Komunikaty PR

IBA Poland nominowana do CEE Business Services Awards 2023

2023-01-25  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Trzepla
Monday

Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl

16 stycznia 2023 roku Europejskie Stowarzyszenie Usług Biznesowych opublikowało listę finalistów Central and Eastern Europe (CEE) Business Services Awards. IBA Poland, nowo powstałe centrum deweloperskie z siedzibą we Wrocławiu, będące częścią międzynarodowego holdingu IBA Group zdobyło nominację w kategorii „Najbardziej obiecujące nowe przedsiębiorstwo świadczące usługi biznesowe (BSC)”. 

Założona w 2021 roku IBA Poland świadczy usługi informatyczne, w szczególności z obszaru inżynierii danych (data engineering) takich jak integracja danych, opracowanie Data Lake oraz migracje systemów do chmury. Spółka zajmuje się wdrażaniem i modyfikacją aplikacji i systemów IBM i SAP. Unikalną kompetencją firmy jest obsługa technologii mainframe. Będąca polską częścią międzynarodowego holdingu IBA Group spółka z sukcesem rozpoczęła działalność w czasie trwania globalnej pandemii i spowolnienia gospodarczego, które to czynniki okazały się nie tylko wyzwaniami, ale też impulsami przyspieszającymi transformację cyfrową. Zwiększony popyt na usługi tworzenia oprogramowania pozwolił IBA Poland w ciągu ostatnich dwóch lat na zwiększenie liczby pracowników firmy do 400 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Obecnie IBA Poland świadczy usługi dla klientów międzynarodowych i planuje rozpocząć obsługę firm z siedzibą w Polsce.

O CEE Business Services Awards

CEE Business Services Awards to coroczny konkurs dla organizacji świadczących usługi biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Europejskie Stowarzyszenie Usług Biznesowych pierwsze nagrody wręczyło już 11 lat temu. IBA Group była wielokrotnie nominowana do CEE Business Services Awards i została zwycięzcą w 2017 roku za projekt promowania IT wśród osób z niepełnosprawnościami w kategorii „Najlepsza Inicjatywa CSR Roku”.

W 2023 roku wśród nominowanych w 28 kategoriach CEE Business Services Awards znalazło się 101 przedsiębiorstw. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas wydarzenia CEE Business Services Summit & Awards, które odbędzie się w dniach 8 - 9 marca w Warszawie.

 IBA Poland to założona w 2021 roku spółka świadcząca usługi informatyczne, w szczególności z obszaru inżynierii danych (data engineering) takich jak integracja danych, opracowanie Data Lake oraz migracje systemów do chmury. Spółka zajmuje się wdrażaniem i modyfikacją aplikacji i systemów IBM i SAP. Unikalną kompetencją firmy jest obsługa technologii mainframe. IBA Poland stanowi część międzynarodowego holdingu IBA Group, jednego z największych dostawców usług IT w Europie Środkowej i Wschodniej. IBA Poland od momentu założenia dynamicznie rozwija się, obecnie zatrudniając ponad 400 wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT. Świadczy usługi dla klientów międzynarodowych i rozpoczyna obsługę firm z siedzibą w Polsce.

IBA Group — międzynarodowy holding, jeden z największych integratorów systemów, deweloperów, producentów i dostawców technologii informatycznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Posiada biura i centra rozwojowe w 15 krajach, a jego siedziba główna znajduje się w Pradze. Koncentruje się na systemach mainframe, aplikacjach korporacyjnych i webowych oraz rozwiązaniach SAP, a także technologiach chmurowych, IoT i RPA / ML / AI. IAOP uznał IBA Group za jednego ze 100 Global Outsourcing w kategorii Liderzy. Spółka jest laureatem nagród IT Europa European IT & Software Excellence Awards, GSA Awards przyznawanych przez Global Sourcing Association oraz CEE Business Services Awards.

Więcej na temat IBA Poland na ibagroupit.com oraz LinkedIn. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.