iiyama prezentuje nową ergonomiczną podstawę z regulacją wysokości i dąży do bar
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Wraz z początkiem 2023 roku firma iiyama zaprezentowała nową podstawę z regulacją wysokości, która jest bardziej ergonomiczna i wspiera utrzymanie poprawnej postawy w trakcie pracy. Z kolei jej minimalistyczny design pomaga użytkownikom zachować schludne i czyste miejsce pracy.
iiyama do swojej gamy monitorów desktopowych wprowadza na rynek propozycję dwóch nowych stóp z regulacją wysokości. Nowe podstawy zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które spędzają kilka godzin pracując z komputerem przy biurku, a ergonomia pracy stanowi dla nich ważny aspekt. Unowocześnione podstawy posiadają regulację wysokości do 150 mm, czyli o 20 mm więcej niż ich poprzednie wersje. Stopa ma również funkcję obrotu o 90°, która umożliwa obracanie ekranu
z orientacji poziomej do pionowej. Opcja obrotu może być szczególnie przydatna w aplikacjach wspomagających edycję dokumentów lub podczas pracy nad edycją zdjęć portretowych, które wymagają większej wysokości niż szerokości. Oprócz tego stopa umożliwia również funkcje pochylania i obracania.
Poza korzyściami związanymi z ergonomią produktu nowe stopy charakteryzuje bardziej minimalistyczny i schludny design. Stopa została wyposażona w płaską podstawkę, która może służyć jako miejsce do umieszczenia klawiatury bądź długopisu. Wraz z prostotą wyglądu idzie również łatwość w montażu. Podstawa produktu jest już przymocowana do stopy za pomocą wkręconej śruby. To nie tylko sprawia, że montaż ekranu jest niezwykle łatwy dla użytkownika, ale zmniejsza to również liczbę oddzielnie pakowanych części w plastikowe torby.
Smukła konstrukcja i mniejsza liczba jej elementów pozwalają zmieścić podstawę wraz z ekranem w mniejszym kartonie. Nowe opakowanie produktu jest mniejsze od poprzedniego o około 20-35%. Oznacza to, że w jednym kontenerze dostawczym może zmieścić się więcej pudeł, co skutkuje zmniejszeniem ilości wykonywanych transportów podczas logistyki, co z kolei wpływa na ograniczenie emisji CO2 do środowiska. Stosunkowo mniejsza waga w porównaniu ze starszymi opakowaniami zmniejsza również koszty transportu.
iiyama jest zaangażowana w bycie firmą odpowiedzialną społecznie i dążącą do innowacyjności oraz zadowolenia klientów. Wprowadzenie mniejszych opakowań produktów, które minimalizują liczbę transportów, jest jednym z pierwszych kroków mających na celu szerzenie bardziej ekologicznej postawy, które marka zamierza podjąć w 2023 roku.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.