Komunikaty PR

CYBERŚWIADOME SPOŁECZEŃSTWO w 4 webinarach

2020-06-05  |  16:00
Biuro prasowe

Cyberbezpieczeństwo to bardzo ważny aspekt codzienności prawie każdego z nas, bo przecież większość społeczeństwa korzysta z sieci, czy to w podstawowym użytkowaniu jak surfowanie po sieci, czy dokonywanie płatności online za rachunki albo wymarzoną torebkę. Często w takich sytuacjach jak upolowanie dobrej oferty za intratną cenę może nas bardzo łatwo zwieść na manowce.

Istnieje kilka bardzo ważnych kroków pozwalających uchronić się przed niespodziewanymi atakami hakerów. Warto też mieć świadomość, jak skonstruować hasło do usług internetowych by było bezpieczne, albo jak weryfikować strony internetowe na których - no właśnie znalazłeś usługę czy przedmiot. za który planujesz zapłacić. Na te wszystkie pytania, można uzyskać odpowiedź od Fundacji na Rzecz Rozwoju Rynku Informacji i Społeczeństwa Informacyjnego „INFOBROKERSKA”, która przygotowała cykl bezpłatnych webinarów edukacyjnych dotyczących technologicznych aspektów cyberbezpieczeństwa. Webinaria skierowane są do dorosłych, młodzieży i osób nietechnicznych. Dla wszystkich zainteresowanych. 

Webinary zostały podzielone na cztery obszary tematyczne, które swoją premierę będą miały co tydzień, poniżej opis każdego z nich (pierwszy webinar odbył się 3.06.2020): 


10.06.2020 godz. 19

Bezpieczne zakupy i płatności online

W trakcie drugiego webinaru poznasz sposoby na to, jak nie dać się złapać w sidła internetowych oszustów. Skorzystamy z przykładów przeprowadzonych kiedyś ataków w sieci polegających na wyłudzaniu pieniędzy, aby krok po kroku przeprowadzić Cię przez metody stosowane przez oszustów. Prostym językiem wytłumaczymy, na co zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać.
 

17.06.2020  godz. 19

Bezpieczne media społecznościowe

W jaki sposób zabezpieczyć swoje konto w social mediach to jedno z zagadnień omawianych w trakcie trzeciego spotkania. Nie zabraknie również takich tematów jak szerząca się w social mediach dezinformacja i rozpowszechnianie fake newsów oraz sposoby na tworzenie bezpiecznego profilu. Na przykładach, powiemy również o tym jakie ryzyka wiążą się z korzystaniem z Facebooka, Instagrama czy TikToka oraz wyjaśnimy, dlaczego sam dla siebie jesteś zagrożeniem w mediach społecznościowych...


24.06.2020  godz. 19

Bezpieczeństwo dzieci i rodziców w Internecie

W tej części nie zabraknie przykładów zagrożeń, które czekają na rodzica i dziecko w sieci. Na podstawie dostępnych systemów i aplikacji służących kontroli rodzicielskiej omówimy sposoby podnoszenia bezpieczeństwa dzieci w korzystaniu z internetu. Poznasz narzędzia, które pozwolą Ci monitorować aktywność dziecka w sieci oraz ustawić blokady na dokonywanie zakupów czy limit czasu w korzystaniu z internetu.

 

Zapisy możliwe na stronie Fundacji: https://infobrokerska.pl/fundacja/cyberswiadome-spoleczenstwo/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji Biuro prasowe
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od
IT i technologie PREZENTACJA STRATEGII THORIUM SPACE
2024-05-16 | 10:30

PREZENTACJA STRATEGII THORIUM SPACE

UNLEASH SPACE CONNECTIVITY WITH THORIUM SPACE - PREZENTACJA OSIĄGNIĘĆ I STRATEGII SPÓŁKI Już 21 maja w gmachu Muzeum Wojska Polskiego na warszawskiej Cytadeli, odbędzie
IT i technologie Antonio La Rosa nowym B2B Sales Lead firmy Motorola na rynku EMEA
2024-05-16 | 10:00

Antonio La Rosa nowym B2B Sales Lead firmy Motorola na rynku EMEA

16 maja 2024 r. - Motorola ogłosiła, że Antonio La Rosa został mianowany na stanowisko B2B Sales Lead grupy MBG (Mobile Business Group) na region EMEA (Europa, Bliski Wschód oraz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.