i-PRO dodaje do swojej oferty kamer średniej klasy wysoką rozdzielczość
i-PRO EMEA wprowadza do swojej standardowej oferty 34 nowe modele kamer o wysokiej rozdzielczości. Nowe kamery o rozdzielczości 4K, 6MP i 5MP są dostępne w wersjach do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, a także jako kamery typu bullet i kopułkowe. Wyposażone w najnowocześniejsze obiektywy i przetworniki, nowe standardowe kamery wysokiej rozdzielczości zapewniają niespotykany dotąd poziom jakości obrazu w zastosowaniach analitycznych o najwyższej precyzji. Tym samym i-PRO pokazuje, że nieustannie wprowadza innowacje i potrafi dostosować się do potrzeb rynku.
Wszystkie nowe kamery mają wbudowany procesor sztucznej inteligencji, który umożliwia uruchomienie nawet trzech różnych aplikacji sztucznej inteligencji opartych na głębokim uczeniu się (Deep Learning AI) bezpośrednio w samej kamerze. Nowa linia jest także kompatybilna z wtyczką i-PRO Active Guard (wcześniej nazywaną Multi-AI), opracowaną w celu łatwego i intuicyjnego zarządzania alarmami AI z poziomu sprzętu. Zgodnie z przyjętą przez i-PRO strategią otwartej sztucznej inteligencji, zestaw SDK (Software Developer Kit) umożliwia łatwą integrację aplikacji innych producentów, zapewniając dostęp do szerokiej gamy procesów automatyzacji i aplikacji.
Kamery wykorzystujące mechanizmy sztucznej inteligencji są łatwe w użyciu do celów analitycznych, bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu i ponoszenia dodatkowych kosztów. Przetwarzanie analityczne w trybie Edge zmniejsza obciążenie sieci, a zarządzanie danymi wizyjnymi jest łatwo obsługiwane przez system zarządzania video i-PRO, a także aplikacje innych wiodących producentów VMS.
To rozszerzenie naszej popularnej, standardowej oferty kamer po raz pierwszy wprowadza wysokiej jakości rozdzielczość i precyzyjną analitykę na rynek powszechnego użytku, podkreśla Gerard Figols, Prezes i-PRO EMEA. Stale poszerzamy naszą ofertę produktów, aby sprostać wymaganiom klientów. Zobowiązaliśmy się też ostatnio do utrzymania cen oraz wprowadzenia usługi szybkiej dostawy, aby zapewnić dostępność produktów w obliczu rosnącej inflacji i niedoborów części w przemyśle. Wszystko to podkreśla postępy, jakie czynimy, aby zrealizować naszą misję bycia zaufanym partnerem nowej generacji dla branży zabezpieczeń. Kluczową strategią i-PRO jest wprowadzenie sztucznej inteligencji na rynek jako standardu i zapewnienie jej korzyści również dla innych niż zabezpieczenia sektorów – bez żadnych dodatkowych kosztów.
Pierwsze modele z nowej linii kamer serii S będą dostępne od końca kwietnia, a kolejne modele będą wprowadzane przez całe lato.
Więcej informacji na temat najnowszej serii można znaleźć na stronie internetowej i-PRO.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.