Do Escola S.A. dołączył zespół 20 programistów z IT.Focus, który wzmocni segment
Escola, jedna z czołowych firm tworzących aplikacje mobilne i webowe w Polsce powiększyła się o kolejny zespół. Do Escola S.A. dołączyło 20 doświadczonych programistów z IT.focus, którzy wzmocnią segment software house. Tym samym Escola S.A. to już 107-osobowy zespół oraz kolejne biuro w Polsce, w Katowicach. Powiększenie Escola o zespół IT.Focus i jego doświadczenie to kolejny krok w strategii rozwoju Escoli, który spółka przedstawiła w czasie emisji crowdfundingowej.
– Dzięki podpisanej umowie, dla Grupy Kapitałowej Escola pracuje już 107 pracowników i współpracowników. To kolejny cel w rozwoju, który postawiliśmy sobie w czasie emisji crowdfundingowej. Jesteśmy dumni, że do naszej grupy dołączył tak doświadczony zespół, co ważne, dotychczasowa kadra zarządzająca będzie dalej rozwijać zespół w Katowicach, a biuro zostanie utrzymane. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do aplikowania do pracy w nowym, tym razem śląskim oddziale Escoli – mówi dr Krzysztof Wojewodzic, CEO Escola.
Firma IT.focus powstała w 2011 roku, aby pomagać firmom jak najlepiej wykorzystać technologię IT do podnoszenia zysków i rozwoju. Tworzy aplikacje mobilne, webowe i PWA. Zespół IT.Focus wykonał dotychczas przeszło 100 projektów i jako pierwszy w Polsce uzyskał certyfikat Google potwierdzający kompetencje w tworzeniu nowoczesnych aplikacji mobilnych PWA.
- Jako IT.focus zawsze stawialiśmy cele biznesowe naszych klientów w centrum naszych wartości. Specjalizując się w JavaScripcie możemy dostarczać rozwiązania z zakresu aplikacji webowych, mobilnych oraz backendowych. Bardzo cieszymy się, że dołączamy do zespołu Escola, ludzi, którzy z pasją i najwyższym profesjonalizmem tworzą oprogramowanie, a także są jednym z najszybciej rozwijających się software houseów w Europie. Wierzymy, że synergia w rozwiązaniach technologicznych i procesach biznesowych pozwoli naszym wspólnym klientom dostarczać jeszcze większą wartość - mówi Jakub Król, CEO IT.Focus.
W poprzednich akwizycjach Escola nabyła prawa do marki Mobile Trends, w której skład wchodzą Mobile Trends Awards, Mobile Trends Conference oraz serwis MobileTrends.pl. Transakcją powiązaną było przejęcie zespołu ClickMaster z Krakowa celem rozbudowania swoich struktur kadrowych oraz przejęcia projektów. W listopadzie ubiegłego roku Escola przejęła zespół nastawiony na działalność w ramach sektora edukacji - Deal IT z Kalisza.
Escola planuje zadebiutować na NewConnect jeszcze w 2022 roku. Poza bazową działalnością jako software house, dywersyfikuje biznes produktami własnymi. W portfelu spółek tworzonych jako venture building rozwija aplikację Meetinga.com, platformę e-learnignową Wellms.io, platformę do kursów on-line MyVOD.io, oprogramowanie dla sklepów internetowych Heseya.com i aplikację dla branży HoReCa - Frivo.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.