Dobra wiadomość dla fanów Medieval Dynasty – gra zyska kolejne aktualizacje
Nowe wyzwania od króla, możliwość nazwania swojej wioski, herby i dekoracje oraz dodatkowe ubrania – to tylko niektóre nowości jakie czekają na graczy Medieval Dynasty. Producent gry – Render Cube – opublikował właśnie najnowszy teaser, w którym przedstawia nadchodzące dodatki. To kolejny etap rozwoju sprzedażowego hitu łódzkiego studia. Na tym nie koniec – spółka podtrzymuje plany długoterminowego rozwoju Medieval Dynasty.
- Medieval Dynasty ma bardzo długi cykl życia sprzedażowego, co wynika z charakterystyki rozgrywki i profilu gracza. Gracze, którzy pokochali ten tytuł, wciąż do niego wracają, a żeby chcieli robić to dalej, dbamy o urozmaicanie rozgrywki. Dlatego zgodnie z zaprezentowanym teaserem, planujemy wprowadzić nowe wyzwania, możliwość nadania nazwy swojej wiosce, a także ubrania, dekoracje i herby. Te ostatnie pozwolą spersonalizować swoją wioskę. Unikalny herb wybierzemy spośród szerokiej gamy kształtów, kolorów i emblematów. Można go następnie dumnie prezentować na różnych nowych dekoracjach. – mówi Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube. Już niebawem pokażemy drugą część teasera nowości, która będzie składać się na aktualizację: "armors, crests, shields and more", który obejmie nowe elementy uzbrojenia. Będzie to nasza największa aktualizacja zaraz po Co-Op update – dodaje.
Zgodnie z zapowiedzią studia Medieaval Dynasty będziemy rozwijana przez kolejne lata, poprzez płatne oraz darmowe dodatki. Nowe aktualizacje napędzają wyniki sprzedaży gry. Grudniowa premiera trybu Co-Op znacząco podbiła popularność projektu.
- Pod koniec minionego roku ogłosiliśmy, że ogólna sprzedaż Medieaval Dynasty wyniosła 1,75 mln sztuk brutto, a na koniec kwietnia br. podzieliliśmy się informacją, że liczba ta przekroczyła 2 mln. To wzrost o 250 tys. Widać wyraźnie, że w porównaniu do poprzednich okresów, dynamika sprzedaży wzrosła. Tryb wieloosobowy był strzałem w dziesiątkę czego dowodem jest sprzedaż gry w pierwszym miesiącu premiery trybu wieloosobowego. Co-Op zdecydowanie zwiększył zasięgi naszej produkcji, a także zaangażowanie graczy. – dodaje Damian Szymański.
Poza rozwojem Medieval Dynasty Render Cube pracuje nad nowym projektem. Obecnie zespół jest na etapie prac koncepcyjnych i badawczych. Gra ma być zbliżona gatunkowo do flagowej produkcji. Start developmentu planowany jest na początek przyszłego roku. Spółka nie wyklucza, że produkcja od początku będzie tworzona z myślą o trybie multiplayer. Prawdopodobnie będzie to gra z elementami RPG.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.