IFS „wizjonerem” w raporcie Gartner Magic Quadrant dla chmurowych systemów ERP
IFS Poland
ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował, że został określony mianem „wizjonera” w raporcie Magic Quadrant firmy Gartner dotyczącym chmurowych systemów ERP dla przedsiębiorstw zorientowanych na produkty* za swoją rozszerzoną platformę IFS Applications™.
Aby być uwzględnionym w raporcie, dostawcy tacy jak IFS musieli spełnić wymagania w zakresie produktów i usług, komfortu użytkowania, działalności operacyjnej i strategii geograficznej. IFS jest dumny ze swojego miejsca w tym raporcie.
IFS jest dostawcą chmurowych systemów ERP dla wielu spośród największych przedsiębiorstw na świecie z takich sektorów, jak produkcja, zarządzanie serwisem, lotnictwo i obrona, energetyka, usługi użyteczności publicznej i gospodarka zasobami oraz sektor konstrukcyjno-budowlany i infrastruktury. Niedawno do grona klientów IFS dołączyły następujące przedsiębiorstwa: Séché Environnement – czołowa francuska grupa z sektora gospodarki odpadami, Suzuki Garphyttan – jeden z największych na świecie dostawców zaawansowanych drutów sprężynowych, Höegh LNG – lider branży skroplonego gazu ziemnego oraz EaglePicher – czołowy producent akumulatorów dla sektora lotnictwa i obrony. Przychody IFS z rozwiązań chmurowych i rozwiązań SaaS (z wyłączeniem rozwiązań Astea i WorkWave) w roku finansowym 2019 wzrosły o 56% w porównaniu z analogicznym okresem w 2018 roku.
„Skupiamy się na dostarczaniu naszym klientom produktów, które przynoszą im korzyści w całym cyklu ich życia w takich obszarach, jak produkcja, zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa, zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie obsługą posprzedażową lub dowolnym połączeniu tych obszarów” — powiedział Christian Pedersen, dyrektor IFS ds. rozwoju produktów. „Przyspieszamy nasze inwestycje i koncentrujemy je na wspieraniu przedsiębiorstw działających w sposób inteligentny i autonomiczny na niespotykaną dotąd skalę. Z dumą oferujemy sprawdzone rozwiązania branżowe dostosowane do potrzeb klientów: w chmurze lub środowisku lokalnym. Bardzo cieszymy się z tego, że firma Gartner doceniła nas w swoim raporcie, co naszym zdaniem stanowi dowód naszego ciągłego zaangażowania w zapewnianie klientom korzyści i możliwości wyboru”.
Platforma biznesowa IFS obejmuje pełny zakres funkcji ERP, w tym w obszarach takich jak finanse, zasoby ludzkie oraz zarządzanie łańcuchem dostaw i projektami. Wszystkie te funkcje są w pełni zintegrowane z najlepszym w swojej klasie zarządzaniem majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzaniem serwisem oraz zapewniają wysoki komfort użytkowania. Globalni liderzy w sektorach takich jak produkcja, lotnictwo i obrona, energetyka i usługi użyteczności publicznej, branża konstrukcyjno-budowlana oraz serwisowa korzystają z rozwiązań chmurowych IFS w celu osiągania lepszych wyników biznesowych.
Kompleksowa oferta produktów IFS została doceniona w wielu badaniach analityków branżowych. Firma została wyróżniona w raporcie Magic Quadrant for Field Service Management** firmy Gartner opublikowanym w kwietniu 2019 r. W oparciu o opinie i oceny klientów IFS został również wyróżniony w zestawieniu Peer Insights Customers’ Choice for Enterprise Asset Management Software*** firmy Gartner z lutego 2020 r.
Pełny raport Gartner pt. „Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Enterprises” znajduje się pod adresem https://info.ifs.com/2020-Gartner-Magic-Quadrant-Cloud-ERP_Gated.html.
* Gartner, „Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Enterprises”, autorzy: Tim Faith, Duy Nguyen, Dennis Torii, Paul Schenck, Christian Hestermann, 22 czerwca 2020 r.
** Gartner, „Magic Quadrant for Field Service Management”, autor: Jim Robinson, 16 kwietnia 2019 r.
*** Gartner Peer Insights Customers’ Choice to subiektywne opinie pojedynczych użytkowników końcowych, oceny i dane zastosowane w odniesieniu do udokumentowanej metodologii; nie reprezentują one poglądów ani nie stanowią poparcia ze strony spółki Gartner lub jej podmiotów stowarzyszonych.
Firma Gartner nie promuje żadnych dostawców, produktów ani usług prezentowanych w jej publikacjach badawczych, a także nie zaleca użytkownikom wybierania tylko dostawców uzyskujących najwyższe oceny lub wyróżnionych w inny sposób. Publikacje badawcze firmy Gartner zawierają opinie jej działu badawczego i nie powinny być traktowane jako stwierdzenia faktów. Firma Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych lub domniemanych, w odniesieniu do prowadzonych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.
Informacje o firmie IFS
IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją
i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu
z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją.
Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.
Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland
Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: blog.ifs.com

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.