Izabela Olszewska Dyrektorką Generalną ERGO Technology & Services S.A.
Izabela Olszewska Dyrektorką Generalną ERGO Technology & Services S.A.
W związku z dynamicznym rozwojem spółki, Rada Nadzorcza ERGO Technology & Services S.A. w Polsce powołała nową Dyrektorkę Generalną - Izabelę Olszewską, związaną z obszarem nowych technologii od 25 lat. Przed dołączeniem do ET&S S.A. pełniła ona rolę dyrektora programowego i członka kadry kierowniczej IBM Global Services Delivery Center. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialna za nadzorowanie rozwoju spółki ET&S na polskim rynku, zarządzanie szerokim portfelem projektów informatycznych realizowanych na rzecz globalnych spółek Grupy ERGO, a także dalszą integrację polskich zespołów z międzynarodowymi specjalistami globalnych Tech-Hubów.
Jestem przekonany, że rozległe doświadczenie w branży technologicznej, w połączeniu z szeroką wiedzą i umiejętnościami zarządczymi Izabeli Olszewskiej pozwolą w pełni wykorzystać potencjał „digitalowego” DNA firmy, a także zrealizować nasze plany rozwoju biznesowego i cyfryzacji usług Grupy ERGO. ERGO Technology & Services S.A. już teraz może pochwalić się 32-procentowym udziałem kobiet w polskim zespole, dlatego też niezwykle cieszymy się, że naszą polską, zatrudniającą ponad 1000 osób firmą, pokieruje wybitna menedżer
z obszaru technologii – mówi Paul Spiteri, Członek Zarządu globalnego holdingu ERGO Technology & Services Management AG.
Izabela Olszewska przez ostatnie 9 lat pełniła rolę Dyrektorki Finansowej i Dyrektorki Generalnej IBM Global Services Delivery Centre Polska. Od ponad 25 lat pracuje w branży technologicznej, zaczynała od stanowiska specjalisty IT, a następnie pełniła rolę Dyrektora Programowego i Członka Kadry Kierowniczej IBM. W trakcie swojej kariery Izabela zdobywała doświadczenie pracując w różnych dziedzinach technologii, zarządzania biznesem i finansami, z powodzeniem łączyła solidne wykształcenie uniwersyteckie z praktyczną wiedzą i doświadczeniem. Izabela ukończyła studia magisterskie na Akademii Górniczo-Hutniczej we Wrocławiu w zakresie informatyki, specjalność zarządzania i finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia MBA w Wyższej Szkole Ekonomii i Biznesu we Wrocławiu.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.