IMPONUJĄCY OBRAZ 4K I NIESKOŃCZONE ILOŚCI ZASTOSOWAŃ DZIĘKI PANASONIC
Firma Panasonic ogłosiła dziś, że w sprzedaży jest już dostępny nowy projektor PT-FRQ60 z 1-chipowym procesorem DLP™, o jasności 6,000 lumenów. Nowy model został zaprojektowany z myślą o jak najdokładniejszej prezentacji szczegółów i kolorów oraz płynności odwzorowania ruchu, dzięki czemu sprawdzi się w wielu branżach, m.in. w biurach, salach do nauki przedmiotów ścisłych, cyfrowych muzeach i obiektach e-sportowych.
Do sprawdzonego rozwiązania z 1-chipowym procesorem DLP™ i technologią laserową SOLID SHINE firma Panasonic dodała technologię Quad Pixel Drive, dzięki czemu powstał projektor generujący płynne, ostre i bogate w szczegóły obrazy 4K pozwalające jeszcze bardziej zaangażować odbiorców. Płynne przetwarzanie obrazu z częstotliwością odświeżania 240 Hz zwiększa wrażenie realizmu dzięki grafice o doskonałej teksturze prezentowanej w formie obrazu bez ramki. Technologia Rich Colour Enhancer pozwala uzyskać precyzyjne kolory i wiernie odwzorowane treści zgodnie z zamysłem twórcy. Dynamiczne sceny są wyraźnie wyrenderowane dzięki częstotliwości odświeżania do 240 Hz/1080p z opóźnieniem poniżej 8 ms.
Dodatkowo model PT-FRQ60 jest zgodny z rozwiązaniem do mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym Panasonic ET-SWR10 — gotowym do użycia pakietem SDK, który umożliwia projekcję na szybko poruszających się obiektach z częstotliwością do 240 klatek na sekundę, co daje znacznie większe możliwości kreatywnych zastosowań w parkach tematycznych, muzeach z interaktywnymi wystawami i innych obiektach.
Z myślą o wygodnej integracji z infrastrukturą 4K model PT-FRQ60 został wyposażony w dwa wejściowe gniazda HDMI® z obsługą poleceń CEC, które umożliwiają włączanie i wyłączanie projektora z poziomu urządzenia źródłowego. Projektor obsługuje też funkcję jednokablowego połączenia DIGITAL LINK, które umożliwia transmisję sygnału wideo i sygnału sterującego na dużą odległość. Elastyczny zoom optyczny 2.0x, obiektyw regulowany w pionie i w poziomie oraz korekcja geometrii z funkcją Free Grid pozwalają dostosować pozycję obrazu i wyeliminować jego zniekształcenia bez konieczności używania komputera. Model PT-FRQ60 jest sprzedawany ze wstępnie aktywowanymi zestawami aktualizacji do oprogramowania Geometry Manager Pro[1], które umożliwiają zautomatyzowane łączenie krawędzi z poziomu kamery oraz dają dostęp do większej liczby opcji konfiguracji wyświetlania i zaawansowanych opcji maskowania.
Bezfiltrowy układ chłodzenia z rurkami cieplnymi opracowany przez firmę Panasonic, aby obniżyć wymagania związane z konserwacją projektora, pomaga utrzymać wysoką jakość obrazu i pozwala na 20 000 godzin pracy bez potrzeby konserwacji. Oprogramowanie Multi Monitoring & Control upraszcza zarządzanie i sterowanie flotą urządzeń, a opcjonalne oprogramowanie Early Warning zapobiega nieplanowanym przestojom, wysyłając ostrzeżenie jeszcze przed wystąpieniem problemu.
Projektor PT-FRQ60 z 1-chipowym procesorem DLP™ jest już dostępny w sprzedaży. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/4k-laser-projectors-pt-frq60-series
[1] Niektóre funkcje będą dostępne dopiero latem 2022 roku.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.