IMPONUJĄCY OBRAZ 4K I NIESKOŃCZONE ILOŚCI ZASTOSOWAŃ DZIĘKI PANASONIC
Firma Panasonic ogłosiła dziś, że w sprzedaży jest już dostępny nowy projektor PT-FRQ60 z 1-chipowym procesorem DLP™, o jasności 6,000 lumenów. Nowy model został zaprojektowany z myślą o jak najdokładniejszej prezentacji szczegółów i kolorów oraz płynności odwzorowania ruchu, dzięki czemu sprawdzi się w wielu branżach, m.in. w biurach, salach do nauki przedmiotów ścisłych, cyfrowych muzeach i obiektach e-sportowych.
Do sprawdzonego rozwiązania z 1-chipowym procesorem DLP™ i technologią laserową SOLID SHINE firma Panasonic dodała technologię Quad Pixel Drive, dzięki czemu powstał projektor generujący płynne, ostre i bogate w szczegóły obrazy 4K pozwalające jeszcze bardziej zaangażować odbiorców. Płynne przetwarzanie obrazu z częstotliwością odświeżania 240 Hz zwiększa wrażenie realizmu dzięki grafice o doskonałej teksturze prezentowanej w formie obrazu bez ramki. Technologia Rich Colour Enhancer pozwala uzyskać precyzyjne kolory i wiernie odwzorowane treści zgodnie z zamysłem twórcy. Dynamiczne sceny są wyraźnie wyrenderowane dzięki częstotliwości odświeżania do 240 Hz/1080p z opóźnieniem poniżej 8 ms.
Dodatkowo model PT-FRQ60 jest zgodny z rozwiązaniem do mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym Panasonic ET-SWR10 — gotowym do użycia pakietem SDK, który umożliwia projekcję na szybko poruszających się obiektach z częstotliwością do 240 klatek na sekundę, co daje znacznie większe możliwości kreatywnych zastosowań w parkach tematycznych, muzeach z interaktywnymi wystawami i innych obiektach.
Z myślą o wygodnej integracji z infrastrukturą 4K model PT-FRQ60 został wyposażony w dwa wejściowe gniazda HDMI® z obsługą poleceń CEC, które umożliwiają włączanie i wyłączanie projektora z poziomu urządzenia źródłowego. Projektor obsługuje też funkcję jednokablowego połączenia DIGITAL LINK, które umożliwia transmisję sygnału wideo i sygnału sterującego na dużą odległość. Elastyczny zoom optyczny 2.0x, obiektyw regulowany w pionie i w poziomie oraz korekcja geometrii z funkcją Free Grid pozwalają dostosować pozycję obrazu i wyeliminować jego zniekształcenia bez konieczności używania komputera. Model PT-FRQ60 jest sprzedawany ze wstępnie aktywowanymi zestawami aktualizacji do oprogramowania Geometry Manager Pro[1], które umożliwiają zautomatyzowane łączenie krawędzi z poziomu kamery oraz dają dostęp do większej liczby opcji konfiguracji wyświetlania i zaawansowanych opcji maskowania.
Bezfiltrowy układ chłodzenia z rurkami cieplnymi opracowany przez firmę Panasonic, aby obniżyć wymagania związane z konserwacją projektora, pomaga utrzymać wysoką jakość obrazu i pozwala na 20 000 godzin pracy bez potrzeby konserwacji. Oprogramowanie Multi Monitoring & Control upraszcza zarządzanie i sterowanie flotą urządzeń, a opcjonalne oprogramowanie Early Warning zapobiega nieplanowanym przestojom, wysyłając ostrzeżenie jeszcze przed wystąpieniem problemu.
Projektor PT-FRQ60 z 1-chipowym procesorem DLP™ jest już dostępny w sprzedaży. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/4k-laser-projectors-pt-frq60-series
[1] Niektóre funkcje będą dostępne dopiero latem 2022 roku.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.