IFS osiągnęła w 2019 roku 32-proc. wzrost przychodów z licencji i zysku EBITDA
IFS Poland
ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/
Ukierunkowanie na klienta było kluczowym czynnikiem wzrostu IFS we wszystkich regionach i obszarach biznesowych, w każdym kwartale 2019 r.
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, opublikował swoje wyniki finansowe za pełny rok kończący się 31 grudnia 2019 r.
Podczas gdy branżowi weterani tacy jak Oracle, SAP i Infor wprowadzali w tym roku zmiany w zarządach
i odnotowali jedynie skromny wzrost w porównywalnych obszarach biznesowych, koncentracja IFS na zapewnianiu klientom korzyści zaowocowała już siedmioma z rzędu kwartałami wzrostu, który trzykrotnie przewyższał średnią rynkową.
We wszystkich kwartałach 2019 roku wszystkie regiony i obszary biznesowe firmy odnotowały dwucyfrowy wzrost. Przychody pionu zarządzania usługami serwisowymi w terenie wzrosły o 51%, a pionu lotnictwa
i obrony o 38% rok do roku.
Popyt na rozwiązania chmurowe IFS wciąż rósł — przychody z usług chmurowych i usług SaaS
(z wyłączeniem rozwiązań Astea i WorkWave) wzrosły o 56% rok do roku.
„Jestem niezwykle dumny, że mogę stać na czele zespołu, który osiągnął te imponujące wyniki. Nie mam wątpliwości, że nasi pracownicy rozumieją nasze priorytety, czują się odpowiedzialni za postępy i starają się zapewnić klientom jak najlepszą obsługę. Nasz wyróżnik — ukierunkowanie na klienta — to nie tylko słowa, ale dostarczanie naszym klientom wymiernych korzyści” — powiedział Darren Roos, prezes i dyrektor generalny IFS. „Inwestycje dokonane w zeszłym roku w zwiększanie możliwości naszych produktów
i partnerów przyniosą naszej firmie długoterminowe korzyści i wywrą pozytywny wpływ na naszych klientów — zarówno w 2020 roku, jak i w kolejnych latach”.
„Wyniki finansowe za 2019 rok świadczą o tym, że nasza firma odnotowuje wzrost we wszystkich obszarach swojej działalności” — dodała Constance Minc, dyrektor finansowy IFS. W 2019 r. wzmocniliśmy wszystkie nasze działy poprzez strategiczne inicjatywy w zakresie transformacji, aby być w stanie lepiej obsługiwać naszych klientów. Ten cykl inwestycji będzie kontynuowany w 2020 roku”.
Najważniejsze dane finansowe i operacyjne za rok finansowy 2019*, wzrost rdr:
- Przychody z licencji w roku finansowym 2019 wyniosły 1 518 mln SEK (161 mln USD), co stanowi wzrost o 32% w porównaniu z rokiem 2018.
- Przychody z usług wsparcia technicznego w roku finansowym 2019 wyniosły 1 911 mln SEK (202 mln USD), co stanowi wzrost o 16%.
- Przychody z usług konsultingowych w roku finansowym 2019 wyniosły 2 174 mln SEK
(230 mln USD), co stanowi wzrost o 14%. - Skorygowany zysk EBITDA w roku finansowym 2019 wyniósł 1 454 mln SEK (154 mln USD),
- co stanowi wzrost o 32%.
- Przychody netto w roku finansowym 2019 wyniosły 6 317 mln SEK (668 mln USD), co stanowi wzrost o 20%.
- Na strategicznych rynkach rozwojowych IFS również nastąpił dwucyfrowy wzrost przychodów
z licencji — w sektorze lotnictwa i obrony wzrosły one w porównaniu z rokiem 2018 o 38%,
a w segmencie zarządzania serwisem w terenie o 51%. - Przychody IFS z rozwiązań chmurowych i rozwiązań SaaS (z wyłączeniem rozwiązań Astea
i WorkWave) w roku finansowym 2019 wzrosły o 56% w porównaniu z analogicznym okresem
w 2018 roku.
W 2019 r. firma zdobyła wielu prestiżowych klientów w pięciu obsługiwanych przez siebie branżach — w tym firmy SPIE, Rolls-Royce, Tietex, Revima, Resolute Mining, Primo i Cryostar.
Ponadto, zdając sobie sprawę z ogromnego znaczenia rozwiniętej sieci partnerów, IFS połączył siły z firmą PTC w celu wprowadzania innowacji produktowych oraz z firmą Acumatica w celu wprowadzania innowacji
w zakresie kanałów dystrybucji. Z kolei w grudniu 2019 r. sfinalizował przejęcie spółki Astea International, aby zostać liderem rynku rozwiązań do zarządzania usługami serwisowymi w terenie.
Dynamiczny rozwój firmy zauważyli również analitycy z całego świata, uznając IFS za lidera w raportach 2019 Gartner Magic Quadrant for Field Service Management Software, 2019 IDC MarketScape for Worldwide Manufacturing Field Service Applications oraz 2019 IDC MarketScape for Asset-Intensive
EAM Applications.
Firma jest przekonana, że w roku 2020 i kolejnych latach będzie w stanie realizować swoje cele, które obejmują dalszy rozwój jej sieci partnerów oraz dalsze inwestycje w badania i rozwój.
*Uwaga: dane dotyczące wzrostu są oparte na koronach szwedzkich i podawane w walucie lokalnej.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.ifs.com/corp/company/financial-results/.
Informacje o firmie IFS
IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją
i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu
z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją.
Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.
Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland
Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: blog.ifs.com

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.