Demo Booze Master zadebiutuje na Festiwalu Steam Next 2022
W trakcie Festiwalu Steam 2022 światło dzienne ujrzy demo gry Booze Master. Tytuł, nad którym na zlecenie Gaming Factory pracuje studio Asmodev, został znacząco rozbudowany względem pierwotnych założeń. Po prezentacji dema ruszyć ma również kampania promocyjna, natomiast premiera gry zaplanowana jest na przełom 2022/2023 r.
Festiwal Steam Next jest kilkudniową imprezą, na której gracze mogą wypróbować setki gier w wersji demo oraz uzyskać od twórców najświeższe informacje o postępach prac. Następna edycja wydarzenia startuje 21 lutego i potrwa do końca miesiąca.
- Liczymy na ciepłe przyjęcie wersji demo Booze Master. Oczywiście nie miałbym nic przeciwko, aby ten fragment gry został przyjęty równie dobrze co Priest Simulator: Heavy Duty. Do tej pory gracze nie otrzymywali wiele materiałów z gry, ale po Festiwalu Steam sytuacja ulegnie zmianie i chcemy zacząć intensywnie promować ten tytuł, ponieważ widzimy w nim spory potencjał. Prace nad ukończeniem projektu powinny potrwać do końca 3 kwartału, ale priorytetem będzie dla nas jakość tytułu i wiem, że takie samo podejście ma zespół Asmodev. Celujemy w grę z bardzo pozytywnymi ocenami, zatem na ten moment nie jesteśmy w stanie oszacować daty premiery z dokładnością co do miesiąca, ale z pewnością będzie to przełom 2022/2023 roku – komentuje Mateusz Adamkiewicz prezes zarządu Gaming Factory.
Booze Master jest fabularyzowanym symulatorem osadzonym w świecie nielegalnej produkcji oraz sprzedaży alkoholu. Gracz, jako początkujący bimbrownik, ma za zadanie zbudowanie własnego imperium i zostanie wiejskim magnatem. W trakcie produkcji tytuł został mocno rozbudowany względem pierwotnych założeń.
- Według pierwotnej koncepcji Booze Master miał być jałowym symulatorem, ale pierwotne koncepcje mają w Asmodevie ciężkie życie. Projekty nasiąkają fascynacjami telewizją, kinem i literaturą, nabierając organicznego charakteru. Pod wieloma względami jesteśmy konserwatywnymi developerami, zazwyczaj unikamy ryzyka w rejonach stricte mechanicznych i korzystamy z rozwiązań zastosowanych przez uznanych twórców, jednak lubimy poszaleć z narracją – informuje Michał Jodłowiec, prezes zarządu studia Asmodev. - Jeżeli mamy segregować tytuły gatunkami, Priesta i Booze'a musimy umieścić w różnych szufladach. Mimo to wszystkich zadowolonych z Heavy Duty zachęcam do wypróbowania naszego nowego dema podczas festiwalu. Jeżeli podobały się Wam groteskowe przygody księdza Orloka, zagrajcie w Booze Master – dodaje.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.