Demo Booze Master zadebiutuje na Festiwalu Steam Next 2022
W trakcie Festiwalu Steam 2022 światło dzienne ujrzy demo gry Booze Master. Tytuł, nad którym na zlecenie Gaming Factory pracuje studio Asmodev, został znacząco rozbudowany względem pierwotnych założeń. Po prezentacji dema ruszyć ma również kampania promocyjna, natomiast premiera gry zaplanowana jest na przełom 2022/2023 r.
Festiwal Steam Next jest kilkudniową imprezą, na której gracze mogą wypróbować setki gier w wersji demo oraz uzyskać od twórców najświeższe informacje o postępach prac. Następna edycja wydarzenia startuje 21 lutego i potrwa do końca miesiąca.
- Liczymy na ciepłe przyjęcie wersji demo Booze Master. Oczywiście nie miałbym nic przeciwko, aby ten fragment gry został przyjęty równie dobrze co Priest Simulator: Heavy Duty. Do tej pory gracze nie otrzymywali wiele materiałów z gry, ale po Festiwalu Steam sytuacja ulegnie zmianie i chcemy zacząć intensywnie promować ten tytuł, ponieważ widzimy w nim spory potencjał. Prace nad ukończeniem projektu powinny potrwać do końca 3 kwartału, ale priorytetem będzie dla nas jakość tytułu i wiem, że takie samo podejście ma zespół Asmodev. Celujemy w grę z bardzo pozytywnymi ocenami, zatem na ten moment nie jesteśmy w stanie oszacować daty premiery z dokładnością co do miesiąca, ale z pewnością będzie to przełom 2022/2023 roku – komentuje Mateusz Adamkiewicz prezes zarządu Gaming Factory.
Booze Master jest fabularyzowanym symulatorem osadzonym w świecie nielegalnej produkcji oraz sprzedaży alkoholu. Gracz, jako początkujący bimbrownik, ma za zadanie zbudowanie własnego imperium i zostanie wiejskim magnatem. W trakcie produkcji tytuł został mocno rozbudowany względem pierwotnych założeń.
- Według pierwotnej koncepcji Booze Master miał być jałowym symulatorem, ale pierwotne koncepcje mają w Asmodevie ciężkie życie. Projekty nasiąkają fascynacjami telewizją, kinem i literaturą, nabierając organicznego charakteru. Pod wieloma względami jesteśmy konserwatywnymi developerami, zazwyczaj unikamy ryzyka w rejonach stricte mechanicznych i korzystamy z rozwiązań zastosowanych przez uznanych twórców, jednak lubimy poszaleć z narracją – informuje Michał Jodłowiec, prezes zarządu studia Asmodev. - Jeżeli mamy segregować tytuły gatunkami, Priesta i Booze'a musimy umieścić w różnych szufladach. Mimo to wszystkich zadowolonych z Heavy Duty zachęcam do wypróbowania naszego nowego dema podczas festiwalu. Jeżeli podobały się Wam groteskowe przygody księdza Orloka, zagrajcie w Booze Master – dodaje.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.