Jak wygrać 10 000 dolarów w konkursie Huawei Next-Image Awards 2020?
Zdjęcie, które zachwyci jury globalnego konkursu i zdeklasuje konkurencję – jak je zrobić? Jaki przedmiot uchwycić w kadrze? Członkowie jury konkursu Huawei Next-Image Awards 2020, m.in. Steve McCurry i Elizaveta Porodina, przygotowali fotograficzne podpowiedzi dla uczestników, na których czeka m.in. 10 000 dolarów i flagowy smartfon Huawei P40 Pro.
Obiektyw aparatu to pryzmat, który pozwala pokazać otaczający nas świat w osobisty i niepowtarzalny sposób. Jednocześnie fotografia to nieustający proces uczenia się, który wymaga czasu, ogromnej liczby wykonanych zdjęć, ale także wiedzy technicznej. Podczas doskonalenia umiejętności fotograficznych warto czerpać z doświadczenia ekspertów, którzy dzieląc się radami i wskazówkami mogą pomóc wzbić się na wyżyny swoich fotograficznych umiejętności.
Huawei zachęca do podjęcia wyzwania i przesyłania swoich prac do konkursu, nawet jeśli uczestnik dopiero rozpoczyna swoją przygodę z fotografią mobilną. Członkowie jury Next-Image Awards 2020, podzielili się fotograficznymi radami, by pomóc uczestnikom w zrobieniu zdjęć, które mają szansę zostać wyróżnione w konkursie, a jego autorzy otrzymać nagrody Grand Prize – 10 000 dolarów i smartfon Huawei P40 Pro.
Eksperci w jury konkursu i ich rady dla uczestników
Steve McCurry – Amerykański fotograf, autor „Afgańskiej dziewczyny”
Steve McCurry jest od ponad 30 lat jednym z najbardziej uznanych głosów we współczesnej fotografii. Jest autorem licznych okładek czasopism i książek, a na swoim koncie ma niezliczone międzynarodowe wystawy swoich prac. McCurry został wyróżniony jednymi z najbardziej prestiżowych nagród w branży, w tym złotym medalem Roberta Capy, nagrodą National Press Photographers Award oraz czterema pierwszymi nagrodami w konkursie World Press Photo.
- Dla fotografa ważne jest, aby pracował w kontekście, który go pasjonuje. Jeśli nawiążesz silną więź emocjonalną z obiektem zdjęć, efekt Twojej pracy będzie lepszy – podpowiada uczestnikom konkursu Steve McCurry.
Elizaveta Porodina – artystka, fotografka i psycholożka
Elizaveta Porodina to pochodząca z Rosji artystka i fotografka mody, znana z surrealistycznych motywów. W swojej eksperymentalnej fotografii podróżuje w czasie i przestrzeni, wydobywając emocje leżące u jej podstaw. W swoich pracach często bawi się melancholijną symboliką.
- Fotografia i psychologia nie są tak daleko od siebie, jak mogłoby się początkowo wydawać. Obie dyscypliny starają się odkryć głębię przedmiotu – chcą poznać, opisać i w pełni zrozumieć wyjątkowe zachowanie bohatera. Oceniając zdjęcie, szukam prostoty ekspresji oraz świetnej kompozycji, które przeplatają się z przesłaniem obrazu – zdradza Elizaveta Porodina.
Karolina Henke – fotografka mody i sztuki
Karolina Henke to uznana na całym świecie szwedzka fotografka sztuki i mody. Jej wyjątkowe kadry tworzą świat historii opowiadającej o artystycznej perfekcji.
- Staram się opowiadać historię poprzez wizje i interpretacje, które widzę w mojej głowie. Jednak tak naprawdę narracja zależy od odbiorców zdjęć. To oni kontemplują i tworzą własną opowieść, opartą na własnych doświadczeniach oraz sposobie w jaki ja tę historię ujęłam. Przynajmniej mam nadzieję, że ich do tego inspiruję – dzieli się swoim doświadczeniem Karolina Henke.
Reuben Krabbe - fotograf przyrody i sportów ekstremalnych
Reuben Krabbe jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów w świecie sportów ekstremalnych. Jego trylogia surrealistycznych zdjęć łączących narciarstwo i przestrzeń – „Aurora”, „Zaćmienie” i „Mgławica” – przykuły uwagę i rozbudziły wyobraźnię milionów na całym świecie.
- Jesteśmy w wyjątkowym momencie w historii świata. To pierwsza pandemia od czasu wynalezienia aparatów cyfrowych i telefonów z aparatem. Myślę, że zdjęcia, które zobrazują te niezwyczajne czasy i społeczną reakcję na zaistniałą sytuację będą bardzo interesujące. Mimo, że pozostajemy osobno, dzielimy podobne doświadczenia. Warto pokusić się o uchwycenie tego masowego zjawiska. Natomiast prostszą metodą zabawy z fotografią mobilną w obecnych czasach jest fotografia z bliskiej perspektywy. Można pokazać wiele szczegółów z każdego zakątka domu. Rośliny oraz żywność skrywają w małych teksturach świat warty odkrycia – ocenia Reuben Krabbe.
Pozostali członkowie jury - Andrew Garrihy i Li Changzhu z Huawei Consumer Business Group
Także przedstawiciele Huawei CBG będą oceniać zgłoszone prace w globalnym etapie Huawei Next-Image Awards 2020. Andrew Garrihy w Huawei CBG odpowiada za globalny wizerunek i rozwój marki. Natomiast Li Changzhu, który jest inicjatorem konkursu Next-Image Awards, odpowiada za planowanie strategiczne i współpracę ekosystemową w Huawei CBG.
Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców
Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia smartfonem Huawei i zgłoszenie go do 31 lipca na konkursowej platformie. Na tej platformie można także znaleźć regulamin konkursu. Każdy uczestnik może zgłosić do 30 zdjęć w całym konkursie.
W pierwszym etapie konkursu lokalne jury wyłoni 20 najlepszych polskich twórców – po 4 z każdej z 5 kategorii. Każdy laureat otrzyma bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3, a wyróżnione prace staną w szranki ze zdjęciami autorów z całego świata w etapie globalnym. Dodatkowo autor najlepszej pracy z Polski otrzyma laptop Huawei MateBook 13 2020.
Trzech zwycięzców globalnego etapu konkursu otrzyma tytuł Fotografa Roku, nagrodę Grand Prize w wysokości 10 000 dolarów, a także najnowszy, fotograficzny smartfon Huawei P40 Pro. Nagrodzonych zostanie także 15 najlepszych prac ze wszystkich kategorii, a każdy laureat otrzyma 1 000 dolarów oraz smartfon Huawei P40 Pro. Dodatkowo jury wyróżni jeszcze 55 autorów prac, którzy otrzymają smartfon Huawei P40 Pro. Konkurs zostanie rozstrzygnięty we wrześniu.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.