iiyama prezentuje ProLite XUB2763QSU-B1 i XUB2797UHSNP-B1 - nowe monitory biurow
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
iiyama, jeden czołowych producentów monitorów na świecie, wprowadziła do sprzedaży nowe monitory marki Prolite. XUB2763QSU jest propozycją skierowaną do osób świadomych ekologicznie, a XUB2797UHSNP to bardzo uniwersalny i wszechstronny model wyposażony w stację dokującą USB-C (96W PD), przełącznik KVM oraz złącze RJ45 do łączności LAN.
ProLite XUB2763QSU-B1
XUB2763QSU to produkt skierowany do użytkowników wspierających dążenia do zrównoważonej przyszłości. Aby to osiągnąć, do pakowania tego produktu nie użyto plastiku, a sama obudowa produktu jest wykonana w 85% z materiałów pochodzących z recyklingu.
Monitor spełnia 100% kryteriów certyfikacji TCO, najbardziej wszechstronnego na świecie certyfikatu zrównoważonego rozwoju dla produktów IT, a także wymogi EPEAT® Silver obejmujące zarówno ocenę odpowiedzialności środowiskowej, jak i społecznej, określone przez EPEAT® - najważniejsze na świecie oznakowanie ekologiczne dla elektroniki.
Certyfikat Eye Safe oznacza, że produkt zapewnia nieprzerwaną ochronę przed niebieskim światłem, zachowując przy tym nienaruszoną wydajność kolorów. ProLite XUB2763QSU-B1 spełnia również wymagania certyfikatu Eye Comfort, które potwierdzają, że redukuje niebieskie światło, jest wolny od migotania i umożliwia użytkownikowi zmianę pozycji ciała bez pogorszenia jakości obrazu.
Monitor wyposażono w matrycę IPS o rozdzielczości QHD (2560x1440 pikseli), dzięki czemu zapewnia szerokie kąty widzenia i bardzo dokładne odwzorowanie kolorów oraz dużą powierzchnię roboczą. Ergonomiczna podstawa z regulowaną o 150 mm wysokością gwarantuje z kolei optymalny komfort użytkowania, umożliwiając dostosowanie pozycji monitora do indywidualnych preferencji.
ProLite XUB2797UHSNP-B1
ProLite XUB2797UHSNP-B1 to 27” monitor wyposażony w ekran o wysokiej rozdzielczości 4K, która charakteryzuje się czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full HD. W połączeniu z panelem IPS, jest to gwarancja niezwykłej ostrości i najwyższej jakości obrazu.
Sprzęt otrzymał także stację dokującą USB-C (96W PD), która pozwala na podłączenie laptopa do monitora za pomocą jednego kabla, który zapewnia jednocześnie zasilanie i dostęp do sieci przewodowej. Drugi monitor można podłączyć do wyjścia DisplayPort (MST), aby utworzyć konfigurację złożoną z wielu monitorów. Dzięki dodatkowym portom USB do monitora można również podpiąc mysz, klawiaturę lub kamerę internetową. Wszystko za sprawą jednego kabla łączącego laptop ze stacją dokującą USB-C w monitorze. Przełącznik KVM umożliwia zaś udostępnianie urządzeń peryferyjnych podłączonych przez USB do monitora dwóm różnym zestawom komputerowym. ProLite XUB2797UHSNP-B1 wyposażony jest także w złącze RJ45 do łączności LAN.
Ergonomiczna podstawa oferuje regulację wysokości do 150 mm oraz mechanizmy pochylania i obracania, w tym tryb portretowy, co optymalizuje komfort pracy z obszernymi arkuszami danych, a funkcja PIP (Picture in Picture) pozwala na jednoczesne wyświetlanie obrazów z dwóch różnych źródeł sygnału.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.