaki odbył się podczas 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.