Komunikaty PR

Czas kompleksowych rozwiązań

2020-05-29  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Podejście end-to-end wyzwala potencjał inteligentnych miast

Kiedy w 1999 r. pierwszy raz użyto określenia Internet of Things opisywało ono wykorzystaną do identyfikacji urządzeń w sieci technologię RFID (fale radiowe)[1]. Rok później na rynku pojawiła się pierwsza lodówka podłączona do Internetu[2], na którą użytkownicy nie byli wtedy przygotowani. Podobnie miało to miejsce w przypadku monitoringu wizyjnego i jego ewolucji. W chwili gdy wypuszczaliśmy, w 1996 r. na rynek pierwszą kamerę IP – samodzielny komputer – koncepcja smart city była w zalążku. Dzisiaj urządzenia monitoringu wizyjnego tej klasy można dowolnie łączyć w systemy na miarę potrzeb.

 

Rozwiązania end-to-end rozumiemy w monitoringu podobnie jak w zarządzaniu cyklem życia produktu: od potrzeby, projektowania, produkcji, aż do zastąpienia nowym – dającym nowe korzyści. Chodzi o kompleksową realizację potrzeb bezpieczeństwa, dozoru danego środowiska: organizacji, miasta, firmy w czasie rzeczywistym – a te się zmieniają.

Stale rozbudowywane zaplecze monitoringu przemysłowego, miejskiego czy użyteczności publicznej, np. w sektorze ochrony zdrowia, na dobre zagościło w codzienności. Istniejąca i dobudowywana infrastruktura bezpieczeństwa może stanowić doskonałą podstawę do integracji w dowolnie zaprojektowanych usługach miejskich. Rynek odpowiada na takie potrzeby odpowiednim oprogramowaniem, które pozwala planować i egzekwować wykorzystanie istniejącego zaplecza w najkorzystniejszy dla organizacji sposób.

 

Rozwiązania Video Management Software pozwalają na zarządzanie infrastrukturą urządzeń i aplikacji z dowolnej lokalizacji, a także integrację kolejnych funkcji, jak audio, redakcja obrazu i inne technologie wspierające bezpieczeństwo. Dzięki skalowalności i dostępności w chmurze, wielkość oraz zasięg infrastruktury nie stanowią dla podobnych rozwiązań utrudnienia – integracja postępuje. Tak jak w biznesie najistotniejsze jest doświadczenie klienta, tak dla IT, żeby zrealizować cele biznesu, najważniejsza jest integracja danych[3].

Technologie stosowane w biznesie przekładają się na organizacje i administrację. Nowoczesne zarządzanie organizacjami uwzględnia – podobnie jak wspomniane zarządzanie cyklem życia produktu – zmieniające się potrzeby użytkowników. Skonsumowanie dostępnych już technologii wymaga więc strategicznego podejścia  do funkcjonowania inteligentnych miast.

 

Start w kompleksowe podejście

Wdrożenie podejścia end-to-end dla technologii monitoringu wizyjnego w organizacji warto rozpocząć od inwentaryzacji infrastruktury i realizowanej przez nią misji oraz zadań. Przegląd dostępnych technologii uzupełniających funkcje dozoru o komunikowanie głosowe, analitykę obrazu pod zadane „alarmy” czy redakcję obrazu dla celów prawnych podpowie zadania, które mogą być dodatkowo przez infrastrukturę realizowane.

Przykładowo, dzięki integracji audio inteligentne miasta zyskują na automatyzacji funkcji bezpieczeństwa: system audio może poinformować głosowo obywateli o niebezpieczeństwie, czy dostępności usługi gdy analityka wideo je wykryje – jak zbyt duże zgromadzenie, wolne miejsca parkingowe, itp. Eliminuje to konieczność wysyłania patrolu lub, jak w drugim przypadku, uciążliwość krążenia w poszukiwaniu miejsca parkingowego.

Konsultacje z rynkiem stanowią ostatni etap wdrażania podejścia end-to-end – zaplecze oraz potrzeby mieszkańców miast i klientów organizacji są indywidualne, zawsze warte przedyskutowania.

 

Konrad Badowski – Axis Communications

 


[1] https://www.smithsonianmag.com/innovation/kevin-ashton-describes-the-internet-of-things-180953749/

[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Smart_refrigerator

[3] https://www.salesforce.com/blog/2019/05/enterprise-it-trends.html

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Przemiana dzięki technologii – Wizja komputerowa odmienia produktywność biznesów Biuro prasowe
2024-04-18 | 15:00

Przemiana dzięki technologii – Wizja komputerowa odmienia produktywność biznesów

Europejscy decydenci przewidują, że aplikacje Widzenia Komputerowego, oparte na postępach w Generatywnej Sztucznej Inteligencji, umożliwią firmom osiągnięcie wyższych poziomów
IT i technologie Sony wprowadza nowy monitor profesjonalny FW-BZ53L o przekątnej 98 cali
2024-04-18 | 14:10

Sony wprowadza nowy monitor profesjonalny FW-BZ53L o przekątnej 98 cali

Firma Sony ogłosiła, że rodzina monitorów profesjonalnych BRAVIA powiększa się o zupełnie nowy, flagowy 98-calowy monitor z serii FW-BZ53L, wyposażony w powłokę Deep-Black
IT i technologie Toughbook wspiera żołnierzy na froncie
2024-04-18 | 12:00

Toughbook wspiera żołnierzy na froncie

Laptopy i tablety Panasonic, wytrzymałe na trudne warunki, są certyfikowane dla wojsk NATO i mogą być dostosowywane do różnych potrzeb przez cały okres ich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.