GIGANT BRANŻY RENTALOWEJ PONOWNIE INWESTUJE W PROJEKTORY PANASONIC
Branża rentalowa oraz rozrywki opartej na lokalizacji stoi w obliczu coraz bardziej złożonego rynku, dlatego wiodący gracze szukają przewagi nad najnowszymi technologiami AV. Rosnące koszty transportu i braki kadrowe, a także coraz większe wymagania od organizatorów wydarzeń w kontekście rezerwacji to główne wyzwania dla firm produkujących wydarzenia. Dlatego LANG AG, jedna z wiodących europejskich firm zajmujących się technologią prezentacji wizualnych na rynku wynajmu i inscenizacji, ogłosiła dużą inwestycję w nową serię RQ25K firmy Panasonic, obejmującą 100 sztuk najmniejszych i najlżejszych na świecie 3-chipowych projektorów DLP o jasności do 20 000 lm i rozdzielczości 4K.
Ta znacząca inwestycja i przedłużenie naszej ponad 30-letniej współpracy z Panasonic pomoże naszym klientom sprostać dzisiejszym wyzwaniom branżowym, powiedział Tobias Lang, dyrektor generalny LANG AG. Projektory Panasonic z serii RQ25K to technologia wizualna nowej generacji, która zachwyca tłumy najnowszą i najlepszą jakością obrazu, usprawnia przepływy pracy, umożliwiając szybką oraz efektywną konfigurację i kontrolę, zapewniając niezrównaną niezawodność.
LANG AG wybrał nową serię, dostępną od grudnia, ponieważ oferuje ona szereg ważnych korzyści dla klientów sektora rentalowego. RQ25K jest o 40% mniejszy i o 35% lżejszy niż jego poprzednik RQ22K, co ułatwia transport firmom zajmującym się wynajmem sprzętu oraz wygodę instalacji stacjonarnych. W nowej serii zostało uproszczonych wiele czynników, od instalacji po obsługę, dzięki oszczędzającym czas funkcjom usprawniającym przepływ pracy. Integracja z szerszymi systemami jest również szybka i prosta dzięki pierwszemu projektorowi Panasonic obsługującemu moduł Intel Smart Display Module (Intel®® SDM).
Od momentu, gdy Panasonic wprowadził swoje pierwsze projektory 20,000lm w 2012 roku, zdefiniował sektor, komentuje Lang. Od razu dostrzegliśmy korzyści płynące z nowej serii RQ25K dla naszych klientów. Dzięki gniazdu SDM wyznacza nowe standardy w zakresie konfigurowalności i łączności, łącząc się z systemami opartymi na protokole IP, takimi jak kamery PTZ Panasonic lub KAIROS. Celowo zdecydowaliśmy się na tę platformę 4K – widzimy, że rynek przechodzi na wyższe rozdzielczości, więc zunifikowaliśmy flotę na 4K. Cieszymy się, że będziemy jednym z pierwszych europejskich dostawców, którzy zaoferują tę przełomową technologię AV naszym klientom wynajmu.
Jan Markus Jahn, szef działu Media Entertainment w Panasonic Connect Europe, dodał: Ta inwestycja LANG w RQ25, wraz z istniejącymi kamerami PTZ opartymi na protokole IP i platformą produkcyjną KAIROS, oznacza, że będzie to jedna z pierwszych firm, które będą w stanie zaoferować swoim klientom kompletny przepływ pracy glass-to-glass oparty na protokole IP. Jest to kamień milowy dla branży AV i otwiera nowe drzwi dla klientów zajmujących się inscenizacją i wydarzeniami, szczególnie w przypadku produkcji hybrydowych i online.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.