DOOGEE Y9 PLUS już w Polsce. Wkrótce dostępny będzie również model S68 Pro
DOOGEE poszerza swoją ofertę dostępną na polskim rynku. W grudniu w sklepach stacjonarnych pojawił się elegancki model Y9 PLUS, niebawem wprowadzony ma zostać odporny na trudne warunki S68Pro.
Y9 PLUS dostępny jest w cenie 619,99 PLN. Posiada on ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P23 z układem graficznym Mali-G71. Podstawowa wersja jest wyposażona w 4 GB RAM i 64 GB pamięci, którą przy pomocy karty SD można rozszerzyć do 128 GB. Dużym atutem jest bateria o pojemności 4350 mAh. W telefonie znajdziemy też trzy obiektywy 16 Mpix + 8 Mpix + 8 Mpix. Pozwala to na robienie zdjęć obejmujących szeroki kąt widzenia – nawet do 130 stopni. Istotne jest niespotykane w tym segmencie wykorzystanie optycznej stabilizacji obrazu. Sensor głębi umieszczony w drugim obiektywie pozwala na uzyskanie efektu bokeh.
Producent wciąż nie zdradza ceny kolejnego modelu, który będzie wkrótce dostępny na polskim rynku – S68Pro. Aktualna cena na oficjalnej stronie DOOGEE wynosi $199,99. Podstawowa wersja zawiera 6 GB RAM oraz 128 GB ROM, system operacyjny Android 9.0 Pie oraz procesor Helio P70. Bateria o pojemności 6300 mAh w stanie spoczynku może wytrzymać aż 756 godzin w trybie standby. Telefon DOOGEE S68Pro dobrze radzi sobie w ekstremalnych warunkach pogodowych: od -40 stopni C do 60 stopni C, ale też pod wodą – nawet do 30 min i 1,5 metra głębokości. Dwie warstwy Gorilla glass 4 oraz aluminiowa warstwa pod wyświetlaczem High Definition IPS zapewniają maksymalną wytrzymałość na upadek – nawet do 1.5 m wysokości.
Smartfon jest wyposażony w wiele udogodnień, jak 4 systemy nawigowania zapewniające bardzo dobrą geolokalizację na całym świecie. Telefon ma również funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Posiada wbudowany moduł NFC, który umożliwia płatności Google, a także funkcję skanowania twarzy i czytnik linii papilarnych reagujący w 0.2 sekundy. DOOGEE S68Pro ma 3 obiektywy z tyłu o: 21Mpix + 8Mpix + 8Mpix, które pozwalają na fotografowanie w trybie podstawowym, szerokokątnym oraz za pomocą teleobiektywu.
Specyfikacja Y9 PLUS:
Model procesora: Helio P23
Procesor graficzny: ARM Mali-G71-MP2 700MHz
RAM: 4GB
Pamięć: 64 GB
Wymiary ekranu: 6.3’’
Rozdzielczość: 1080 x 2280
Wymiary: 158.96 x 77.1 x 8.4 mm
Tylna kamera: 16MP + 8MP + 8MP
Przednia kamera: 16 MP
OS: Android™ 9.0 Pie
Bateria: 4350 mAh
Specyfikacja S68 Pro:
Model procesora: Helio P70
Procesor graficzny: ARM Mali-G72-MP2 700MHz
RAM: 6GB
Pamięć: 128GB
Wymiary ekranu: 5.9’’
Rozdzielczość: 1080x2280
Wymiary: 163.50x80.00x16.45mm
Tylna kamera: 21MP + 8MP + 8MP
Przednia kamera: 16 MP
OS: Android™ 9.0
Bateria: 6300 mAh

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.