Koch kupuje Infor

Infor, światowy lider aplikacji biznesowych specjalizowanych branżowo działających m.in. w chmurze, ogłosił dziś, że Koch Equity Development LLC, spółka zależna koncernu Koch Industries Inc, zajmująca się inwestycjami i przejęciami, zawarła ostateczną umowę dotyczącą nabycia pozostałych udziałów kapitałowych w Infor znajdujących się w posiadaniu funduszu Golden Gate Capital. Z chwilą zrealizowania transakcji, Infor stanie się samodzielną spółką zależną Koch Industries i będzie w dalszym ciągu zarządzana przez dotychczasowe kierownictwo z centrali w Nowym Jorku.
Spółka Koch, oprócz pozostawania kluczowym klientem korporacyjnym Infor, od 2017 roku była też jej inwestorem. Dzięki swojemu solidnemu bilansowi i korporacyjnej klasyfikacji kredytowej AA, Koch zamierza szybko uczynić Infor jedną z najlepiej skapitalizowanych spółek sektora technologicznego. Spółki korporacji Koch w ciągu ostatnich sześciu lat zainwestowały ponad 26 miliardów dolarów w obszary związane z technologiami, dokonując transformacji globalnego portfela firm z różnych gałęzi przemysłu.
„Decyzja Koch o nabyciu Infor jest wyrazem silnego poparcia naszej strategii produktowej i koncentracji na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla klientów” - stwierdził Kevin Samuelson, Prezes Zarządu Infor. „Jako spółka zależna firmy mającej przychody przekraczające 110 miliardów dolarów i reinwestującej 90% zysków w różne obszary swojej działalności, zyskamy unikalną pozycję pozwalającą nam na bycie motorem cyfrowej transformacji rynków, które obsługujemy. Szybko rozszerzamy ofertę rozwiązań CloudSuite dostosowanych do wymogów poszczególnych branż i oferujemy klientom rezultaty zdecydowanie przekraczające standardy spotykane w oprogramowaniu dla przedsiębiorstw”.
„Oprogramowanie nie jest już odrębną gałęzią przemysłu, stało się przenikającą wszystko dziedziną, która zmienia każdy aspekt życia ludzi” – powiedział Jim Hannan, Wiceprezes Wykonawczy i Prezes Zarządu ds. Przedsiębiorstw w Koch Industries. „Jako organizacja globalna działająca w przeróżnych gałęziach gospodarki w 60 krajach, Koch dysponuje zasobami, wiedzą i kontaktami, które umożliwią firmie Infor dalsze zwiększanie jej zdolności przekształcania świata”.
Firma Infor zainwestowała około 4 miliardy dolarów w opracowanie i rozwój produktów, oprogramowania chmurowego CloudSuite dostosowanego do specyfik różnych gałęzi gospodarki, które rozwiązuje najtrudniejsze wyzwania w działalnościach przeszło 68 tys. klientów na całym świecie. Rozwiązania CloudSuite firmy Infor to chmurowe rozwiązania, specjalizowane branżowo, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorstw w procesach ich modernizacji i uzyskiwania natychmiastowych wymiernych efektów. Główne branże obsługiwane przez Infor to między innymi produkcja, dystrybucja, służba zdrowia, sektor publiczny, sektor detaliczny i branża turystyczno-hotelarska.
O Infor
Infor tworzy oprogramowanie dostępne w chmurze zarówno dla dużych organizacji, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Swoje rozwiązania projektuje tak, aby wspierać ich rozwój. Infor to 17.000 pracowników i ponad 68.000 klientów w ponad 170 krajach. Więcej na www.infor.com
Do klientów firmy Infor należy m.in.:
- 20 największych firm lotniczych
- 9 z 10 największych firm z sektora wysokich technologii
- 14 z 25 największych sieci opieki zdrowotnej w USA
- 19 z 20 największych miast USA
- 18 z 20 największych dostawców branży motoryzacyjnej
- 14 z 20 największych dystrybutorów przemysłowych
- 13 z 20 największych światowych sieci detalicznych
- 4 z 5 największych browarów
- 17 z 20 największych globalnych banków
- 9 z 10 największych światowych marek hoteli
- 7 z 10 największych światowych marek dóbr luksusowych
O Koch Industries, Inc.
Według firmy Forbes, Koch Industries, Inc. z siedzibą w Wichita w stanie Kansas jest jedną z największych prywatnych firm w Ameryce, której roczne przychody szacowane są na 110 miliardów dolarów. Jest właścicielem zróżnicowanej grupy firm zajmujących się rafinacją, chemikaliami i biopaliwami; produktami leśnymi i konsumpcyjnymi; nawozami; polimerami i włóknami; systemami kontroli procesów i zanieczyszczeń; elektroniką, oprogramowaniem i analizą danych; minerałami; szkłem; komponentami samochodowymi; handlem wymiennym i inwestycjami. Od 2003 roku Koch zainwestował prawie 105 miliardów dolarów w rozwój. Obecny w 60 krajach Koch zatrudnia prawie 130 000 osób na całym świecie, z czego około 67 000 w Stanach Zjednoczonych. Od stycznia 2009 r. do chwili obecnej zdobył ponad 1300 nagród za bezpieczeństwo, doskonałość środowiskową, zarządzanie społecznością, innowacje i obsługę klienta. Więcej informacji i informacji można znaleźć na stronie www.KOCHind.com.
O Koch Equity Development, LLC (KED)
KED, z biurami w Wichita (USA) i Londynie skupia swoje wysiłki na strategicznych akwizycjach i branżowych inwestycjach kapitałowych. Znaczące inwestycje kapitałowe obejmują Getty Images, Global Medical Response, Meredith/Time Inc., Solera Holdings Inc., The ADT Corporation i Transaction Network Services. Od 2012 roku KED zainwestował ponad 10 miliardów USD kapitału w inwestycje kapitałowe. Od 2003 roku spółki Koch zainwestowały blisko 100 miliardów USD w nabycia i inne inwestycje kapitałowe. Działające w 50 krajach spółki Koch zatrudniają blisko 120 000 osób na całym świecie, z czego około 65 000 w Stanach Zjednoczonych. Od stycznia 2009 roku do chwili obecnej spółki Koch otrzymały ponad 1 300 nagród za bezpieczeństwo, doskonałość środowiskową, działania na rzecz społeczności lokalnych, innowację i obsługę klienta.
O Golden Gate Capital
Golden Gate Capital to mająca siedzibę w San Francisco prywatna firma inwestycyjna zarządzająca łącznym kapitałem przekraczającym 15 miliardów USD. Zarządzający Golden Gate Capital mogą się pochwalić długą i pełną sukcesów historią inwestowania w szeroką gamę branż w ramach różnych transakcji obejmujących prywatyzacje, zbycia korporacyjne i dokapitalizowania, jak również instrumenty dłużne i inwestycje kapitałowe w spółki publiczne. Inne istotne inwestycje w branżę oprogramowania sponsorowane przez Golden Gate Capital obejmują BMC Software, Vector Solutions, Neustar, Inc., LiveVox i 2020 Technologies. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.goldengatecap.com.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.