INNO3D GeForce RTX 4070 Ti X3 - podstawowa karta graficzna Ada Lovelace
Firma INNO3D zaprezentowała niedawno swoje niereferencyjne jednostki GeForce RTX 4070 Ti. Ciekawą propozycją dla oszczędnych entuzjastów powinien okazać się model X3, który cechuje się prostym systemem chłodzenia, nieznacznie podkręconymi zegarami oraz względnie atrakcyjnie ceną.
INNO3D GeForce RTX 4070 Ti X3 to karta graficzna bazująca na rdzeniu AD104 wykonanym przy użyciu litografii 5 nm (TSMC 4N). Całość posiada na pokładzie 7680 jednostek CUDA i pracuje z domyślnym taktowaniem Boost na poziomie 2640 MHz. Pod obciążeniem układ powinien być więc o 30 MHz szybszy względem standardowych GeForce’ów RTX 4070 Ti. Karta oferuje również rdzenie Ray Tracing 3. generacji, rdzenie Tensor 4. generacji, a także 12 GB pamięci VRAM typu GDDR6X (21 Gbps) opartej na magistrali 192-bit. Bazując na danych udostępnionych przez NVIDIĘ, w grach można liczyć na wydajność na poziomie GeForce'a RTX 3090 Ti.
Za schłodzenie rdzenia i pamięci karty graficznej odpowiada tu system chłodzenia z trzema wentylatorami o średnicy 88 mm. Całość wyróżnia się dosyć prostym designem zachowanym w odcieniach szarości. Na wyposażeniu zabrakło systemu LED RGB (podświetlane jest jedynie logo INNO3D), a więc całość powinna przypaść do gustu fanom stonowanej stylistyki. Warto mieć na uwadze również wielofunkcyjny backplate usztywniający laminat, jak również standardowy zestaw gniazd wideo (1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a). Wymiary omawianego produktu to 297 x 118 x 42 mm.
Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4070 Ti X3 dostępna jest w wielu polskich sklepach w cenie od 4199 zł.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.