Konferencja Startup Wars – jednorożce i walka o milion złotych od inwestorów
Wystąpienia reprezentantów jednorożców, expo dla młodych firm oraz konkurs na najciekawszy start-up, w którym zwycięzca będzie mógł ubiegać się o milion złotych od inwestorów – to zaledwie fragment tego, czego będzie można doświadczyć na konferencji Startup Wars, która odbędzie się 29 kwietnia na Stadionie Wrocław.
Nowe wydarzenie na polskiej scenie nie będzie kolejną „startupową konferencją”, którą można stawiać w jednym rzędzie z dziesiątkami innych o podobnym profilu. Cele Startup Wars są o wiele szersze i długofalowe. – Naszą ambicją jest stworzenie otwartej i przyjaznej platformy biznesowej, która wesprze rozwój młodych przedsiębiorców w naszej części Europy – mówi Remigiusz Nowakowski, współorganizator imprezy.
Autorzy koncepcji podkreślają, że nawet najlepsi reprezentanci swoich branż wielokrotnie spotykają się z tzw. szklanym sufitem lub pułapką średniego rozwoju. – Trudności
z rozwiązaniem tego typu problemów powodują wyhamowanie wzrostu i to właśnie przygotowanie początkujących biznesmenów na ten moment jest jednym z głównych celów Startup Wars – dodaje Nowakowski. Pomysłodawcy wierzą, że wpływ przedstawicieli polskiego biznesu na globalną gospodarkę będzie nieustannie rosnąć.
Rywalizacja na ringu
Organizatorzy planują rozpocząć cykl wydarzeń, które wyróżnią się innowacyjnym charakterem. – Format konferencji jest niecodzienny – przedstawiciele startupów zmierzą się ze sobą bowiem na… bokserskim ringu, który będzie pełnił funkcję sceny. Taka aranżacja ma zapewnić gościom sporą dawkę emocji, a uczestnikom atmosferę sportowej rywalizacji – dodaje Nowakowski.
Z kolei porcję inspiracji i wiedzy zapewni blisko 40 prelegentów – a wśród nich inwestorzy, prezesi oraz dyrektorzy operacyjni najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw. Wśród nich m.in. Karol Sadaj (Revolut), Kacper Winiarczyk (Dott) oraz Paulina Ackermann (Lime). Oprócz występów na scenie głównej prelegenci poprowadzą także warsztaty dla gości. Oczywistą szansą dla biznesowych debiutantów będzie dostępność przestrzeni networkingowych, w tym sal konferencyjnych i kameralnych przestrzeni do spotkań.
Kluczowym punktem wydarzenia będzie konkurs dla młodych przedsiębiorstw – główną nagrodą będzie możliwość ubiegania się o inwestycję w wysokości miliona złotych. W finale naprzeciw siebie stanie 5 firm, których zadaniem będzie przekonanie nie tylko jury, ale i publiczności, że zasługują na wsparcie i wykorzystają je we właściwy sposób.
Dlaczego Wrocław?
Wybór stolicy Dolnego Śląska jako przestrzeni do organizacji tego eventu nie jest przypadkowy – Wrocław jest dziś jednym z szybciej rozwijających się miast w Polsce, jest także czołowym ośrodkiem startupowym w kraju. 12% innowacyjnych biznesów ma swoje siedziby właśnie tu. Wielkim atutem jest także położenie miasta blisko zachodniej granicy. Nie dziwi więc fakt, że znajdziemy we Wrocławiu największe międzynarodowe korporacje ze wszystkich sektorów.
Na sprzyjające warunki mogą też liczyć przedstawiciele nauki, która jest nieocenionym partnerem biznesu i gwarantem jego sukcesu. Napływ młodych ludzi, a także liczba innowacyjnych rozwiązań generowanych przez nich w ośrodkach akademickich, w oczywisty sposób sprzyjają rozwojowi sektora startupowego w tej części kraju. Konferencja Startup Wars została objęta honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.
_________________________________________________________________________
Co: Startup Wars
Kiedy: 29.04.2020
Gdzie: Stadion Wrocław
Szczegóły: www.startupwars.pl
Bilety: od 49 zł (cena w przedsprzedaży, do 20 lutego)

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.