Komunikaty PR

Dziurawe kamery Wyze Cam

2022-03-30  |  01:00
Biuro prasowe

Inteligentne kamery instalowane w domach często służą do monitorowania dzieci, podwórka i innych zakamarków mieszkania. Bardzo często rejestrują wrażliwe dane, które nigdy nie powinny dostać się w ręce niepowołanych osób. Specjaliści z firmy Bitdefender już od kilku lat ostrzegają konsumentów przed skutkami jakie niesie ze sobą niewłaściwe zabezpieczenie domowych urządzeń podłączonych do Internetu. Rumuński producent współpracuje też z dostawcami rozwiązań z kategorii smart home, aby zidentyfikować luki bezpieczeństwa w popularnych produktach.

 

Analitycy bezpieczeństwa Bitdefendera zbadali urządzenia Wyze Cam amerykańskiej firmy Wyze Labs. Jest to kamera Wi-Fi z kolorowym noktowizorem, która generuje obraz w rozdzielczości 1080p. Wyze Cam współpracuje z Alexą oraz Asystentem Google. Bitdefender znalazł w urządzeniu aż trzy poważne błędy.  Jeden z nich umożliwia ominięcie procesu uwierzytelnienia dla zdalnego połączenia i uzyskanie całkowitej kontroli nad kamerą. Napastnik może sterować ruchem urządzenia (obracanie/przechylanie), włączać, wyłączać lub zatrzymać nagrywanie na kartę SD. Natomiast haker nie może śledzić przekazu audio i wideo na żywo, ponieważ jest on szyfrowany. Druga luka to przepełnienie bufora stosu, co zapewnia atakującemu bezpośredni dostęp transmisji na żywo w połączeniu z obejściem zdalnego uwierzytelniania. Wreszcie trzecia podatność była raczej niedopatrzeniem, ponieważ umożliwiała użytkownikom przeglądanie zawartości karty SD za pośrednictwem serwera WWW nasłuchującego na porcie 80.

 

Bitdefender analizował urządzenia Wyze Cam w wersji 1, Wyze Cam Black w wersji 2, a także Wyze Cam w wersji 3. Co istotne, dwa ostatnie modele otrzymały poprawki bezpieczeństwa, eliminujące wskazane podatności. Natomiast użytkownicy Wyze Cam w wersji 1 nie są chronieni i istnieje duże ryzyko, że hakerzy przejmą kontrolę nad ich urządzeniami.

 

Źródło: marken.com.pl, bitdefender.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone Biuro prasowe
2025-01-31 | 10:20

Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone

Firma elektryczna Elektro-Koncept Kraków została oficjalnym dystrybutorem systemu smart home Loxone. Od teraz klienci z Krakowa i okolic mogą na własne oczy przekonać się,
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Prawo

Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek

Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.