Komunikaty PR

GIGANT BRANŻY RENTALOWEJ PONOWNIE INWESTUJE W PROJEKTORY PANASONIC

2023-01-23  |  01:00
Biuro prasowe

Branża rentalowa oraz rozrywki opartej na lokalizacji stoi w obliczu coraz bardziej złożonego rynku, dlatego wiodący gracze szukają przewagi nad najnowszymi technologiami AV. Rosnące koszty transportu i braki kadrowe, a także coraz większe wymagania od organizatorów wydarzeń w kontekście rezerwacji to główne wyzwania dla firm produkujących wydarzenia. Dlatego LANG AG, jedna z wiodących europejskich firm zajmujących się technologią prezentacji wizualnych na rynku wynajmu i inscenizacji, ogłosiła dużą inwestycję w nową serię RQ25K firmy Panasonic, obejmującą 100 sztuk najmniejszych i najlżejszych na świecie 3-chipowych projektorów DLP o jasności do 20 000 lm i rozdzielczości 4K.

Ta znacząca inwestycja i przedłużenie naszej ponad 30-letniej współpracy z Panasonic pomoże naszym klientom sprostać dzisiejszym wyzwaniom branżowym, powiedział Tobias Lang, dyrektor generalny LANG AG. Projektory Panasonic z serii RQ25K to technologia wizualna nowej generacji, która zachwyca tłumy najnowszą i najlepszą jakością obrazu, usprawnia przepływy pracy, umożliwiając szybką oraz efektywną konfigurację i kontrolę, zapewniając niezrównaną niezawodność.

LANG AG wybrał nową serię, dostępną od grudnia, ponieważ oferuje ona szereg ważnych korzyści dla klientów sektora rentalowego. RQ25K jest o 40% mniejszy i o 35% lżejszy niż jego poprzednik RQ22K, co ułatwia transport firmom zajmującym się wynajmem sprzętu oraz wygodę instalacji stacjonarnych. W nowej serii zostało uproszczonych wiele czynników, od instalacji po obsługę, dzięki oszczędzającym czas funkcjom usprawniającym przepływ pracy. Integracja z szerszymi systemami jest również szybka i prosta dzięki pierwszemu projektorowi Panasonic obsługującemu moduł Intel Smart Display Module (Intel®® SDM).

Od momentu, gdy Panasonic wprowadził swoje pierwsze projektory 20,000lm w 2012 roku, zdefiniował sektor, komentuje Lang. Od razu dostrzegliśmy korzyści płynące z nowej serii RQ25K dla naszych klientów. Dzięki gniazdu SDM wyznacza nowe standardy w zakresie konfigurowalności i łączności, łącząc się z systemami opartymi na protokole IP, takimi jak kamery PTZ Panasonic lub KAIROS. Celowo zdecydowaliśmy się na tę platformę 4K – widzimy, że rynek przechodzi na wyższe rozdzielczości, więc zunifikowaliśmy flotę na 4K. Cieszymy się, że będziemy jednym z pierwszych europejskich dostawców, którzy zaoferują tę przełomową technologię AV naszym klientom wynajmu.

Jan Markus Jahn, szef działu Media Entertainment w Panasonic Connect Europe, dodał: Ta inwestycja LANG w RQ25, wraz z istniejącymi kamerami PTZ opartymi na protokole IP i platformą produkcyjną KAIROS, oznacza, że będzie to jedna z pierwszych firm, które będą w stanie zaoferować swoim klientom kompletny przepływ pracy glass-to-glass oparty na protokole IP. Jest to kamień milowy dla branży AV i otwiera nowe drzwi dla klientów zajmujących się inscenizacją i wydarzeniami, szczególnie w przypadku produkcji hybrydowych i online.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.