INNO3D GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 - czyli historia o tym, jak szybkie u
Kiedy na początku 2019 roku NVIDIA wprowadzała karty GeForce RTX 2060, celowała w niezwykle popularny segment średni. Pół roku później podniosła poprzeczkę, wypuszczając niezwykle udaną odmianę RTX 2060 Super. INNO3D swoją kartą GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 pokazuje, że da się stworzyć w oparciu o GPU NVIDII kartę jeszcze bardziej wydajną, pozostając jednak na tej samej półce cenowej.
Karta INNO3D GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 wykorzystuje nowoczesny GPU NVIDIA Turing wspierający takie technologie jak śledzenie promieni czy DLSS. Pomimo iż nazwa sugeruje, że jest to “tylko” odmiana GeForce’a RTX 2060, tak jednak nie jest. Wystarczy spojrzeć w specyfikację karty - model z dopiskiem Super posiada 256-bitowy interfejs pamięci i aż 2176 rdzeni CUDA, podczas gdy “zwykły” model ma, odpowiednio, 1920 rdzeni CUDA i 192-bitowy interfejs pamięci. Ten ostatni wpływa zresztą na pojemność pamięci graficznej. W mocniejszej karcie jest to 8 GB GDDR6, podczas gdy w tańszej jest jej już 6 GB GDDR6.
INNO3D w swojej konstrukcji nie poprzestało na tych korzyściach technicznych. Pochodzący z Hong Kongu producent poszedł o krok dalej, oferując wyższą częstotliwość w trybie Boost - 1695 MHz zamiast 1650 MHz. Niewielka różnica? Owszem. Producent jednakże samą konstrukcją karty zachęca do podkręcania. Do dyspozycji mamy tu dwa dodatkowe gniazda zasilania - 8 i 6-pinowe, inaczej jak w karcie referencyjnej gdzie znajdziemy tylko 8-pinowe. To pozwala zapewnić pewniejsze, bardziej stabilne, a przede wszystkim mocniejsze zasilanie w konstrukcji INNO3D. Co można z tym zrobić? Cóż, nazwa karty sama to podpowiada, podobnie jak jej chłodzenie.
To ostatnie przygotowano zgodnie z tym do czego przyzwyczaił nas azjatycki producent. Dwa duże, bo 100-mm wentylatory osadzono na dużym radiatorze, do którego ciepło odebrane z GPU przekazywane jest ciepłowodami. Taka konstrukcja jest wydajna, a przy tym pozostaje dość cicha.
Karta INNO3D GeForce RTX 2060 Super Gaming OC X2 (8 GB GDDR6) jest dostępna na rynku w cenie ok. 2200 zł.
Specyfikacja:
- Taktowanie rdzenia boost [MHz]: 1645
- Złącza video: HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4,
- Ilość pamięci RAM: 8 GB
- Rodzaj pamięci RAM: GDDR6
- Interfejs pamięci: 256-bit
- Przepustowość pamięci: 448 GB/s
- CUDA: 2176
- Rekomendowana moc zasilacza: 550 W
- Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
- Długość karty [mm]: 264
- Wysokość karty [mm]: 134
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.