Google udostępnia kolejną poprawkę dla przeglądarki Chrom
Google 11 kwietnia poinformował o aktualizacji przeglądarki Chrome do wersji 100.0.4896.88 dla systemów Windows, Mac i Linux. Poprawka dotyczyła wyłącznie desktopów. Kilka dni później Google wprowadziło kolejne aktualizacje zabezpieczeń dla użytkowników swojej przeglądarki, ale tym razem obejmują one zarówno komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne. Jedna z luk oznaczonych jako CVE-2022-1364, to luka Type Confusion w V8, otwartym silniku JavaScript i WebAssembly firmy Google. Błąd zgłosił kilka dni temu Clément Lecigne, badacz bezpieczeństwa. Co istotne, hakerzy aktualnie wykorzystują tą podatność do przeprowadzania ataków.
Szczegóły dotyczące tego błędu nie będą opublikowane, dopóki większość użytkowników przeglądarki Chrome nie dokona aktualizacji. Jak wspomniano wcześniej podatność występuje w mobilnych wersjach przeglądarki.
- Ta sama aktualizacja trafi do użytkowników smartfonów i tabletów z Androidem. Natomiast nie dotyczy ona właścicieli iPhone’ów czy iPadów korzystających z przeglądarki Chrome. Biorąc pod uwagę pilność tych wydań, mających miejsce kilka dni po udostępnieniu pierwszej poprawki, każdy użytkownik powinien jak najszybciej dokonać aktualizacji do najnowszej wersji. Na pewno mamy do czynienia z poważnym problemem, bowiem jak wynika z badań StatCounter Global Stats, Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie z blisko 63 proc. udziałem. - mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.
Źródło; marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.