Komunikaty PR

Firma z Doliny Krzemowej wchodzi do Polski

2020-01-17  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

JetBridge z Kalifornii uruchamia swój pierwszy oddział w Polsce. Znane amerykańskie przedsiębiorstwo z sektora IT wybrało Wrocław, gdzie stworzy nowe miejsca pracy i duże możliwości rozwoju zawodowego. Założycielem jest John Sung Kim, który tworzył i sprzedawał firmy warte dziś miliardy dolarów.

Firma JetBridge wywodzi się z San Francisco. Tworzy oprogramowanie na potrzeby milionów użytkowników. Tworzy ją elitarna grupa specjalistów w dziedzinie zaawansowanych technologii. W obecnym modelu funkcjonuje rok i współpracuje z klientami z branży fintech, healthcare i SaaS.

Firma JetBridge otworzyła oddział na Ukrainie, a teraz także w Polsce. Jej CEO, John Sung Kim, współpracował w przeszłości z osobami z Wrocławia, więc tu łatwiej było mu założyć biznes (biuro znajduje się w CitySpace przy ul. Curie-Słodowskiej). Wrocławski rynek jest mu znany i wie, czego się po nim spodziewać. – Stworzyłem JetBridge, aby tchnąć nową jakość w outsourcing usług software’owych, bazując na połączeniu naszego doświadczenia w budowaniu wielkich firm z Doliny Krzemowej z chęcią nauczania polskich profesjonalistów metody współpracy z gigantami z USA – mówi John Sung Kim.

John Sung Kim to postać, której w świecie biznesu przedstawiać nie trzeba. Może pochwalić się wieloma osiągnięciami i cieszy się znakomitą reputacją. Jest założycielem firmy Five9, notowanej na amerykańskiej giełdzie NASDAQ, a także DoctorBase (obecnie część spółki, która dostarcza oprogramowanie do placówek medycznych). Wejście na giełdę Five9 zostało okrzyknięte wielkim sukcesem. Dziś spółka ta warta jest ponad 4 mld dolarów. John Sung Kim współpracuje z redakcją internetowego wydania magazynu Forbes i prowadzi blog „How We StartUp”. Doradzał takim firmom jak: LGC Wireless, Qualys i RingCentral.

Nauka współpracy z gigantami

W JetBridge John Sung Kim zarządza międzynarodowym zespołem wybitnych programistów, którzy są jednocześnie mentorami dla utalentowanych pracowników sektora IT w centralnej Europie. Edukacja to jedna z głównych wartości JetBridge. Firma pomaga pracownikom w rozwoju zawodowym. Szczególny nacisk kładą na naukę umiejętności miękkich, które przydają się w prowadzeniu relacji biznesowych z Amerykanami. – Wydawać by się mogło, że uczymy podstaw: jak rozmawiać, jak zachowywać się na spotkaniach, jak pisać mejle, jak odpowiadać na pytania – wymienia Adam Szeptycki, CTO JetBridge, który pracuje w biurze w CitySpace. – Amerykanie komunikują się inaczej niż Europejczycy, dlatego trzeba wiedzieć, jak dostosować się do ich kultury, wymagań i standardów – wyjaśnia. JetBridge pomaga w zdobyciu umiejętności niezbędnych, które pomagają odnieść sukces.

Pracownicy JetBridge są zapraszani do San Francisco, aby mogli zobaczyć kulturę pracy w Dolinie Krzemowej na własne oczy. – Mało kto pomaga w zapoznaniu i zaprzyjaźnieniu się z inwestorami oraz deweloperami takich firm jak Facebook czy Twitch – zaznacza Adam Szeptycki, absolwent Politechniki Wrocławskiej. Dodaje, że pracownicy JetBridge mogą stać się współudziałowcami firmy na przejrzystych warunkach. Celem firmy nie jest wzbogacenie jednej osoby, lecz sukces jej pracowników na szczeblach organizacji oraz na kolejnych etapach ich kariery.

Zwiększanie zatrudnienia

Wchodząc na rynek polski, JetBridge zajął biuro w CitySpace Nobilis Business House przy placu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Czynnikiem kluczowym przy wyborze była lokalizacja. Położenie nieopodal Politechniki Wrocławskiej ułatwia współpracę i komunikację z młodymi osobami oraz pozytywnie wpływa na zatrudnienie nowych pracowników. JetBridge planuje w najbliższym czasie powiększyć nowo uruchomiony oddział o 10 osób. Szuka deweloperów na stanowiska juniorskie i seniorskie. – To wielka szansa dla ambitnych wrocławian. Obecność takich firm to korzyść dla całego miasta – przekonuje Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace Wrocław. ­– Cieszymy się, że mamy takiego partnera. Elastyczna powierzchnia biurowa to znakomite miejsce dla start-upu, który zwiększa zatrudnienie. Możliwe, że firma będzie potrzebowała dodatkowej przestrzeni np. open space. U nas ma wiele możliwości – dodaje.

Przedstawiciele JetBridge podkreślają, że chcą, aby firma działa w kulturze start-upowej jak najdłużej. Ułatwi im to kultura organizacyjna CitySpace. ­– Biura serwisowane to znakomite miejsce dla takich firm, które mogą skoncentrować się na prowadzeniu biznesu, podczas gdy my załatwiamy formalności i zapewniamy komfortowe warunki pracy. Dołączają do nas także firmy innego rodzaju, głównie z branży IT i logistycznej, które rosną w siłę we Wrocławiu, rozwijając tu zaawansowane technologie – mówi Magdalena Śnieżek z CitySpace.

CitySpace to biura typu open space i gabinety z kontrolą dostępu. Można je wynająć w dowolnej konfiguracji. Najemcy korzystają m.in. z pomieszczeń wspólnych, sal konferencyjnych, recepcji, serwerowni i wsparcia IT. CitySpace to operator elastycznych powierzchni biurowych z największą siecią lokalizacji w Polsce: we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku. We Wrocławiu CitySpace ma biura w dwóch budynkach: Aquarius Business House przy ul. Swobodnej i Nobilis Business House przy pl. Grunwaldzkim.

 

https://cityspace.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Plastikowe opakowania żywności dominują w europejskich marketach. 40 proc. z nich można usunąć lub zastąpić

65 proc. produktów spożywczych i napojów w europejskich supermarketach jest sprzedawanych w plastikowych opakowaniach. W Polsce ten odsetek jest podobny. Jak wynika z raportu DS Smith „Material Change Index”, w przypadku 40 proc. opakowań zawierających tworzywa sztuczne w Polsce, plastik można by wyeliminować, usuwając go całkowicie lub zastępując go zrównoważonymi alternatywami, np. tekturą czy opakowaniami biodegradowalnymi. W Polsce tylko 22 proc. firm spożywczych planuje w nadchodzącym roku zmiany w opakowaniach.

Transport

Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce. W tym roku linia planuje przewieźć niemal 20 mln pasażerów

Polska jest jednym z najważniejszym rynków dla Ryanaira. Irlandzka linia w letnim rozkładzie lotów na 2025 roku będzie obsługiwał ponad 300 tras, w tym 23 nowe kierunki, przede wszystkim na południe Europy. Rekordowy letni rozkład lotów Ryanair w Polsce będą obsługiwać 44 samoloty bazujące na polskich lotniskach. W tym roku, pierwszy raz w historii, przewoźnik oferuje ponad 20 milionów miejsc.

Polityka

M. Gosiewska: Na Białorusi znowu odbędą się pseudowybory. Należy zaostrzyć sankcje uderzające w reżim i firmy europejskie tam obecne

Alaksandr Łukaszenka rządzi Białorusią już 30 lat, 26 stycznia będzie się ubiegał o siódmą kadencję. W nadchodzących wyborach nie będzie niezależnych obserwatorów i demokratycznych kandydatów opozycji. Poprzednie wybory, w 2020 roku, zakończyły się masowymi protestami i olbrzymimi represjami, a w 2024 roku przybrały jeszcze na sile. – Tylko twarda i zdecydowana postawa jest w stanie zmienić sytuację u naszego wschodniego sąsiada – ocenia europosłanka Małgorzata Gosiewska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.