DOOGEE Y9 PLUS już w Polsce. Wkrótce dostępny będzie również model S68 Pro
DOOGEE poszerza swoją ofertę dostępną na polskim rynku. W grudniu w sklepach stacjonarnych pojawił się elegancki model Y9 PLUS, niebawem wprowadzony ma zostać odporny na trudne warunki S68Pro.
Y9 PLUS dostępny jest w cenie 619,99 PLN. Posiada on ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P23 z układem graficznym Mali-G71. Podstawowa wersja jest wyposażona w 4 GB RAM i 64 GB pamięci, którą przy pomocy karty SD można rozszerzyć do 128 GB. Dużym atutem jest bateria o pojemności 4350 mAh. W telefonie znajdziemy też trzy obiektywy 16 Mpix + 8 Mpix + 8 Mpix. Pozwala to na robienie zdjęć obejmujących szeroki kąt widzenia – nawet do 130 stopni. Istotne jest niespotykane w tym segmencie wykorzystanie optycznej stabilizacji obrazu. Sensor głębi umieszczony w drugim obiektywie pozwala na uzyskanie efektu bokeh.
Producent wciąż nie zdradza ceny kolejnego modelu, który będzie wkrótce dostępny na polskim rynku – S68Pro. Aktualna cena na oficjalnej stronie DOOGEE wynosi $199,99. Podstawowa wersja zawiera 6 GB RAM oraz 128 GB ROM, system operacyjny Android 9.0 Pie oraz procesor Helio P70. Bateria o pojemności 6300 mAh w stanie spoczynku może wytrzymać aż 756 godzin w trybie standby. Telefon DOOGEE S68Pro dobrze radzi sobie w ekstremalnych warunkach pogodowych: od -40 stopni C do 60 stopni C, ale też pod wodą – nawet do 30 min i 1,5 metra głębokości. Dwie warstwy Gorilla glass 4 oraz aluminiowa warstwa pod wyświetlaczem High Definition IPS zapewniają maksymalną wytrzymałość na upadek – nawet do 1.5 m wysokości.
Smartfon jest wyposażony w wiele udogodnień, jak 4 systemy nawigowania zapewniające bardzo dobrą geolokalizację na całym świecie. Telefon ma również funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Posiada wbudowany moduł NFC, który umożliwia płatności Google, a także funkcję skanowania twarzy i czytnik linii papilarnych reagujący w 0.2 sekundy. DOOGEE S68Pro ma 3 obiektywy z tyłu o: 21Mpix + 8Mpix + 8Mpix, które pozwalają na fotografowanie w trybie podstawowym, szerokokątnym oraz za pomocą teleobiektywu.
Specyfikacja Y9 PLUS:
Model procesora: Helio P23
Procesor graficzny: ARM Mali-G71-MP2 700MHz
RAM: 4GB
Pamięć: 64 GB
Wymiary ekranu: 6.3’’
Rozdzielczość: 1080 x 2280
Wymiary: 158.96 x 77.1 x 8.4 mm
Tylna kamera: 16MP + 8MP + 8MP
Przednia kamera: 16 MP
OS: Android™ 9.0 Pie
Bateria: 4350 mAh
Specyfikacja S68 Pro:
Model procesora: Helio P70
Procesor graficzny: ARM Mali-G72-MP2 700MHz
RAM: 6GB
Pamięć: 128GB
Wymiary ekranu: 5.9’’
Rozdzielczość: 1080x2280
Wymiary: 163.50x80.00x16.45mm
Tylna kamera: 21MP + 8MP + 8MP
Przednia kamera: 16 MP
OS: Android™ 9.0
Bateria: 6300 mAh
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.