INNO3D GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 - czyli historia o tym, jak szybkie u
Kiedy na początku 2019 roku NVIDIA wprowadzała karty GeForce RTX 2060, celowała w niezwykle popularny segment średni. Pół roku później podniosła poprzeczkę, wypuszczając niezwykle udaną odmianę RTX 2060 Super. INNO3D swoją kartą GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 pokazuje, że da się stworzyć w oparciu o GPU NVIDII kartę jeszcze bardziej wydajną, pozostając jednak na tej samej półce cenowej.
Karta INNO3D GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 wykorzystuje nowoczesny GPU NVIDIA Turing wspierający takie technologie jak śledzenie promieni czy DLSS. Pomimo iż nazwa sugeruje, że jest to “tylko” odmiana GeForce’a RTX 2060, tak jednak nie jest. Wystarczy spojrzeć w specyfikację karty - model z dopiskiem Super posiada 256-bitowy interfejs pamięci i aż 2176 rdzeni CUDA, podczas gdy “zwykły” model ma, odpowiednio, 1920 rdzeni CUDA i 192-bitowy interfejs pamięci. Ten ostatni wpływa zresztą na pojemność pamięci graficznej. W mocniejszej karcie jest to 8 GB GDDR6, podczas gdy w tańszej jest jej już 6 GB GDDR6.
INNO3D w swojej konstrukcji nie poprzestało na tych korzyściach technicznych. Pochodzący z Hong Kongu producent poszedł o krok dalej, oferując wyższą częstotliwość w trybie Boost - 1695 MHz zamiast 1650 MHz. Niewielka różnica? Owszem. Producent jednakże samą konstrukcją karty zachęca do podkręcania. Do dyspozycji mamy tu dwa dodatkowe gniazda zasilania - 8 i 6-pinowe, inaczej jak w karcie referencyjnej gdzie znajdziemy tylko 8-pinowe. To pozwala zapewnić pewniejsze, bardziej stabilne, a przede wszystkim mocniejsze zasilanie w konstrukcji INNO3D. Co można z tym zrobić? Cóż, nazwa karty sama to podpowiada, podobnie jak jej chłodzenie.
To ostatnie przygotowano zgodnie z tym do czego przyzwyczaił nas azjatycki producent. Dwa duże, bo 100-mm wentylatory osadzono na dużym radiatorze, do którego ciepło odebrane z GPU przekazywane jest ciepłowodami. Taka konstrukcja jest wydajna, a przy tym pozostaje dość cicha.
Karta INNO3D GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 (8 GB GDDR6) jest dostępna na rynku w cenie ok. 2200 zł.
Specyfikacja:
- Taktowanie rdzenia boost [MHz]: 1645
- Złącza video: HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4,
- Ilość pamięci RAM: 8 GB
- Rodzaj pamięci RAM: GDDR6
- Interfejs pamięci: 256-bit
- Przepustowość pamięci: 448 GB/s
- CUDA: 2176
- Rekomendowana moc zasilacza: 550 W
- Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
- Długość karty [mm]: 264
- Wysokość karty [mm]: 134
Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
Nowe partnerstwo DXC Technology i SAP dla szybszego wdrażania innowacji w Polsce
AI w służbie analityki danych: nowe rozwiązania dla firm
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.