Inno3D: GeForce GTX 1650 Single Slot - energooszczędna karta w wysmuklonej odsło
Inno3D GeForce GTX 1650 Single Slot to konstrukcja dość niecodzienna. Mamy tu do czynienia z kartą graficzną, która oferuje znacznie większe możliwości niż zintegrowane GPU, nie wymaga dodatkowego zasilania i zajmuje w obudowie tylko jeden slot.
Karta graficzna Inno3D GeForce GTX 1650 Single Slot jest skierowana do osób, które potrzebują prostoty i funkcjonalności, a niekoniecznie wyśrubowanych osiągów. Układ ten może stanowić dobrą propozycję dla osób kreatywnych, na przykład fotografów lub projektantów, które postawiły na mocny procesor bez wbudowanego GPU. Jest to także opcja dla tych, których nie zadowala wydajność lub funkcjonalność rozwiązań zintegrowanych lub nie dysponują dużą przestrzenią w obudowie.
Inno3D GeForce GTX 1650 Single Slot to karta graficzna, która zajmuje tylko jeden slot. Dzięki temu nie powinna ona blokować sąsiedniego gniazda PCI-E na płycie głównej, dając większe możliwości na przykład posiadaczom kompaktowych obudów SFF lub mini-ITX. Dodatkowym ułatwieniem jest brak konieczności doprowadzenia dodatkowego zasilania. Omawiana karta w pełni zadowala się prądem dostarczanym poprzez złącze PCI-E, w którym jest montowana.
Jednocześnie Inno3D GeForce GTX 1650 Single Slot to konstrukcja oparta na architekturze Nvidia Turing i wyposażona w 4 GB pamięci VRAM. Może ona znacząco przyspieszyć pracę oprogramowania, które potrafi wykorzystać potencjał oddzielnej karty graficznej, czy posłużyć do okazjonalnego grania również w nowsze tytuły. Oferuje ona bowiem wsparcie dla DirectX 12 i technologii wykorzystywanych przez profesjonalne oprogramowanie (np. firmy Adobe), jak CUDA, OpenCL czy Vulkan.
Karta graficzna Inno3D GeForce GTX 1650 Single Slot jest już dostępna w sprzedaży. Zainteresowani znajdą ją w sklepach w cenie około 700 zł.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: TU117 (896 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia:
- bazowe: 1485 MHz
- tryb boost: 1665 MHz
- pamięć graficzna: 4 GB GDDR5
- przepustowość pamięci graficznej: 128 GB/s
- magistrala: 128-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.0b
- 2 x DisplayPort 1.4
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 3.0 x16
- zasilanie: zasilacz min. 300 W
- wymiary: 211 x 99,8 mm, 1 slot

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.